Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
За тие ич муабет да не прајме, без старо потекло не поминува. Едино од родител, ако татко ти земал на жими мајка пред некоја година сега можеш да земеш друга линија никако.
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
Imame novi stari clenovi(jasnovidci)sto od prva raka ni kazuvaat kako mozeme da zememe pasos.evo i doktori ni se pridruzija na forumot se so cel da vnesat svezina i malku da ne "ohrabrat".
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
Член сум од 2013та, пишувам у темата уште кога беше 300 страници, и кажувам информации кои ги добив вчера од човек од бг. Ако планираш да мрчиш со профил од пред 5 дена ти се молам НЕ ! Баш од вакви мрчатори шо за се и сешто посираат бегам од тука, шо народ сме значи...
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
Член сум од 2013та, пишувам у темата уште кога беше 300 страници, и кажувам информации кои ги добив вчера од човек од бг. Ако планираш да мрчиш со профил од пред 5 дена ти се молам НЕ ! Баш од вакви мрчатори шо за се и сешто посираат бегам од тука, шо народ сме значи...
Koj luge gi imas vo Bg?Јотова,Каракачанов,Цачева,Симеонов?citas be ti deka od pred nekoj den na nekoi im se smenaa statusite vo proverka od viceprezident?poteklo bratucedi,braka,sestri
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Imame novi stari clenovi(jasnovidci)sto od prva raka ni kazuvaat kako mozeme da zememe pasos.evo i doktori ni se pridruzija na forumot se so cel da vnesat svezina i malku da ne "ohrabrat".
Всушност, треба да сватиме дека сепак Бугарија е земја која има закони и истите треба да се почитуваат и од нас кои сме апликанти. Навивам дека ќе пуштаат до второ колено по права линија. Понатаму не знам
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
102
Поени од реакции
101
Значи уште кога ќе ја видам твојата некултура, некредибилитет од пред 5 дена си на форумот и веднаш со навреди, нема што повеќе да те коментирам. Овие информации се од човек кој што ми е од доверба и живее во бугарија и работи со вакви процедури, сакаш верувај ми сакаш игнорирај ме.
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
Значи уште кога ќе ја видам твојата некултура, некредибилитет од пред 5 дена си на форумот и веднаш со навреди, нема што повеќе да те коментирам. Овие информации се од човек кој што ми е од доверба и живее во бугарија и работи со вакви процедури, сакаш верувај ми сакаш игнорирај ме.
Navredi?kaj citas deka te navrediv.procitaj uste ednas se so napisav
 
Член од
23 септември 2017
Мислења
25
Поени од реакции
74
Promena na status denes.Intervju 23.11.2016 Sofija...Od zadolzitelna vo :
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Brojce 10xx/2016
 
Член од
24 април 2012
Мислења
7
Поени од реакции
18
Ајде мислење:
Дали можи да се приложи државјанство од прв братучед како потекло ?
Поздрав
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Toa deka moralo 100% da bile bugari vo mestata ne e tocno, zatoa sto togas ke I'm davaat samo na onie rodeni vo sela ,zatoa sto nema grad kade sto nemalo po nekoj turcin,srbin,vlav,rom I slicno,
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom