Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Batka ne mora da znaci luda sreka e se
Pisav pred nekoj den minatata nedela zena mi i brat mi zemaa ukaz a jas ne.site aplicirqvme preku 1 bratuced.
Jas i brat mi preku ist bratuced logika nivna za eden moze za eden ne .[DOUBLEPOST=1536596008][/DOUBLEPOST]
Mart 2017 kaj mene vo juli a kaj brat mi i zena mi pocetok na juni ili kraj na maj tocno ne pamtam samo znam deke se e luda sreka
Druze ako si preku roditel baba dedo nema sreka si zimas odma a za drygite e srekja
 
Член од
30 октомври 2017
Мислења
70
Поени од реакции
72
Koga ovaa izmena ... Jas uste malce 3 meseci na polozitelno a niss nema... Inace poteklon roditel
Vo Petokot proveril i videl deka e otkaz..a tocno koga bas se smenil statusot neznam.on nekade juni prikrajot bese staven na proverka kaj viceprez.
Inaku dve nedeli pred da mu se smeni statusot vo otkaz bese vo MP da dostavi dopolnitelen dokument i ne mu gi primija.
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Sto da ti kazam? jas bev noemvri 2016 Intervju so potvrda od strumica so dedo roden 1913 god so 100% bugarsko selo i uciliste vo to vreme site dokumenti sredeni koso treba do mene i dekemvri 2017 me stavija na dopolnitelna posle to pak odnesov potvrda od strumica zosto nemav stari dokumenti vo vremeto na vladeejneto na srbite imale sve zapaleno i nemozev da najdam nisto. Rokot mi bese do april 2018. Taka da nemat so da kazam nisto i sto da svatam a nemam svateno, use malce ke ti dojt redot tebe da padnis vo race na jotova a znam deka si samo so potvrda od strumica kako sto imas pisano predhodno pa ke vidime so ke bide ili ke spodelis radost ili ke spodelis maka i kukajne edno ke bide, se nadevam deka ke zemis ukaz samo so potvrda za da zemam i jas vo idnina koke mi dojt redot na povtorno razgleduvajne ;)[DOUBLEPOST=1532230240][/DOUBLEPOST]

juli 2016 sigurno ne si aj proveri uste ednas dan mislis juli 2017? :свиркам:
Da da juli 11 izvini greska 2017 ama pa za deset meseci mi see smeni na sovet i eve eden mesec veke predstoi izavane na ukaz na vc.prez.Pa si cekam eve aj so Gospod napred .
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.179
Поени од реакции
1.053
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. - Овој статус пред финална ли е и дали кај сите преписки го има ?
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
721
Поени од реакции
694
Ima nesto novo za tie na dopolnitelna proverka , sto nosevme dopolnitelni orginalni dokumenti !?
За жал сеуште нема ништо ново за оние што сме 2015/2016 на дополнителна!
Да споделиш ако може каде беше на интервју,Софија или амбасада/конзулат?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
бројам денови,минути секунди денес правам точно два месеци откако го добив статусот со кој во моментов чекам потпис от вицето само НЕДАЈ БОЖЕ да ме врати на проверка ке се обесам на најтенката гранка:unsure::cautious: зошто едноставно не го подобрат системот има навистина премногу чекање за оваа работа
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
бројам денови,минути секунди денес правам точно два месеци откако го добив статусот со кој во моментов чекам потпис от вицето само НЕДАЈ БОЖЕ да ме врати на проверка ке се обесам на најтенката гранка:unsure::cautious: зошто едноставно не го подобрат системот има навистина премногу чекање за оваа работа
Batka i ja sum 2 meseca tocno na polozitelno i cekam podpis od vice ama mora uste mesec dena na proverka od vice site gi stavaat ali za mesec do mesec ipol ke znaeme na so sme
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom