Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2018
Мислења
36
Поени од реакции
12
Ќе направиш нова резервација откако ќе ти помине старата, значи ќе си закажеш пак после 13.09. Мора да потврдиш на маил и да ги испринташ второто писмо за да влезеш во МП и да си го подигнеш указот.
Е сега вака како што е, си направил резервација ама не си ја потврдил плус немаш црно на бело ама пак можеш да одиш таму и да се објаснуваш на влез па може и да те пуштат, ако не џабе си одел до Софија.

Во полиција НЕ СЕ ЗАКАЖУВА и не треба сведоци ако си на службена адреса.
По твое колку % за да ме пушта
Или некое левче да дадам
А дали можи братми да го земи исто имаме резервирано на 13.09 и тој ке си зема указ
 
Член од
8 април 2017
Мислења
47
Поени од реакции
72
Abe da e 150 ke mu dam ama barat po 300 evra da ti zavrsat rabota za adresa
Jas najdov vo kjustendil za 150 eur, ama na kraj se pisav na Lege 6, mnogu mi izgledase 150 eur[DOUBLEPOST=1536476997][/DOUBLEPOST]
status polozitelno najveke kolku vreme stoe ovoj status??
Jas bev tocno 3 meseci polozitelno i posle uste skoro 2 meseci proverka od vice[DOUBLEPOST=1536477283][/DOUBLEPOST]
Zdr sakam da prasham, Jas I'mam dedo koj e bil bugarski vojnik ama ja nema knishkata kako mozam da dokazam I'ma li od nekade da zemam potvrda? Nazad na temata prochitav deka davat od Veliko Trnovo Ako moze da mi kazete podetalno
Jad vadev potvrda od V. Trnovo, imam 1-2 postovi nekoja strana ponazad na koi imam napisano e-mail adresa i se sto ti treba za da ti dadat potvrda.
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Каква е процедурата за обновување на пасош? Минатиот преку посредник го обновив, сега сакам сам да се прошетам до Благоевград Ноември ми истекува.. Ќе треба два пати да одам така ?
 
Член од
27 септември 2016
Мислења
163
Поени од реакции
79
Дали во полиција за сликајне се заказува[DOUBLEPOST=1536409530][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 196515 дали само со ова можи да ме пушта во м.п. на емаил не стовна оти го згрешив за една буква
Сега не можам да резервирам стои тоа на сликатА[7/QUOTE]
So kakvi dokumenti podnese za da dobies pasos
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
12
Поени од реакции
14
Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Ако можи некој да ми кажи со следува после овој статус.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Ако можи некој да ми кажи со следува после овој статус.
Што може да престои после ова? Освен указ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom