Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2014
Мислења
99
Поени од реакции
43
Значи јас исто проверив и не е само тој број од 17505 до17515 се одобрени но исто така има броеви кои се одобрени дури и од 2014 со4000+/- па ако некој има инфо како се одобрени нека пише
Мoже дa имaaт oднесенo дoкумент пред тие дa им пoбaрaaт, или пaк сo брзa пoстaпкa се вaди евентуaлнo некoј oд рoдителoт дa имa пaсoш претхoднo.
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Здраво другарчиња, ви се молам, дали можите да ми кажите тел. број од некој посредник за бг пасош од кој што сте задоволни и знаете дека е фер човекот? пишете ми во порака или тука

Фала!
 
Член од
24 декември 2014
Мислења
9
Поени од реакции
4
Со среќа добар почеток на годината. Што бројче си и со какви документи помина?
mber: 76329"]Со среќа добар почеток на годината. Што бројче си и со какви документи помина?[/quote]
8000+-/2013.so dokument od mojot dedo,bil bugarski vojnik
 
Член од
6 април 2013
Мислења
83
Поени од реакции
40
Здраво другарчиња, ви се молам, дали можите да ми кажите тел. број од некој посредник за бг пасош од кој што сте задоволни и знаете дека е фер човекот? пишете ми во порака или тука

Фала!
Камен Стоименов , Бугарин од Ќустендил , човекот е контакт во Бугарија на сите овдешни посредници (барем повекето) он им средува на сите посредници шо ви средуваат вам, зато најдобро е да се иде прва рака, освен оние шо сакаат сами да си тераат процедурата без посредници
- негов скајп е kamen9929
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Дознав дека имам втор братучед што има веќе државјанство мислам скоро пет години дали некој има поднесено допол. Документи со втор братучед? Повеќе ми треба да докажам дека имам роднини кои веќе имаат државјанство оти на интерјуво реков дека немам роднини кои имаат државјанство а сега дознавам дека имам
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Камен Стоименов , Бугарин од Ќустендил , човекот е контакт во Бугарија на сите овдешни посредници (барем повекето) он им средува на сите посредници шо ви средуваат вам, зато најдобро е да се иде прва рака, освен оние шо сакаат сами да си тераат процедурата без посредници
- негов скајп е kamen9929

фала ти многу другарче
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
93
Поени од реакции
83
tocno e deka treba da imas rodnina so veke bugarski pasos, jas imav vujko na majka mi prv bratuced[DOUBLEPOST=1408118188][/DOUBLEPOST]
dokolku se promeni, bidete sigurni deka ke ve izvestam ...
ke te molam da mi kazid ako znae neko siguren koj se zanimava so taa rabota imam aplicirano za vo april pa baram siguren covek,inace imam baba koja ziveese vo bg, i tamu e pocinata pa dali ako se snajdam da izvadam posvrtnica dali toj dokument ke mi koristit
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Здраво сакам да прашам , дали може да се извади пасош преку конзулатот во Битола ако и двајцата родители имаат бугарски пасоши , и дали има некој искуство или знае за некој со такво искуство далил ги даваат сигурно, позз
Да, може...јас ја поминав таа процедура.
Ги собираш потребните документи ( неосудуван од полиција и суд, извод од општина, копија од пасошот на родителите и личните карти во 3 примероци, копија од твојот пасош и лична карта во три примероци и 2 сликички, лекарско уверение за бугарско држајванство- мислам дека тоа беа)
Ги носиш на овластен преведувач, средуваш тоа и се јавуваш во бугарски конзулат битола...заборавив кој број беше дирекно за закажување интервју, ама јави се на +389 47 202 963 ќе ти го дадат тие.
Ти закажуваат интервју во најбрз можен рок (можно е уште другиот ден), одиш кај конзулот, те испрашува таму празници бугарски и после тоа уплаќаш 115 евра мислам дека беа во банка и ти викаат ќе се јавиш после 3-4 месеци за бројчето.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom