Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2018
Мислења
65
Поени од реакции
75
Ajde decki samo pozitivno.
Ima i nekoj da se pofali so smena od dopolnitelna so intervju 2016?
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Што значи ова, колку се чека после ова. На интервју бев почеток Јуни-2018 и сега прв пат проверив ми стој " Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија ", благодарам однапред
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Што значи ова, колку се чека после ова. На интервју бев почеток Јуни-2018 и сега прв пат проверив ми стој " Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија ", благодарам однапред
Нешто грешно проверуваш???
Нема шанси ако си била во јуни 2018 да ти е тој статус, ако си во Софија со интервју проверуваш во горното поле со пин, а ако си преку конзулат проверуваш во долното поле но не со истото бројче што ти го дале со пин, туку до бр.на преписка или ако не го знаеш повторно во горното поле до пин.
Тој статус е пред потпис на државјанство.
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Нешто грешно проверуваш???
Нема шанси ако си била во јуни 2018 да ти е тој статус, ако си во Софија со интервју проверуваш во горното поле со пин, а ако си преку конзулат проверуваш во долното поле но не со истото бројче што ти го дале со пин, туку до бр.на преписка или ако не го знаеш повторно во горното поле до пин.
Тој статус е пред потпис на државјанство.
koga proveruvam gore kako sto mi kaza, mi e ovaa poraka " Образувана преписка N:********* г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. ", a dole koga proveruvam mi e taa predhodno sto ja spomenav. Sega ova sto znaci te molam kazi mi ako znaes. Blagodaram
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
:) Друже, на форумов имам пишано 4-5пати, а сега прв пат прашувам за БГ пасош, а на црна листа колку што разбирам бугарски, не пишува никаде.
Pa sam ne znaes da kazis koj ti e statusot,logicki ako si bil sega pred nekoj mesec na intervju si na zadolzitelno soglasuvanje,daleku si od pasos,ke si cekas poveke od godina dena.
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Pa sam ne znaes da kazis koj ti e statusot,logicki ako si bil sega pred nekoj mesec na intervju si na zadolzitelno soglasuvanje,daleku si od pasos,ke si cekas poveke od godina dena.
Друже ок е, нема потреба од иронија, не сум вадел пасош 10 пати па да ги знам пораките од нивниот веб, прв пат проверувам, не знаев ни колку се чека моментално. Отворив вечерва да се информорав, прашав овде и одма иронија. Што луѓе сме бре ова македончево, полека малку, ако не ти се одговара ќути. Туууу брее
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.325
Друже ок е, нема потреба од иронија, не сум вадел пасош 10 пати па да ги знам пораките од нивниот веб, прв пат проверувам, не знаев ни колку се чека моментално. Отворив вечерва да се информорав, прашав овде и одма иронија. Што луѓе сме бре ова македончево, полека малку, ако не ти се одговара ќути. Туууу брее
Па ете де, сега ќе си бидеш бугарче и нема да имаш проблем со нас повеќе...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom