Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
Mozebi e prekraten no na statusot da pisuva deka ceka ukaz a kade proveril toj posrednikot mi stoi deka nemoze da e taka ako e prekraten statusot mora da pisuva deka e prekraten
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
@kokoman ako ve slusav tuka sto pisuvate dodeka sledev bez registracija ke trebase da se otkazam od procedurata.
E sea ako mislite deka poveke znaete i imate poveke info od diplomatite vo ambasadata i MP ste se zaebale gadno site.
Poveketo odat so posrednici pa sto bi ocekuval da pise nekoj sto ne e sposoben sam da pobara formuar i ime da si napise, iskreno bez navreda :)
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
@kokoman ako ve slusav tuka sto pisuvate dodeka sledev bez registracija ke trebase da se otkazam od procedurata.
E sea ako mislite deka poveke znaete i imate poveke info od diplomatite vo ambasadata i MP ste se zaebale gadno site.
Poveketo odat so posrednici pa sto bi ocekuval da pise nekoj sto ne e sposoben sam da pobara formuar i ime da si napise, iskreno bez navreda :)
apsolutno vo pravo si ... i jas sum so posrednik i me zaeba za site pari i za 3 godini me vrati nazat baaraa dokumenti 2013 mu dadov krstelno od baba mi bugarsa ehzarhija i si vikam gotovo ke ispadni pasos... posle nekoj mesec gledam prekint odam vo bg mi vikaat ne si podnesol dokument .. posrednikot ni se javuva ni nisto on go ukral i go koristel za drugi nameni se da mu ebam do sedmo koleno ama sam sum si krivv ..... i sea ke si ja cukam glavata po policiii ke prijavuvam i znak prasalnik dali ke go vrati dokumentot
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
apsolutno vo pravo si ... i jas sum so posrednik i me zaeba za site pari i za 3 godini me vrati nazat baaraa dokumenti 2013 mu dadov krstelno od baba mi bugarsa ehzarhija i si vikam gotovo ke ispadni pasos... posle nekoj mesec gledam prekint odam vo bg mi vikaat ne si podnesol dokument .. posrednikot ni se javuva ni nisto on go ukral i go koristel za drugi nameni se da mu ebam do sedmo koleno ama sam sum si krivv ..... i sea ke si ja cukam glavata po policiii ke prijavuvam i znak prasalnik dali ke go vrati dokumentot
Nema nikakva potreba od posrednik zatoa sto e tolku prosto ednostavno i brzo da podneses baranje sam
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Dobro da te pitam dokolku imas info dali po dobivanje na polozitelno stanoviste predstoi izdavane ukas od vice prezidenta obavezatelno statusot se menuva vo proverka od vice prezidenta bidejki eden moj kolega lani po ovoj status vednas bese daden ukaz i zakaza data za povlekuvanje sega ne vednas no 3 mu stoel ovoj status i nemase status proverka.
Dokolku imas nekoe iskustvo ili si slusnal od nekoj spodeli
Pozz
Времето за потпис нема рок, значи може веднаш може никогаш
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Nema nikakva potreba od posrednik zatoa sto e tolku prosto ednostavno i brzo da podneses baranje sam
epa togas ne razmisliv taka site posrenik i jas posrednik i sega ni bez pari ni bes pasos ... a rabota vo london rodnini tamu sto fajde koga nemas pasos .... i na krajot na kraistata dodeka isvademe eu ke se raspadni
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Kako ne vi se smaci da pisuvate tolku ludi raboti?
Vazno e deka site sto pominale od sovetot po grazdanstvo nema otkaz veke i dobivaat potpis od viceprezident.
Viceprezident ne bara dokumenti za poteklo!
Viceprezidentot go dobiva drzavjanatvoto ukazot spremen i samo stava potpis.
Nema panika!
Нема одказ, но нема потпис.
Вицепрезидентот има сопствена комисија
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Јас сум со рок до 09.04.18, а знам дека и по мене има до 16.04.18 како тоа последен рок е 31.03... ?!
Зависно од годината станува збор за 2014[DOUBLEPOST=1517948128][/DOUBLEPOST]
haha ok dosadno e i zalno decko/devojko
Навистина, едно е да те излажат друго е да сватиш дека те излажале. Уште пожално е да убедиш такви луѓе
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
73
Поени од реакции
65
Зависно од годината станува збор за 2014[DOUBLEPOST=1517948128][/DOUBLEPOST]
Навистина, едно е да те излажат друго е да сватиш дека те излажале. Уште пожално е да убедиш такви луѓе
Ok e samo olabavi please :D
 
Член од
27 ноември 2017
Мислења
64
Поени од реакции
25
@kokoman ako ve slusav tuka sto pisuvate dodeka sledev bez registracija ke trebase da se otkazam od procedurata.
E sea ako mislite deka poveke znaete i imate poveke info od diplomatite vo ambasadata i MP ste se zaebale gadno site.
Poveketo odat so posrednici pa sto bi ocekuval da pise nekoj sto ne e sposoben sam da pobara formuar i ime da si napise, iskreno bez navreda :)
Neslusaj be batke i ne prasuj mnogo ako ti e polesno taka.Jas ti kaza kako mi kaza toj komsija.On vo Saraevo raboti i posrednik mu e potreba a ne zosto e nepismen,doktor e.Jas 9 meseci cekam ukaz i cvikam sekoj den a nemam bas jaki dokumenti
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
apsolutno vo pravo si ... i jas sum so posrednik i me zaeba za site pari i za 3 godini me vrati nazat baaraa dokumenti 2013 mu dadov krstelno od baba mi bugarsa ehzarhija i si vikam gotovo ke ispadni pasos... posle nekoj mesec gledam prekint odam vo bg mi vikaat ne si podnesol dokument .. posrednikot ni se javuva ni nisto on go ukral i go koristel za drugi nameni se da mu ebam do sedmo koleno ama sam sum si krivv ..... i sea ke si ja cukam glavata po policiii ke prijavuvam i znak prasalnik dali ke go vrati dokumentot
Ти дали си свесен каков вреден документ си му дал на посредникот па уште те одбиле.Па со стар документ сам требало да си бркаш работа.Јас со стар документ во најцрни денови 2015 2016 извадив за гдиина и пол.Ти си имал највреден доказ дека си бугарин
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Ти дали си свесен каков вреден документ си му дал на посредникот па уште те одбиле.Па со стар документ сам требало да си бркаш работа.Јас со стар документ во најцрни денови 2015 2016 извадив за гдиина и пол.Ти си имал највреден доказ дека си бугарин
znam brat i svesen sum za toa tuku togas taka isapdna ne razmisliv i sega poliociski go gonam ako ne go vrati do petok tesko nego
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom