Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2017
Мислења
2
Поени од реакции
9
Kaj mene moite imaat bg pasosi vise 5-6 godini, a na finalna sum od fevruari pa do pred nekoj den sega posle za ukaz kaj viceprezidenta sto e sledno ve molam koj znae neka mi pisa
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
ЛУГЕ кажете нешто попаметно КОГА ЗАКОНОТ знае ли некој нешто има ли инфо НЕКОЈ,и какви ОЛЕСНУВАЊА / ИЗМЕНИ / ДОПОЛНУВАЊА носи?!?!
 
D

Drexel

Гостин
Ај да споделам и јас инфо од Софија,
Пред 1 недела мој пријател беше на интевју, плус е во контакт со негови познати пријатели кои биле скоро и со посредници исто.
Неколку души биле буквално избркани од интервју периодов. Ги прашувале за познати бугарски личности, историја, географија овие трупови и службениците кои ги интервјуирале им рекле НАДВОР!!
На интервју некои биле задржани цели 30 мин. испрашување све и тие што интервјуирале биле доста арогантни, со предупредувања као еднаш ќе те прашам не ме препрашувај, точка итн.
И све си е тоа во ред, убаво им направиле. Абе имаш 1 година време до интервју, една страница не сакаат да прочитаат, кој дебилизам.
Ма зависи на каков ден ќе ги фатиш расположени, јас кога поднесував документи во мп, на една жена пред мене и фалеше документ и оваа бабата на шалтерот и ги фрли во фаца преку таа дупка во прозорецот изнеевирана, мене кога ми дојде ред ги прелиста така намуртена, се беше ок ми напиша бр на преписка на картон и ми го фрли во фаца изнервирано :D:aplauz:а на интервју дечково беше најкул и расположен​
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
https://mjs.bg/25/2503/
Tука можиш да си провериш по бројчето на молбата(не преписката) дали и за тебе се однесува ова....претпоставувам дека да,пошто сите оние што сме вратени на дополнителна со запирка не има на листата.Само да си знаеш дека немаат направено update и во листата се вклучени сите,односно и оние што веќе однеле дополнителни документи така да ако еднаш си однела нема потреба повторно да ги носиш истите документи.
ме има и мене а преку брат сум-колку за ваша информација. Е сега само изводи имам и потврда ќе ми треба.Поздрав[DOUBLEPOST=1507612659][/DOUBLEPOST]
ме има и мене а преку брат сум-колку за ваша информација. Е сега само изводи имам и потврда ќе ми треба.Поздрав
фала ти многу за линкот-на чисто сум што ми треба
 
K

Kiko

Гостин
За земање бројче во битолскиот конзулат се закажува или само треба да појдам и да го побарам? Ако да, на кој број?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
ЛУГЕ кажете нешто попаметно КОГА ЗАКОНОТ знае ли некој нешто има ли инфо НЕКОЈ,и какви ОЛЕСНУВАЊА / ИЗМЕНИ / ДОПОЛНУВАЊА носи?!?!
Нема законот, види ја сега состојбата не чекај фожд
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
Имам поднесено во Д'ржавната агенција за б'лгарите в чужбина (ДАБЧ) за происход на 12.01.2017 година, комплетна документација. Одобрено ми е од јуни месец, но сеуште ми пишува Одобрено зајавление. В процес на издаване. Дали некој може да ми каже до кој датум се стигнати со издавање на происходи?
 
Член од
21 мај 2017
Мислења
101
Поени од реакции
49
Kaj mene moite imaat bg pasosi vise 5-6 godini, a na finalna sum od fevruari pa do pred nekoj den sega posle za ukaz kaj viceprezidenta sto e sledno ve molam koj znae neka mi pisa
Daliborce, 100% nikoj nemoze da kaze sto e sledno bidejki se ispomesale rabotite. Pod normalni uslovi (kako sto bese do Januari 2017) treba da ti se potpise Ukazot za eden mesec od sea i da zemes pasos.
No, bidejki imame sea NENORMALNI uslovi, mozno e da te stavat vo PROVERKA OD VICEPREZIDENTA. Nikoj ziv na forumov ne znae sto sledni posle ova PROVERKA OD VICETO. So sreka, se nadevam ke se vrati se vo normala i ke ti dadat pasos vednas za eden mesec od sea.
 
Член од
8 октомври 2017
Мислења
28
Поени од реакции
15
Kako sto gledam jas na sajtot na sobranieto utre ke ima edna komisija na koja ke se razgleduva predlogot zakon za drzavjanstvo. Vo 16h
 
Член од
11 април 2015
Мислења
61
Поени од реакции
44
Decki, kako da procitav nekade pogore deka e Pasosko od MRTV premesteno, ili? Ve molam nekoj ako znae... Pozdrav
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Kaj mene moite imaat bg pasosi vise 5-6 godini, a na finalna sum od fevruari pa do pred nekoj den sega posle za ukaz kaj viceprezidenta sto e sledno ve molam koj znae neka mi pisa
Чекаш да го потпише указот вицепрезидентот обично за 1 до 3 месеци.
Имам поднесено во Д'ржавната агенција за б'лгарите в чужбина (ДАБЧ) за происход на 12.01.2017 година, комплетна документација. Одобрено ми е од јуни месец, но сеуште ми пишува Одобрено зајавление. В процес на издаване. Дали некој може да ми каже до кој датум се стигнати со издавање на происходи?
Бавно оди работата таму.На 22.09.17 беа стигнати до 15.12.16
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom