Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
PAK KE KAZAM SO KLUBOV NEMA DA SE ZAVRSI RABOTA SAMO POEDINCI KE SE NAPOLNAT SO PARI A NISTO NE SE DOKAZUVA PISUVA MNOGU JASNO DEKA TREBA DA SE DOKAZE OD KADE PROIZLEGUVA POTEKLOTO KRATKO I JASNO DAJ BOZE DA GRESAM AMA NE MI IZGLEDA DEKA GRESAM
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
PAK KE KAZAM SO KLUBOV NEMA DA SE ZAVRSI RABOTA SAMO POEDINCI KE SE NAPOLNAT SO PARI A NISTO NE SE DOKAZUVA PISUVA MNOGU JASNO DEKA TREBA DA SE DOKAZE OD KADE PROIZLEGUVA POTEKLOTO KRATKO I JASNO DAJ BOZE DA GRESAM AMA NE MI IZGLEDA DEKA GRESAM
klubot ne e slucajno otvoren i ne e slucajno priznat od dabc. taka da ne siri dezinformacii deka ke se prodavale tie potvrdi i slicno. nikoj nisto ne znae i se e vo faza na dogovaranje. ako imas nesto izdrzano da kazes kazi a ne samo filozofii.
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
44
Поени од реакции
28
znae li nekoj za kolku vreme go davaat pasosot koga e vo redovna procedura
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Dobar den .. Sakam da pitam dali nekoj znae dali kje mi treba viza ako trgnam za Anglija. Principno imam samo Makedonsko gragjanstvo. Imam i bugarska licna karta za postojan prestoj vo bugarija ali nemam gragjanstvo bugarsko. Me interesira dali mozam da idam vo anglija so makedonski pasos i so bugarska licna karta ili nezavisno od toa deka imam bugarska licna karta za postojan prestoj sepak kje mi treba viza od Angliskata ambasada vo Bugarija.
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Dobar den .. Sakam da pitam dali nekoj znae dali kje mi treba viza ako trgnam za Anglija. Principno imam samo Makedonsko gragjanstvo. Imam i bugarska licna karta za postojan prestoj vo bugarija ali nemam gragjanstvo bugarsko. Me interesira dali mozam da idam vo anglija so makedonski pasos i so bugarska licna karta ili nezavisno od toa deka imam bugarska licna karta za postojan prestoj sepak kje mi treba viza od Angliskata ambasada vo Bugarija.
Ќе ти треба виза
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Има некој земено потврда од здружението и како се зема???????
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Imam edno prasanje ako moze nekoj da mi odgovori. Tatko mi e roden 1941 koga ovde vo MKD bila na vlast bugarska administracija i togas bilo bugarska teritorija dali toa moze da pomogne vo procedurata za dobivanje na bg drzavjanstvo (nemam original krstenice od nego) imam samo negov mkd izvod kaj sto ja pisuva datata na raganje sto e dovolen dokaz deka e roden na bg teritorija vo toa vreme. Ako nekoj znae ve molam pisete.
Не е била бугарската териториjа,затоа нема и како да ти помогне. Ако наjдеш документи за негово државjaнство или крштелно ...те ке ти помогнат.[DOUBLEPOST=1405685495][/DOUBLEPOST]
Dobar den .. Sakam da pitam dali nekoj znae dali kje mi treba viza ako trgnam za Anglija. Principno imam samo Makedonsko gragjanstvo. Imam i bugarska licna karta za postojan prestoj vo bugarija ali nemam gragjanstvo bugarsko. Me interesira dali mozam da idam vo anglija so makedonski pasos i so bugarska licna karta ili nezavisno od toa deka imam bugarska licna karta za postojan prestoj sepak kje mi treba viza od Angliskata ambasada vo Bugarija.
Да треба ти.
 
Последно уредено:
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
imam edno prasanje od momentot koga go davaat proishodot za kolku vreme go zakazuvaat intervjuto,i od intervjuto posle koga i kade izleguva brojceto,treba da patuvam vo Svajcarija vo fevruari zatoa prasuvam
 
Член од
22 јули 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Sakam da ve prasam vo vrska so izlgeuvanjeto na proishodite sto e problemot.Imam podneseno za proshod na krajot na oktomvfri 2013 godina i se javiv vo bugrska ambasada vo sredata sega mi rekoa nema nisto gotovo i da se javam na krajot na septemvri.Prethodno znam na drugi luge sto imaa podnesno im bese gotov proishodot za 4 meseci.Ako nekoj e zapoznaen neka pise vo skopje vo bugarska ambasada imam podneseno_Odam po redovna postapka.
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
Sakam da ve prasam vo vrska so izlgeuvanjeto na proishodite sto e problemot.Imam podneseno za proshod na krajot na oktomvfri 2013 godina i se javiv vo bugrska ambasada vo sredata sega mi rekoa nema nisto gotovo i da se javam na krajot na septemvri.Prethodno znam na drugi luge sto imaa podnesno im bese gotov proishodot za 4 meseci.Ako nekoj e zapoznaen neka pise vo skopje vo bugarska ambasada imam podneseno_Odam po redovna postapka.
i jas istto podnesov vo fevruari za prishod i uste mi nema izlezeno i jas vo ambasada podnesov,i se javiv mi rekoa vo septemvri da se javam
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom