Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Уште не си во системот почекај недела две
и кај мене е со 5
Абе работата е што кога ќе ставам /2017 наместо /17 после бројот добивам, Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. И на самата страна пишува:

" 2.Входјаштијат номер на молба е в'в формат „номер/година“ . Пример: „123/2016“. "

Што значи дека /17 е најверојатно погрешен формат, службеничката така ми кажа мислејки дека ќе ја разберам пошто година 17 и 2017 се смета за исто.
 
Член од
8 април 2017
Мислења
47
Поени од реакции
72
Zdravo, za viza D, dali e potreben proishod ili moze samo so resenie od Agencija za vrabotuvanje na Bugarija da se aplicira
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Абе работата е што кога ќе ставам /2017 наместо /17 после бројот добивам, Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. И на самата страна пишува:

" 2.Входјаштијат номер на молба е в'в формат „номер/година“ . Пример: „123/2016“. "

Што значи дека /17 е најверојатно погрешен формат, службеничката така ми кажа мислејки дека ќе ја разберам пошто година 17 и 2017 се смета за исто.
Pa ete imas primer znaci pisi 2017
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
74
Поени од реакции
134
Каков документ за потекло однесе брат ти во 2013?
koga on pocna so postapkata 2013 ne baraa togas nisto i posle toa go stavija dopolnitelna i odnese od prv bratuced izvodi i kopija od pasos na bratucedot.i 2016 dekemvri mesec mu izleze.kolku sto se sekjavam taka nekako bese.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Абе работата е што кога ќе ставам /2017 наместо /17 после бројот добивам, Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. И на самата страна пишува:

" 2.Входјаштијат номер на молба е в'в формат „номер/година“ . Пример: „123/2016“. "

Што значи дека /17 е најверојатно погрешен формат, службеничката така ми кажа мислејки дека ќе ја разберам пошто година 17 и 2017 се смета за исто.
А кога беше на интервју?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Абе работата е што кога ќе ставам /2017 наместо /17 после бројот добивам, Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. И на самата страна пишува:

" 2.Входјаштијат номер на молба е в'в формат „номер/година“ . Пример: „123/2016“. "

Што значи дека /17 е најверојатно погрешен формат, службеничката така ми кажа мислејки дека ќе ја разберам пошто година 17 и 2017 се смета за исто.
Значи и тие малце го тупат,
Секогаш било ххххх/хххх[DOUBLEPOST=1515678360][/DOUBLEPOST]
koj kako zavrsil ne sum informiran.. moze podetalni info? :) fala
Па некој му извадил пасош по екстра брза постапка, а по прва проверка мислам беше во дизелдорф, му закачија кривична, за фалсификат. Дечкото се вика марјан молер од прилеп.
 
Член од
10 јануари 2018
Мислења
26
Поени од реакции
9
Значи и тие малце го тупат,
Секогаш било ххххх/хххх[DOUBLEPOST=1515678360][/DOUBLEPOST]
Па некој му извадил пасош по екстра брза постапка, а по прва проверка мислам беше во дизелдорф, му закачија кривична, за фалсификат. Дечкото се вика марјан молер од прилеп.

ne kazav falsifikat pasos.. tuku falsifikat dokument za poteklo.. takva nekoja shema slusnav deka mozelo da se naprai po zenska linija demek vonbracno dete da e baba ili majka.. a toj vistinskiot bioloski tatko ustvari da ima bugarski dokument :)
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Советот за гражданство.
ne go lazi!
Jas resavam za tie raboti[DOUBLEPOST=1515683978][/DOUBLEPOST]znaci prvo odat sluzbenicite sto vi pravat intervju pa nad niv site institucii za proverka pa kako klucno ministerstvoto za pravda pod koe spaga sovetot za drzbajanstvo pa viceprezident pa na kraj jas candy the great[DOUBLEPOST=1515684011][/DOUBLEPOST]Se znaci candy na se! :kuracc:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom