Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
чим си на проверка СИГУРНО одиш со стари доку.или братучед,,обично нив им прават многу проверки!!со што документи си и каде!![DOUBLEPOST=1548401520][/DOUBLEPOST]
поздрав бате,старешини сме,ист случај,2012 одам по вторпат,на всичко или на ништо,,но фала БОГУ сега чакам потпис ке биде кај и да е...среќно[DOUBLEPOST=1548402041][/DOUBLEPOST]
абе неможат да го добијат,слушам некои моабети дека некои албанци от струга ги излажал ДЕБЕЛО,многу сретнав незадоволни от него
So brat sum a drugarot so sestra a bevme 4ca isti den na intervju samo kaj nas se smeni na proverka kaj drugite uste stoi polozitelno a tie dvajca bea so bratucedi pa otposle nosea potvrdi mislam od sr.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
i jas od 2012 god poddadov prv pat,mi ja prekratija i pak odnovo pocnav procedura,i sega sum na potpis 2 meseci,ako mislis deka e do lagata zosto cekas?????otkazi se be ortak
Prvo jas ne ti se obrativ so takov ton i ne dozvoluvam taka da mi se obracas na mene. Devojce sum i ne sum ti nikakov ortak.
....... a eve zosto e laga.
koga ne prekratvija, za site nas 17000, izleze vo site vesnici i mediumi so slika od minister, direktori na zdruzenija, bivsi direktori na dabc stanati advokati.....tekstt informacija...... prekratvenjeto ne vazit, taa sto ne prekratvi ja izbrkaa od rabota i ..... samo trebit prepiskite da se vratat nazad vo dabc za novi udostvarrenia da napravat ... tuka mozis da gi vidis ste slikani eden dodrug i da citash http://www.bkks.org/node/602
eve ovde imet zvanicno za sredbata na sajtot na mp http://www.justice.government.bg/117/9622/
a imase i od direktorot na dabc izjavi vo komisii kako sudot odlucil deka nemojt da se prekratvet prepiski vo mp i to mojt da go pravi samo vizceprezident na edna drzava. po takvi izjavi dadeni od drzavni institucii licnno ne vidovme pricina zs da podavame povtorno odpocetok.
tocno e ova ili ne e tocno?
ti ne si im verval na lagite i si podal povtorno a jas ete im vervav.... i to nemat nikakvi spojni tocki so srecata, ni tvoeto ni moeto.
i zs da se otkazam? ti se otkaza? i ti i jas uste terame..... ja terame od 2012... eve 7ma godina.
 
Последно уредено:
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Вие што одите лично во Софија за да си го проверите вистинскиот статус, каде точно одите да прашате? Јас неколку месеци сум на положително и сакам да одам да проверам.
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Aj i jas de s uklucam u muabet.Znaci jas imam bg a sega za decava vadam maloletni sto se.Pravev rigorozno intervju zaedno so zena mi.Mi kazaa deka za 3 meseca ce bil gotov ukazot arno ama eve tri meseca mi stoi zadolzitelno usoglasuvanje.Katastrofa e lugje eve licno jas gledam.Znaci nesto po avtomatizam sto sledi cekam i neznam dali ce bide ete do toa dojde rabotava nazalost.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
69
Поени од реакции
78
Вие што одите лично во Софија за да си го проверите вистинскиот статус, каде точно одите да прашате? Јас неколку месеци сум на положително и сакам да одам да проверам.
Vo MP na gishe 3
 
Член од
8 ноември 2018
Мислења
122
Поени од реакции
128
Вие што одите лично во Софија за да си го проверите вистинскиот статус, каде точно одите да прашате? Јас неколку месеци сум на положително и сакам да одам да проверам.
Da i mene me interesira,ako moze da mi kazete tocno kade se naoga toa
 
Член од
7 февруари 2018
Мислења
44
Поени од реакции
35
Lutrija narode. A hoće i da potraje. Tako je kako je. A čuo sam da je sticanje srpskog ili makedonskog državljanstva takođe veoma mučno, neizvjesno i poprilično dugotrajno. Nerijetko i nepravedno....
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
12
Поени од реакции
15
Вие што одите лично во Софија за да си го проверите вистинскиот статус, каде точно одите да прашате? Јас неколку месеци сум на положително и сакам да одам да проверам.
ako znae nekoj potocno kade treba pisete i na mene me interesira fala pozz
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
01.02.2018 intervju vo Sofija sabjle na finalna sega proveruvam pak sum na zadolzitelna, sto e rabotata neznam
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
ima vreme do ukaz...pak sum na zadolzitelna..dok prv bratuced plus od brat bg pasos kopija,i potvrda od strumica bg klub
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Некој шо е со рок до април 2018 на доплнителна да му се има сменето статусот ?[DOUBLEPOST=1548442767][/DOUBLEPOST]
Jas sum so br od 01/2016 so dok od brat plus potvrda od klubot. Posle dve dopolnitelni i finalni proverki od vcera na polozitelno.inaku od 12 mesec 2018 pak me vratija na finalna .Bev vo prviot protokol za dopolnitelna.
Кој ти беше рокот за достава на документ ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom