Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 февруари 2017
Мислења
33
Поени од реакции
39
ne go lazi!
Jas resavam za tie raboti[DOUBLEPOST=1515683978][/DOUBLEPOST]znaci prvo odat sluzbenicite sto vi pravat intervju pa nad niv site institucii za proverka pa kako klucno ministerstvoto za pravda pod koe spaga sovetot za drzbajanstvo pa viceprezident pa na kraj jas candy the great[DOUBLEPOST=1515684011][/DOUBLEPOST]Se znaci candy na se! :kuracc:
[DOUBLEPOST=1515687971][/DOUBLEPOST]
ne go lazi!
Jas resavam za tie raboti[DOUBLEPOST=1515683978][/DOUBLEPOST]znaci prvo odat sluzbenicite sto vi pravat intervju pa nad niv site institucii za proverka pa kako klucno ministerstvoto za pravda pod koe spaga sovetot za drzbajanstvo pa viceprezident pa na kraj jas candy the great[DOUBLEPOST=1515684011][/DOUBLEPOST]Se znaci candy na se! :kuracc:
Ajde be maknise od temata pod prosecna inteligencio
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Abe I nie mnogu si se sekirame, ako Bugarija ne ni dade drzavjanstva imame I drugi alternative, eve si go imame Zajko ke go prodade imeto I vednas ke vlezime vo NATO, dobro sega za vlez vo EU ke si pocekame edno 10 godini, druga varijanta eve denes Zajko gi udri temelite na Golema Albania pa za nekoja godina ke stanime Albanci a tie ke bidet do togas vo EU pa so albanski pasos ke vlezime vo EU, a tie vo istocna Makedonija spored planot na Amerikancite trebalo da bidet del od Bugarija, pa togas Bugarija ke mora da ni dade drzavjanstvo. Znaci kako I da se svrti nie pasos za EU ke si dobieme, dobro sega Makedonija veke nema da ja ima no koga ke razmislam podobro vakov narod kako nas ne zasluzuva ni da ima svoja drzava.:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Сваќам дека си саркастичен, но макар се осеќав ко гомно да изедов со ова бугарското, од денес сватив дека ми е срам што сум македонец, до толку да ме силоваат мене ми е понижување. Доколку го земам бугарскиот, ќе се одкажам од македонскиот, абе курдите ништо немаат, а за држава се борат... по ова денес, се срамам...
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
574
Поени од реакции
149
Priznavaat li notarski so svedok za poteklo primer babami I majkami potpisuvaat deka ovi lica SE istite na dokumentite.vo umrenicite stoi panevska a vo izvodot na babami panovska.od pravda vencanica mi baraat za da se smeni.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Priznavaat li notarski so svedok za poteklo primer babami I majkami potpisuvaat deka ovi lica SE istite na dokumentite.vo umrenicite stoi panevska a vo izvodot na babami panovska.od pravda vencanica mi baraat za da se smeni.
Mislam ovde pred nekolku nedeli pisa nekoj deka uspea da napravi nekako vo izvodot da ja smenat taa edna bukva,imase isti problem kako tebe, mu izvadia izvod nov so smenata taa edna bukva, ako e uste na forumov neka ti kazi koja e postapkata
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
Значи сите што терате процедура преку Ванчо од Охрид истиот муабет го правите, давале преку братучеди, стриковци, вујковци... не била закочена работава, имало само мали проблеми, на сите ќе ни дадат, види кој зема со триста криминалии итн.
Изгледа ве држи тој Ванчо сите под ХИПНОЗА, и алал да му е искрено нема секој таква способност, па и сте заслужиле.
ПРИЈАТЕЛ,ме ЗАЕБАЈА тројца преднего,за ване прашав 1,5 МИЛИОН ЛУГЕ кој веке извадиле прекунего и сите го пофалија,пасеа незнам стварно да видиме!!!!
 
Член од
6 октомври 2017
Мислења
42
Поени од реакции
13
Zdravo sakam da prasam kje se oprai li rabotata i dali davaat so potvrdi so se vadat od strumica ili teska rabota
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.685
Поени од реакции
28.151
Zdravo sakam da prasam kje se oprai li rabotata i dali davaat so potvrdi so se vadat od strumica ili teska rabota
Абе другaр сo сетa пoчит кaкo мoжеш oдгoвoр нa тaквo прaшaње дa бaрaш нa кaјгaнa фoрум?Гледaш ли кaкви глупoсти се пишувaaт и се тoa нa бaзa нa претпoстaвки и лични тoлкувaњa нa зaкoнoт зa држaвјaнствo.Немa тукa луѓе штo знaaт oдгoвoр нa тaквo прaшaње,сaмo шaкa јaдници сме сoбрaни нa фoрумoв.Џaбе пљукaме и пo зaкoнoдaвните oргaни и пo пoсредници и пo клубoви.Се е дo нaс сaмите
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Zdravo sakam da prasam kje se oprai li rabotata i dali davaat so potvrdi so se vadat od strumica ili teska rabota
Ги признавале или не ги признавале предност имаат тие со оригинални стари документи за докажување на потекло - крштеници, венчаници, свидетелства, воени книшки и најверојатно тие со постојан престој во БГ како што тоа го бараат законите + мајка/татко, брат/сестра бугарски државјани. И да добиле некои само со потврда таа бројка е ништожна.
Лани 1200 души од македонија добија државјанство споредено со 6200 во 2016 г. Е сега сам донеси заклучок кој добива државјанство т.е. со какви документи.
1111.png
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom