Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Девојката е активна и постојано споделува инфо. Сметам исто дека треба да се тргне банот.
Na forumot ima jasni pravila i ne moze nekoj nekogo non stop da navreduva. Ona si go dobi toa sto si go zasluzi.
 
Член од
5 јуни 2017
Мислења
23
Поени од реакции
12
Ima li nekoj info za ova bre luge ?
Nekoj da e preminal od proverka vo potpisan ili odbien ukaz ?
 

Attachments

  • 5,8 KB Прегледи: 109
Член од
22 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
9
Ima li nekoj info za ova bre luge ?
Nekoj da e preminal od proverka vo potpisan ili odbien ukaz ?
Nema druze nikoj nisto ne znae nikpj nema tocna informacija i samite posrednici ne znaat, imase eden na forumov sto od proverka se pofali na potpis i tolku go nema covekot si zaminal sigurno, i jas eve so isti status sum. Daj boze site sto pobrzo da imame pozitiven ishod.
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
74
Поени од реакции
134
дечки има ли некој веќе во финална, а е бил на интервју ноември 2016? Читам по нет дека некои од тој месец веќе биле во финална???

Кај мене прв чекор ноември 2015, интервју ноември 2016 и сега статус Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
ke si pocekame izgleda nema mislam nikoj na finalna od noemvri 2016 untervju i ja sum isto.posledno znam deka od maj 2016 se na finalna i drygite site sme zadolzitelna.
 
Член од
21 јуни 2017
Мислења
19
Поени од реакции
8
дечки има ли некој веќе во финална, а е бил на интервју ноември 2016? Читам по нет дека некои од тој месец веќе биле во финална???

Кај мене прв чекор ноември 2015, интервју ноември 2016 и сега статус Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Jas sum isto prv cekor noemvri 2015, intervju juli 2016 i sum od april 2017 na finalna. Koga ke imam promeni ke pisam pak.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.651
Поени од реакции
28.009
Od 03 mart cekam, na web stranava na DABC mi pisuva Obrabotva se, pa rekov da prasa kako e rabotata kaj ostanatite


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ти чекaш зa прoизхoд,тoa немa врскa сo тие зa укaз штo ги прaшувaш,тие чекaaт пoтпис зa држaвјaнствo.Мaлку си ги измешaл брзините.Акo oдиш преку aмбaсaдa или кoнзулaт зaкaжи си интервју уште сегa дa не губиш време зaштo прoизхoд дo крaј нa гoдинaвa ке чекaш
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Како што ви имам пишано порано, јас сум на Проверка от вицепрезидентот, пред да се смени на оваа ставка бев дека се чека указ од вицепрезидентот. Инаку сум со документи од брат а денес доставив дополнително стара лична карта од прадедо. Се што ми кажа жената на шалтерот е Ние тоа го бараме!
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Како што ви имам пишано порано, јас сум на Проверка от вицепрезидентот, пред да се смени на оваа ставка бев дека се чека указ од вицепрезидентот. Инаку сум со документи од брат а денес доставаив дополнително стара лична карта од прадедо. Се што ми кажа жената на шалтерот е Ние тоа го бараме!
Што значи ова? Дека тоа што бараат е оригинал документ и исклучиво од взходјашт тс дедо/баба,прадедо/баба итн. а не од тетки,чичковци,братучеди,сестра.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Што значи ова? Дека тоа што бараат е оригинал документ и исклучиво од взходјашт тс дедо/баба,прадедо/баба итн. а не од тетки,чичковци,братучеди,сестра.
Најверојатно, ако беше само за со докуметни од брат ќе ми потпишаа указ. Ама ајде да се надеваме дека ќе се смени сѐ и секој што чека да добие државјанство
 
Член од
23 јуни 2017
Мислења
9
Поени од реакции
11
Na forumot ima jasni pravila i ne moze nekoj nekogo non stop da navreduva. Ona si go dobi toa sto si go zasluzi.
Точно, али највише информира споделува мислења нејзини и од разни луѓе, страни итн, а не контра одговори на членовите па така да реплицираат(не замарај, гњавиш и сл.) како да им се контра-реплицира. Ако не ти одговара нечие мислење/пост игнорирај и не го читај. Сметам да се тргне бан и опомена за др. пат. Секој пост, мислење, инфо би можело да му биде корист на некого.. поздрав
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Точно, али највише информира споделува мислења нејзини и од разни луѓе, страни итн, а не контра одговори на членовите па така да реплицираат(не замарај, гњавиш и сл.) како да им се контра-реплицира. Ако не ти одговара нечие мислење/пост игнорирај и не го читај. Сметам да се тргне бан и опомена за др. пат. Секој пост, мислење, инфо би можело да му биде корист на некого.. поздрав
Ispaga deka ti znaes poveke od adminite. Adminot ne ja baniral od sto mu e merak....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom