Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Sofija, noemvri 2016![DOUBLEPOST=1530023458][/DOUBLEPOST]
На интервју Софија 2016, на Проверка од вицепрезидента од Март
dali voopsto ti bese staven na dopolnitelna i imase vakov status:

Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до xxxx


Ili svoevolno si odnese dopolnitelen dokument pred da bidis staven na dopolnitelna, jas dekemvri bev staven na dopolnitelna so gore navedeneiov status a inrevjuto mi bese pocetokot noemvri 2016, taka da ako si staven ti na dopolnitelna i te pregledale odma eskpresno mi nema logika muabetov tvoj za to objasni malce poopsirno.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zaedno bevme vo konzulat vo Bitola i nikoj od nas ne navede od kaj ke go zeme.
Ок, може и да Ви се смени и другиот статус и да ви пишува да си го земете од Битола, проверете си пак но како и да е, ако и понатаму пишува да закажете тогаш така и ќе направите.[DOUBLEPOST=1530030792][/DOUBLEPOST]
Dali znaes za mojov slucaj nesto:
Adreda i egn podnesov vo ambasada mi pobaraa samo 3 sliki, uplata vo uni banka 25 evra, 10 evra za adresa i egn zaedno. Mi kazaa do avgust ke bide se gotovo i da si gi zemam od opstina sredec vo Sofia.
Koga i za kade treba izvod moj preveden i legaliziran? Dali preveden i legaliziran vo skopje ke go prifatat tamu.
I dali na bul, Marija luiza mozam da se slikam za ekspres licna karta (pisuva izdavanje do 8 rabotni saati)[DOUBLEPOST=1530018522][/DOUBLEPOST]citav unazad i nekakvi svedoci za slukanje?
Sti e toa??
Извод ќе ти треба за во МВР за сликање, ако го преведуваш овде, тогаш овде треба да го легализираш во амбасадата или конзулат. Сведоци не ти требаат. Копија од пасош, првата страна, документот од општината за Егн и адреса,барање да попуниш и да уплатиш во зависност за колку време сакаш да го имаш пасошот
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2017
Мислења
102
Поени од реакции
61
Некој од Струмица,посредник,знае ли некој!!
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
79
Поени од реакции
51
nekoj da se pofale so potpisab ukaz denes??? i dali znae nekoj od koga se na odmor gospodata cekam samo potpis na ukaz
 
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
Predhodno so kakov status beshe,i so kakvo poteklo?
toj status na moj drugar preku sofia na interviu pes nikakov dekument bemef staveni na proverka ot viceto presidentot a jas sum so dekument ot cico as ishte sum na proverka a toj eve sho mu se napravi denes 16 meseci

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
toj status na moj drugar preku sofia na interviu pes nikakov dekument bemef staveni na proverka ot viceto presidentot a jas sum so dekument ot cico as ishte sum na proverka a toj eve sho mu se napravi denes 16 meseci

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Zasto tvojot peijatel ne izvadil nikakvo poteklo[DOUBLEPOST=1530041915][/DOUBLEPOST]
gledajte sho prave vice presidentot


Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Koja data bese na intervju
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Jas koga vi vikam ke frcat otkazi vie ne mi veruvavte :kuracc:
 
Член од
27 април 2018
Мислења
24
Поени од реакции
21
Sakam da ve ohrabram site da bidite trpelivi i da znaete deka koga najmalku ocekuvate ke vi izleze ukazot
Vo mojot slucaj jas i mojot soprug apliciravme zaedno i zaedno ni izlegoja ukazite,toj so stari dokumenti so bg poteklo a jas so od sestra.intervju Dekemvri 2016,i dvajcata bevme na proverka kaj Viceprezidenta okolu 3 meseci i sega pred eden den odobreno udostoverenieto. Intervjuto bese vo BT Konsulat. So srekja na site.[DOUBLEPOST=1530043733][/DOUBLEPOST]
Denes promena kolku vreme trae ovaa postapkaako moze nekoj da mi kaze. Intervju Sofija 16 maj 2017
Mene vaka mi bese 2 meseci i potoa se smena na proverka kaj Viceprezidenta uste okolu 3 meseci za konecno sega ,mi e odobreno udostoverenieto.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom