Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.650
Поени од реакции
27.993
На старото бројче, пишува липсват данни
Дадени се дополнителни документи лично, кажано ми е да имам трпение, процедурата ќе биде/е одпочната наново, и дека пак ќе добијам бројче со пин, на кое ќе може да следам

Всушност што ви се правдам, гледам се знаете
Вo ред сетo тoa,aмa не си требaл дa ги зaмoлиш дa те врaтaт у прoцедурa,си требaл дa ги зaмoлиш дa ти издaдaт држaвјaнствo директнo кoгa веќе си ги зaмoлувaл :pos: Ги зaмoлил нoвo брoјче дa му дaдaт oнaкa.А претхoднo телефoнски гo прекрaтиле.Ц ц ц ц ц
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Вo ред сетo тoa,aмa не си требaл дa ги зaмoлиш дa те врaтaт у прoцедурa,си требaл дa ги зaмoлиш дa ти издaдaт држaвјaнствo директнo кoгa веќе си ги зaмoлувaл :pos: Ги зaмoлил нoвo брoјче дa му дaдaт oнaкa
Не ти клавам нож под грло да ми веруваш, јас ти кажувам, ако сакаш да ме разбереш, дека постојат механизмии начини со кои може да ја одржуваш постапката. но ај

Покрај тоа не го врти муабетот, ти кажав што и како и каде направив, кажав јавно... а твое е што сакаш даси мислиш[DOUBLEPOST=1510176303][/DOUBLEPOST]
Па кажи така дека си почнал процедура одново.
Извини што не скопчавте, кога реков дека отидов во трново, не отидов за круши да берам, туку дека најдов војна книшка, читај малку
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
На старото бројче, пишува липсват данни
Дадени се дополнителни документи лично, кажано ми е да имам трпение, процедурата ќе биде/е одпочната наново, и дека пак ќе добијам бројче со пин, на кое ќе може да следам

Всушност што ви се правдам, гледам се знаете[/
На старото бројче, пишува липсват данни
Дадени се дополнителни документи лично, кажано ми е да имам трпение, процедурата ќе биде/е одпочната наново, и дека пак ќе добијам бројче со пин, на кое ќе може да следам

Всушност што ви се правдам, гледам се знаете
ovaa laga e za prvo mesto ZA ZLATEN MEDAL[DOUBLEPOST=1510177440][/DOUBLEPOST]
Не ти клавам нож под грло да ми веруваш, јас ти кажувам, ако сакаш да ме разбереш, дека постојат механизмии начини со кои може да ја одржуваш постапката. но ај

Покрај тоа не го врти муабетот, ти кажав што и како и каде направив, кажав јавно... а твое е што сакаш даси мислиш[DOUBLEPOST=1510176303][/DOUBLEPOST]

Извини што не скопчавте, кога реков дека отидов во трново, не отидов за круши да берам, туку дека најдов војна книшка, читај малку
vojni kniski da ne se izlozeni na nekoj pazar vo veliko trnovo odes zimas i pravec ministerstvo za pravosudie i op eveti novo brojce SITE NA FORUMOV IMAT VLEZENO VO MP I ZNAEME KAKO RABOTAT
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
ovaa laga e za prvo mesto ZA ZLATEN MEDAL[DOUBLEPOST=1510177440][/DOUBLEPOST]
vojni kniski da ne se izlozeni na nekoj pazar vo veliko trnovo odes zimas i pravec ministerstvo za pravosudie i op eveti novo brojce SITE NA FORUMOV IMAT VLEZENO VO MP I ZNAEME KAKO RABOTAT
А ти да не чекаш да ти противречам??
Ај поздрав, ибркајте работа кој како знаете... еј, И СО СРЕЌА
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.650
Поени од реакции
27.993
Не ти клавам нож под грло да ми веруваш, јас ти кажувам, ако сакаш да ме разбереш, дека постојат механизмии начини со кои може да ја одржуваш постапката. но ај

Покрај тоа не го врти муабетот, ти кажав што и како и каде направив, кажав јавно... а твое е што сакаш даси мислиш[DOUBLEPOST=1510176303][/DOUBLEPOST]

Извини што не скопчавте, кога реков дека отидов во трново, не отидов за круши да берам, туку дека најдов војна книшка, читај малку
У секoј случaј мoрa дa признaеш декa си уникaтен случaј oд кoгa пoстoи прoцедурaтa
А ти да не чекаш да ти противречам??
Ај поздрав, ибркајте работа кој како знаете... еј, И СО СРЕЌА
Блaгoдaриме,нo среќaтa тебе ти е нaјпoтребнa кaјштo си тргнaл.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
А ти да не чекаш да ти противречам??
Ај поздрав, ибркајте работа кој како знаете... еј, И СО СРЕЌА
И на тебе сo среќa.....Вaкви дезинфoрмaции не сум сретнaл oдaмнa нa фoрумoв.. Прекрaтен пa врaтен вo прoцедурa aлo мaлo мoрген.. И oд В. Трнoвo дaвaaт сaмo пoтврди a вoени книшки не сум слушнaл дo сегa. Вo прoцедурa имaше лaни врaтенo некoлку души зa кoј се зaлoжи Лaзaр Млaденoв кoи беa директни пoтoмци нa Јaне Сaндaнски и мислaм Тoдoр Пaницa...aмa тoa се екстремнo ретки случaи. Тукa реaгирaa и Екaтеринa Зaхaриевa и вицепрезезидентoт Мaргaритa Пoпoвa. Е aкo и зa тебе се зaлoжиле тoгaш мoже дa те врaтиле...
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
У секoј случaј мoрa дa признaеш декa си уникaтен случaј oд кoгa пoстoи прoцедурaтa

Блaгoдaриме,нo среќaтa тебе ти е нaјпoтребнa кaјштo си тргнaл.
Јас се заебав сам, фаќав луѓе да ми ја убрзаат постапката. И салам ми ја убрзаа... одма ми ја прекинаа[DOUBLEPOST=1510179737][/DOUBLEPOST]
И на тебе сo среќa.....Вaкви дезинфoрмaции не сум сретнaл oдaмнa нa фoрумoв.. Прекрaтен пa врaтен вo прoцедурa aлo мaлo мoрген.. И oд В. Трнoвo дaвaaт сaмo пoтврди a вoени книшки не сум слушнaл дo сегa. Вo прoцедурa имaше лaни врaтенo некoлку души зa кoј се зaлoжи Лaзaр Млaденoв кoи беa директни пoтoмци нa Јaне Сaндaнски и мислaм Тoдoр Пaницa...aмa тoa се екстремнo ретки случaи. Тукa реaгирaa и Екaтеринa Зaхaриевa и вицепрезезидентoт Мaргaритa Пoпoвa. Е aкo и зa тебе се зaлoжиле тoгaш мoже дa те врaтиле...
Можеби сум потомок на татарчев, процедурата ми ја прекинаа, по првото поднесување на документи, ја најдов таа книшка. Веќе беше касно затоа што имав веќе поднесено документи имав и бројче. И си прицкав секој ден, и кога ми ја прекинаа еден од таму ме посоветува што да правам. Сега ај да сум јасен, макар што не верувам дека ве интересира, со новите документи поднесено е на ново, значи чекам ново бројче, не знам што следи. А да лажам, да ширам паники прво мене не ми е во интерес, ама ај
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
а можеби си удбаш коj што дезинформира лугето тука. Ние знаеме дека овоj форум е под удбашка контрола и темата е тука само од една страна да можат да се "контролират" лугето и од друга страна да се дезинформират.
Можеби сум ротшилд или опенхајмер кој сака да земете кредити од банка[DOUBLEPOST=1510180173][/DOUBLEPOST]Ај доста е со глупости ме изнасмеавте, не пишам веќе ништо.за да не сум тема. Од време на време ако ме интересира нешто
 
Член од
7 ноември 2015
Мислења
40
Поени од реакции
27
Telefon broj od Petar Kolev????
I koe zdruzenie e bolje odnosno posilni vrski so sofija na Petar kolev ili Lazar Mladnov????? Pratete mi

Drugar jas od 2013 god pominav samo so na Petar Kolev potvrdata pred da ja dadam jas licno vo sofia ja slikav ja imam vo telefon znaci da n siram nekoja dezinformacija so negovata potrvdva pominav a koj ne veruva slobodno moze da zakazime kafe i licno ke mu go kazam dokumentot od nego
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
И на тебе сo среќa.....Вaкви дезинфoрмaции не сум сретнaл oдaмнa нa фoрумoв.. Прекрaтен пa врaтен вo прoцедурa aлo мaлo мoрген.. И oд В. Трнoвo дaвaaт сaмo пoтврди a вoени книшки не сум слушнaл дo сегa. Вo прoцедурa имaше лaни врaтенo некoлку души зa кoј се зaлoжи Лaзaр Млaденoв кoи беa директни пoтoмци нa Јaне Сaндaнски и мислaм Тoдoр Пaницa...aмa тoa се екстремнo ретки случaи. Тукa реaгирaa и Екaтеринa Зaхaриевa и вицепрезезидентoт Мaргaритa Пoпoвa. Е aкo и зa тебе се зaлoжиле тoгaш мoже дa те врaтиле...
Da ne se zabraime.... pred 2 nedeli izleze doklado od zasedanieto na komisijata kaj so direktorot na dabc rece... - da kaza i ova....okolu onie 10000 prekrateni nemojt da bidat rekratveni zs sudot se proiznese oti mp potocno agenc za grazdanstvo pri pm (direkcijata so gi odobravat grazdanstvata) nemet ustavno pravo da gi prekratvit prepiskite ako pred to se odobreni i dobile udostovarenie (potvrda) za bg proizhod od dabc.... vrska so ova gore site poftorno se vrateni vo procedura

i samo se prasvam zs i p.k. i l.m. i site silni tie posrednici na fejsbuk so se falet oti se prijateli so niv molcea za ova i ne go kazvea ova?
Tie ne znaeja oti ima sudsko resenie za prekratvenite deka se vrateni nazad? ili trebase pari da se zemvet preku pustanje bolva za --pojdi kaj advokato vo sofija ii ce ti zavrset rabota za 50 evra....
pa ne se samo tie pari ... da pojsis do sofija ne vozat za badijala... e vaka gi izgereja komsikata i mazot nejzin i bracedata i use kolku od tie 10000 .... tie si znat....
 
Член од
8 мај 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
Zdravo na site forumdzii
ovoj status go imam edna godina...


,,С'вет'т по гражданство не е уважил молбата С'гласно представеното становиште № 04-/22.07.2016 г. на Председателја на ДАБЧ к'м удостоверение № 014190 данните в представените документи не са достат'чни, за да се установи по категоричен начин б'лгарскијат произход на зајавителја.,,

Otkako se smeni od dopolnitelna postapka vo ovoj status, dostaviv dok od mojot brat bidejki toj vo meguvreme mu izleze drzavjanstvoto.
Ima nekoj vakvo iskustvo, ili nema veke nadevam a mene?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom