Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 октомври 2017
Мислења
10
Поени од реакции
5
ЗДраво пред една недела нев на интервју во Софија, прашањето ми е дали сега треба исто да проверувам со бројот на молба и пин, или со бројот на преписка поздрав
 
Член од
3 мај 2018
Мислења
47
Поени од реакции
38
ЗДраво пред една недела нев на интервју во Софија, прашањето ми е дали сега треба исто да проверувам со бројот на молба и пин, или со бројот на преписка поздрав
Треба со број на молба. Со број на преписка се проверува ако сте преку конзулат.[DOUBLEPOST=1539069292][/DOUBLEPOST]
kako toa,znaci ne odat po red.Jas sum pred a uste sum na dopolnitelna!!!
Ако не Ви е проблем споделет со кој број сте, вака станува забуна во следењето. Само да Ве потсетам дека 703/2016е број на преписка.
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
119
Поени од реакции
176
703/2016 e prepiska provereno po konsulski pat se nadevam deka ke ja iscistat 2016 sto pobrzo
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
4 meseci polni cekav na polozitelno ne bev staven na proverka od Viceto znaci direktno podpis da si docekate site[DOUBLEPOST=1539013716][/DOUBLEPOST]
ne bev na dopolnitelna 4 meseci polozitelno i ukaz denes bez proverka od Viceto.
ЧЕСТИТО, јас влегов во четворти месец за потпис до сега не ме ставил на дополнителна и НЕДАЈ БОЖЕ да ме стави се надевам на добар исход.
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
jas sum vo protokolot 2××/2016 i vekje godina ipol sum na dopolnitelna,inaku bev na intervju vo dekemvri 2015g.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ништо друго не ти пишува во произходот од ДАБЧ т.е. Удостоверението освен тоа дека си од б'лгарски произход.
Прегледај го приврзокот 197690[DOUBLEPOST=1538692146][/DOUBLEPOST]

Ти и во минус си го ставила, хаха што не ќе прочитам по форумов (y)
Сите документи се наведуваат на произходот.

И да, @bella_madchen, ваљда сите мои ги имаат наведено, според тоа.

doc_6.jpg
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Друже ок е, нема потреба од иронија, не сум вадел пасош 10 пати па да ги знам пораките од нивниот веб, прв пат проверувам, не знаев ни колку се чека моментално. Отворив вечерва да се информорав, прашав овде и одма иронија. Што луѓе сме бре ова македончево, полека малку, ако не ти се одговара ќути. Туууу брее
Jas seriozno ti odgovoriv,za kakva ironija zboruvas ne znam.
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
kako moze 2015 nekoi uste pisuvaat deka ne se razgledani a tuka citam deka i 2016 ja pocnale.Jas sum vo prvite 30 molbi sto treba da se razgledaat od 2016 i uste kaj mene nema nikakva promena!!!
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
ЧЕСТИТО, јас влегов во четворти месец за потпис до сега не ме ставил на дополнителна и НЕДАЈ БОЖЕ да ме стави се надевам на добар исход.
Sega vajda ima nova shema 4 meseci i odgovor od viceto pred nekoe vreme bese 2-3 meseca plozitelno pa proverka od vicero use 2 meseca pa 2-3 dena plozitelno i ukaz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom