Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
tuka na forumot mnogu prevranti ima so lazatt so dezinformaciii ne im veruvajte na site.Znaci so stari dokumenti majka tatko baba dedo pradedo prababa dobivas 1000% BUGARSKO DRZAVNJASTVO vo zakonot ubavo si pisuva a za vujko cicko prv bratuced komsija poznanik so POTVRDA sansite se 50-50% i ne se cudite posle zosto imate OTKAZ
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Читам по форумов сте биле на интервју во Октомври месец 2017 и имате промени, јас на интервју во Јули -2017 и сеуште на задолжителна, со документи од родител.Прашањето ми беше дали има врска што сум преку конзулат во Битола оди поспоро процедурата.
Јас бев на интервју Јули 2017 амбасада СК, документ од БГ екзархија од баба, и уште сум на задолжителна. Не си само ти уште на задолжителна.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
tuka na forumot mnogu prevranti ima so lazatt so dezinformaciii ne im veruvajte na site.Znaci so stari dokumenti majka tatko baba dedo pradedo prababa dobivas 1000% BUGARSKO DRZAVNJASTVO vo zakonot ubavo si pisuva a za vujko cicko prv bratuced komsija poznanik so POTVRDA sansite se 50-50% i ne se cudite posle zosto imate OTKAZ
Кај потврдите - зависи за кои датуми од низ годиниве наназад се извадени.

Затоа, нели потенцираат "пред 1920-та", во екот на Балканските војни и пред нив, бидејќи за овие периоди се "сигурни". После нив, во регионов е "чорба".

Имате и линк до книгите.
 
Член од
27 септември 2016
Мислења
169
Поени од реакции
81
Mozam li da podnesam preku na mama prv braruced a toj iskaral samo so izvod od nego bez nikakov predok i cekase 4 god vo 2017 go zema
 
Член од
3 ноември 2017
Мислења
102
Поени од реакции
61
Кај потврдите - зависи за кои датуми од низ годиниве наназад се извадени.

Затоа, нели потенцираат "пред 1920-та", во екот на Балканските војни и пред нив, бидејќи за овие периоди се "сигурни". После нив, во регионов е "чорба".



Имате и линк до книгите.
Kakvi se sansite,so brat ,sestra!!!
Jas se povikuvam na poteklo so dokumenti od sestra mi!!!
 
Член од
5 септември 2018
Мислења
47
Поени од реакции
55
Читам по форумов сте биле на интервју во Октомври месец 2017 и имате промени, јас на интервју во Јули -2017 и сеуште на задолжителна, со документи од родител.Прашањето ми беше дали има врска што сум преку конзулат во Битола оди поспоро процедурата.
kako sto gledam po forumov a isto vazi i za mene procedurata e slicna za site ,loso e povtorno da ti baraat dokumenti ili nedaj boze otkaz od vice,jas koga pocnav nemase proverka od vicepresidentot sega ima taka da ne se znae sto ke bide do kraj
 
Член од
6 август 2018
Мислења
36
Поени од реакции
12
Дали во полиција за сликајне се заказува[DOUBLEPOST=1536409530][/DOUBLEPOST] IMG_20180908_142152.png дали само со ова можи да ме пушта во м.п. на емаил не стовна оти го згрешив за една буква
Сега не можам да резервирам стои тоа на сликатА
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Дали во полиција за сликајне се заказува[DOUBLEPOST=1536409530][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 196515 дали само со ова можи да ме пушта во м.п. на емаил не стовна оти го згрешив за една буква
Сега не можам да резервирам стои тоа на сликатА
Ќе направиш нова резервација откако ќе ти помине старата, значи ќе си закажеш пак после 13.09. Мора да потврдиш на маил и да ги испринташ второто писмо за да влезеш во МП и да си го подигнеш указот.
Е сега вака како што е, си направил резервација ама не си ја потврдил плус немаш црно на бело ама пак можеш да одиш таму и да се објаснуваш на влез па може и да те пуштат, ако не џабе си одел до Софија.

Во полиција НЕ СЕ ЗАКАЖУВА и не треба сведоци ако си на службена адреса.
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2018
Мислења
52
Поени од реакции
56
kako sto gledam po forumov a isto vazi i za mene procedurata e slicna za site ,loso e povtorno da ti baraat dokumenti ili nedaj boze otkaz od vice,jas koga pocnav nemase proverka od vicepresidentot sega ima taka da ne se znae sto ke bide do kraj
Taa edno prasuva, ti drugo odgovaras... Znaci nemoze da i dadat otkaz a ni da i ponbaraat dopolnitelni dokumenti zosto e preku roditel... Nemoj da krevas panika bezpotrebno... I ako sakas da pomognis davaj precizni i tocni odgovori i informacii a ne kako od na murenka da si padnat
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
42
Поени од реакции
61
Dali mozi da mi predlozite nekoj dobar posrednik za da mi izvadi adresa vo Blagoevgrad i ako znae nekoj kolku bi kostala taja usluga
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Јас бев на интервју Јули 2017 амбасада СК, документ од БГ екзархија од баба, и уште сум на задолжителна. Не си само ти уште на задолжителна.
brzo ke bide so toj dokument so sreka jas sum so krstalno od bugarska ehzarhija od pradedo mi. januar sum na intervju
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
I majka mi i tatko mi se odbieni i on e od brat mu i ona od brat i i gi odbile i 2- ca, jas sum na proverka a 3 brojasum pred niv
На кој начин се поврзаа мајка ти и татко ти со нивните браќа тс поднесија ли копија од бугарски пасош и л.к од браќата како и нивен извод од матична книга за да се види врската?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom