Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
38
Eve i jas da Vi kazam deka i mene denes mi se mena statusot od Преписката е в'рната за доп'лнителна проверка vo Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.
So sreka.sto dokument odnese i kolku vreme pominavod koga go odnese.jas odnesov pred edna nedela
 
Член од
20 февруари 2015
Мислења
31
Поени од реакции
18
dobar den
ima nekoj koj dens mu odobrija ili smenija ukaz ili od normalna procedura smenat vo naredna faza pozdrav
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
27
Поени од реакции
19
So sreka.sto dokument odnese i kolku vreme pominavod koga go odnese.jas odnesov pred edna nedela
Jas odnesov sveto krstenie od bugarska egzarhija i sveditelstvo od zavrseno uciliste od dedo mi. Gi odnesov vo sredinata na noemvri potocno na 18 noemvri, i denes mi se promeni statusot
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
93
Поени од реакции
83
prijateli edna informacija ke ve molam - treba da vadam posmrtnica od baba mi vo bugarija ke ve molam dali znaete nekoj posrednik sto ke mi pomogne da me odnese do tamu kade sto treba da se poddade za posmrtnica , mi treba toa kako dopolnitelen dokument , ve molam za pomos
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
11
Поени од реакции
4
Здраво дечки, денес дознав дека дедо ми учел 3-то и 4-то одделение коа биле под бугарска окупација. Дали постои можност тие 2 свидетелства да ги има во Државниот архив на Република Македонија? Ви благодарам
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Здраво дечки, денес дознав дека дедо ми учел 3-то и 4-то одделение коа биле под бугарска окупација. Дали постои можност тие 2 свидетелства да ги има во Државниот архив на Република Македонија? Ви благодарам
ima moznost ama nikoj nema da ti gi daj
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
114
Поени од реакции
143
Дечки, гледам никој не коментира за овие "преписки" со статус прекратени. Честитки за тие што се во процедура и што имаат позитивен feedback, ама ако има некој инфо што ќе се случува со овие "прекратените" нека сподели ве молам...
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
103
Поени од реакции
70
Дечки, гледам никој не коментира за овие "преписки" со статус прекратени. Честитки за тие што се во процедура и што имаат позитивен feedback, ама ако има некој инфо што ќе се случува со овие "прекратените" нека сподели ве молам...
Moe mislenje deka treba da se proba so dopolnitelen dokument za poteklo da ne se gubi nadez a ako ima nekoj sto e upaten vo ovaa rabota neka pise ova go pisav kako moe mislenje so namera se da se proba za da se dojde do ukaz oti vazen ni e na site sto sme na forumot.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Moe mislenje deka treba da se proba so dopolnitelen dokument za poteklo da ne se gubi nadez a ako ima nekoj sto e upaten vo ovaa rabota neka pise ova go pisav kako moe mislenje so namera se da se proba za da se dojde do ukaz oti vazen ni e na site sto sme na forumot.
ако имал дополнителен документ ќе го доставел:tapp:
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Здраво дечки, денес дознав дека дедо ми учел 3-то и 4-то одделение коа биле под бугарска окупација. Дали постои можност тие 2 свидетелства да ги има во Државниот архив на Република Македонија? Ви благодарам
Не дека има можност ,па и ги има ама,ама ние како физички лица немаме можност ни да влеземе а не да ги видиме аууу а најмалку да ги земеме.А заборавив тие се за потребите на државата :sneaky:.
Само Николче може да ги има и да ги гледа,можда и ке му притребаат за да си земе пасош.;)[DOUBLEPOST=1424723900][/DOUBLEPOST]Патем,честитки на сите за добрите вести.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
ima moznost ama nikoj nema da ti gi daj
Зошто да не? Ако докаже дека му е дедо, ќе му дадат.

Едит: Ааааааааааа, во архивот на РМ???????... Е да, во право си.
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Има нова статија во бгднес кој е фаворит за претседател на ДАБЧ во рубриката политика, го имам спуштено на е маил, но не знам како да го префрлам тука. Ако сакате прочитајте или кажете како да го ставам на овој сајт.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Има нова статија во бгднес кој е фаворит за претседател на ДАБЧ во рубриката политика, го имам спуштено на е маил, но не знам како да го префрлам тука. Ако сакате прочитајте или кажете како да го ставам на овој сајт.
Еве го најдов:
http://news.bgnes.com/view/1217527
 
Член од
29 декември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
67
Dali nekoj ima nekakva informacija sto ke se sluci so nas koji sme na dopolnitelna proverka koga ke se usvoji toj nov zakon za drzavjanstvo,jas im odnesov dokumenti od prv pratuced so bg drzavjanstvo
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Dali nekoj ima nekakva informacija sto ke se sluci so nas koji sme na dopolnitelna proverka koga ke se usvoji toj nov zakon za drzavjanstvo,jas im odnesov dokumenti od prv pratuced so bg drzavjanstvo
Политиката во Р Бугарија можеш да ја слидиш овде http://www.topnovini.com/Б'лгарија/ сигурно ќе најдеш нешто интересно во однос на законите и договорите на партиите на власт во однос на тоа прашање.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom