Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Дали досега некој добил пасош или знаете некој што добил пасош, врз основа на поднесени документи за бугарско државјанство од вујко, тетка, чичко? Фала дечки
Jas do sega ne sum sretnala takov.
Ama aj da pocekame velat na arno ke pojdi rabotava.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Дали досега некој добил пасош или знаете некој што добил пасош, врз основа на поднесени документи за бугарско државјанство од вујко, тетка, чичко? Фала дечки
Veke i ne znaeme so dokumenti treba da se nosat veke 5 slucaj kako znam so vrakat so stari dokumenti kako svidetelstvo vojna kniska vencanica.A dali nekoj pominal na toj nacin po srebrena linija ne znam probaj vidi pa ke ni kazes.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Veke i ne znaeme so dokumenti treba da se nosat veke 5 slucaj kako znam so vrakat so stari dokumenti kako svidetelstvo vojna kniska vencanica.A dali nekoj pominal na toj nacin po srebrena linija ne znam probaj vidi pa ke ni kazes.
Дечки, заборавате и на тоа дека може тие луѓе да ја оплескале на интервју? Одговорите што ги даваш ги запишуваат и после тоа се достапни на некаква комисија што го решава предметот, така?
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Дечки, заборавате и на тоа дека може тие луѓе да ја оплескале на интервју? Одговорите што ги даваш ги запишуваат и после тоа се достапни на некаква комисија што го решава предметот, така?
Da okej e i toa ali ako mines i dojdes do dopolnitelna proverka znaci intervjuto si go minal dobro.e sega imav prijatel poradi toa so na intervjuto mesto nacionalnost da kaze bugarin kazal makedonec koga mu go razgleduvaa predmetot bese dobil otkaz.Znaci vrateni na dopolnitelna proverka vrateni intervjuto se go minale bez problem.
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Може ли некој да ми каже процедурата за понатаму од кога ќе ти излезе за термин за закажување за подигање на указ, се што е овде пишано е ветер у магла, освен некои конкретни искуства за тоа кој документи се потребни од луѓе кои поминале, а тоа дека одлучуваат како ќе им текне на нив не ви држи вода
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Па што не влезе и ти кај директорот?
grd sum na faca jas, a i ko bev jas nemase direktor :) seuste go birat :)[DOUBLEPOST=1424870407][/DOUBLEPOST]
Abe ono starite dzabe ne rekle na volkot mu debel vratot oti sam si ja brka rabotata.@
SWAT na koe svidetelstvo da pisi deka e bugarin jas kako sto znam nema grafa za toa na svidetelstvoto ili pa mos toa vreme e imalo.
ima grafa .... eeeeee.jpg
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
aj da razgraniceme narodnost i nacionalnost isto li e?[DOUBLEPOST=1424870925][/DOUBLEPOST]Nacionalnost bugarska a narodnost ?
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Abe ovoe e :tapp::tapp::tapp:narodnost i nacionalnost e isto a drzavjanstvo e sosem drugo i e menlivo.I ovie kaj nas od maticna sluzba ke me izdupat za site pari.Ke treba da se tepam so ni sega dodeka mi ispravat dokumentite :facepalm::facepalm::facepalm:
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Vo vrska so dokumentacijava moe mislenje e deka tie si imaat nekoja si nivna rabota i zakoni i spored toa rabotat ..znaci za sekoja prepiska sto e odbiena prekratena vratena ili uvazena si ima svoe objasnuvanje spored nivni zakon...
sto nie site tie zakoni i proceduri vrz osnova kako rabotat nemozeme da gi znaeme ili ne sme dovolno informirani.
nemozat od vedro nebo da te odbijat ili vratat...si imaat tie svoj zakoni kako raboti drzavata.
 
Член од
10 декември 2014
Мислења
21
Поени од реакции
18
Abe ovoe e :tapp::tapp::tapp:narodnost i nacionalnost e isto a drzavjanstvo e sosem drugo i e menlivo.I ovie kaj nas od maticna sluzba ke me izdupat za site pari.Ke treba da se tepam so ni sega dodeka mi ispravat dokumentite :facepalm::facepalm::facepalm:
народност/националност=етничка група. можеш да имаш државјанство било каде ако живееш доволно време легално. ако си дојден од блиски исток у шведска имаш шанси за државjанство али нема да те сметаат за бел вајкинг
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
народност/националност=етничка група. можеш да имаш државјанство било каде ако живееш доволно време легално. ако си дојден од блиски исток у шведска имаш шанси за државjанство али нема да те сметаат за бел вајкинг
Problemot e ovoj uverenie za promena na preziminja na majka mi na pocetokot na dokumentot pise od tatko taj i taj nacionalnost makedonec,I maka taa i taa nacionalnost makedonka.Toa e veke problem mislam ili ne.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom