Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Кој си дозволи да се нарекува модератор на оваа тема....Прекинете и со навреди, и со историја, и со географија, неизживеани суштества со предрасуди.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Кој си дозволи да се нарекува модератор на оваа тема....Прекинете и со навреди, и со историја, и со географија, неизживеани суштества со предрасуди.
А ти прекини со прозивање на модератори на секој твој пост. Или вклучи се во дискусијата и остави не да си ја тераме работата или ич не коментирај. Пријавуваш мислење оти „иницирало кавга“. :facepalm: Демантирај го со муабет, а не со пријави. Кога ќе има кавга ќе средиме и бришиме. Форум за дискусии е ова.
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
319
Поени од реакции
91
Jas od mojot sprovodnik doznav deka nekoi zemale pasos,a bile na dopolnitelna proverka so toa sto odnele izvod od tatko i dedo,prevedeni vo bugarija.e sega dali me izlaza toj mene ili ne neznam...vo plan sum narednata nedela da odnesam i jas,pa sto bide neka bide
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
А ти прекини со прозивање на модератори на секој твој пост. Или вклучи се во дискусијата и остави не да си ја тераме работата или ич не коментирај. Пријавуваш мислење оти „иницирало кавга“. :facepalm: Демантирај го со муабет, а не со пријави. Кога ќе има кавга ќе средиме и бришиме. Форум за дискусии е ова.
Оф топик: Од каде сега ова јас прозивам модератори на секој мој пост. Во дискусијата се вклучувам за нормална дискусија, нормален муабет, а не да си го мериме на кој му е поголем. И нели иницира кавга ? Темава треба да е дали си за бугарски пасош или не, а не кој од која раса е. Или дека си ти модератор и мислиш дека си секогаш во право, како оние што се на власт, и мислат дека можат се да прават.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Оф топик: Од каде сега ова јас прозивам модератори на секој мој пост. Во дискусијата се вклучувам за нормална дискусија, нормален муабет, а не да си го мериме на кој му е поголем. И нели иницира кавга ? Темава треба да е дали си за бугарски пасош или не, а не кој од која раса е. Или дека си ти модератор и мислиш дека си секогаш во право, како оние што се на власт, и мислат дека можат се да прават.
Праша кој си дозволи да се нарекува Модератор, како не е тоа прозивање? Ако гледаме стриктно по темата треба да се бришат 99% од мислењата, пошто според насловот тука треба да се прави дебата за дали сте или не сте ЗА земање на бугарски пасош од страна на македонци. Повеќето од дискусијата овде е околу самата процедура за вадење бугарски пасош и е монотона. Одвреме навреме живнува дискусија за сржта на темата и одма сфаќате како лично да ве напаѓа некој и пријавувате мислења. Нека си пишува кој сака се додека лично не те навредил, виртуелно катче е ова, не ги сфаќајте толку при срце работите. Не ми реплицирај сега и продолжете си со дискусија. Ако е нешто вон правилата на форумот, ќе се реагира и не мораш да се секираш додатно околу тоа.
 

Siljo

Mercenary
Член од
20 јуни 2009
Мислења
71
Поени од реакции
34
Што знаеш ти за раса....
Дџабе се караме за нешто што ни јас ни вие нам да го смениме мислењето, заслепени од пари се продавате толку од мене.[DOUBLEPOST=1401647512][/DOUBLEPOST]
Кој си дозволи да се нарекува модератор на оваа тема....Прекинете и со навреди, и со историја, и со географија, неизживеани суштества со предрасуди.
Темата како што гледам е дали да се земе Бугарски пасош или не, и секој си го дава својот став и зошто
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Праша кој си дозволи да се нарекува Модератор, како не е тоа прозивање? Ако гледаме стриктно по темата треба да се бришат 99% од мислењата, пошто според насловот тука треба да се прави дебата за дали сте или не сте ЗА земање на бугарски пасош од страна на македонци. Повеќето од дискусијата овде е околу самата процедура за вадење бугарски пасош и е монотона. Одвреме навреме живнува дискусија за сржта на темата и одма сфаќате како лично да ве напаѓа некој и пријавувате мислења. Нека си пишува кој сака се додека лично не те навредил, виртуелно катче е ова, не ги сфаќајте толку при срце работите. Не ми реплицирај сега и продолжете си со дискусија. Ако е нешто вон правилата на форумот, ќе се реагира и не мораш да се секираш додатно околу тоа.
Ок ако е дозволено толкава флексибилност, јас не сум запознаен како ви се на вас средени работите во администрација. Јас сум член и се изразувам на мој начин, и затоа се ставени копчињата да ги користам. Како и сите други и јас може ке згрешам, како што викаш сега дека мојата пријава не е причина за бришење на пост, во ред тогаш, тоа е ваша одлука.
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
34
Поени од реакции
3
Како се твоите деца?
-Добро..едниот стана дипломиран професор, другиот диломиран доктор, ќерката дипломиран правник а најмалото не завршни ни средно па сега е арамија.-Значи какви паметни деца имаш, зошто го чуваш малиот неранимајко?-Зошто не го избркаш?-Па само тој носи пари дома другите се невработени!
добрар виц ама за жал сите можиме да се пронајдиме во него само за арамите има работа во ова држава додека сите дипломирани кисниме по vrabotuvanje.com каде сите огласи се фиктивни колку да се оправдаат пред агенција за вработување и кисниме по форуми и се крстиме на друга држава да ни помогни...Па никој од форумџиве шо имаат бг пасош не кажуваат дали имаат провано да заминат на запад и како е таму ако се заминати да не биди џабе вадењето на бг пасош :drk: :vozbud:
п.с другар мој замина пред месец дена за минхен се заеба :tapp: ;) зема фиксна плата од 1500 евра и има секој ден додатна работа од 2часа на друго место некој си градинки појма немам шо уште некој си 500 евра тука биле се на се 2 бона плата од кој бика брат максимум 1000 евра трошок имам а му верувам по шо пред некоја година и јас работев студенски таму и не е толку скапо... па ние додека се расправаме за то кој е поголем патриот некој за 10 ина години че ги напрај 20000 евра додека ние за тие години че имаме 10 илјади евра кредит борчој на секој чош оведрафт секој месец и то е нашата чудесна земја Македонија која по економски раст вејче 5 годони ја заебава Германија уфффф колку треба неписмен да си то да го зборуваш упм
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Kako e postapkata za vrakanje bugarski pasos?...Dali ako se otkaze od toj pasos avtomatski pisanite pretci se vrakaat vo prvobitnata sostojba kako makedonci ili za vek I vekova ostanuvaat bugari?
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Kako e postapkata za vrakanje bugarski pasos?...Dali ako se otkaze od toj pasos avtomatski pisanite pretci se vrakaat vo prvobitnata sostojba kako makedonci ili za vek I vekova ostanuvaat bugari?
бегај од тука кога веќе го имаш пасошот, какво враќање какво бришење
и да го вратиш ти вујко батко чичко не е битно сигурно ги имаат пишано дедоти и бабати веќе бугари
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
бегај од тука кога веќе го имаш пасошот, какво враќање какво бришење
и да го вратиш ти вујко батко чичко не е битно сигурно ги имаат пишано дедоти и бабати веќе бугари
Znaci site prodadeni dusi ako se pravat ,,PISMAN ADZIJA,, za tatarskiot pasos nema da im vazi za nivnite pretci pak da gi pisat od bugari Makedonci?
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
34
Поени од реакции
3
Kako e postapkata za vrakanje bugarski pasos?...Dali ako se otkaze od toj pasos avtomatski pisanite pretci se vrakaat vo prvobitnata sostojba kako makedonci ili za vek I vekova ostanuvaat bugari?
lelee be so si se zasekirale za predcite to se minata rabota lugje gledajte malku kon idninata gledajte kon decata da imaat dobra idnina da zivejat vo stabilna drzava da ja zivejat mladosta kako so sakaat pa i na kraj kraeva koj stojko jas da se boram za makedonstina koga od kaj znam po 20-30 godini decata moj da zaminat od drzavata i so imas tuka 30 godini izgubeni vo beda 30 godini izgubeni maldost
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
ама неее нечиниш ти ќе бидеш продадена душа оти ќе зимаш 2000/3000 евра плата и ке живееш еден добар живот, а ке чиниш оти си бил патриот и си крпел живот со кредити и 200 евра плата која е заработена за 60 работни часа а не 40 неделно
 
Член од
12 април 2014
Мислења
23
Поени од реакции
6
На 16-06 (значи за 16дена) имам закажано од август за происход (така се викало ) за почеток за бг пасош, сега гледам бг потекло бараат (а не можам да најдам), истото ми го кажа и човеков што ми посредува, тој вика...што знам дали да одиш да правиш трошок не се знае дали ќе даваат....јас си мислам да одам да ризикувам....вие форумџии што ум ќе кажете ???
Да ти кажам да не се надеваш за происходо ако појдиш да подајш без документи за потекло нема да го добијаш. Ќе ти ги примнат тие документите и ќе ти дадат рок од две недели да однесиш документ за потекло за да го добијаш происходо, но и послем тие две недели можело што значи дека ќе имаш шанса ако се смени нешто во иднина или најдиш докумет можиш да го добијаш побрзо, но ако не појдиш го губиш рокот и послем и да најдиш документ треба да се изначекаш како сега што чекаш од август. Мој совет ти е да појдиш.
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Да ти кажам да не се надеваш за происходо ако појдиш да подајш без документи за потекло нема да го добијаш. Ќе ти ги примнат тие документите и ќе ти дадат рок од две недели да однесиш документ за потекло за да го добијаш происходо, но и послем тие две недели можело што значи дека ќе имаш шанса ако се смени нешто во иднина или најдиш докумет можиш да го добијаш побрзо, но ако не појдиш го губиш рокот и послем и да најдиш документ треба да се изначекаш како сега што чекаш од август. Мој совет ти е да појдиш.
Благодарам Аце....бев во двоумица, вечерва баш размислував што да правам, ќе направам како што велиш, и јас бев за тоа. Ќе појдам, ништо не губам, биде биде не биде не биде....може ќе сменат нешто па нема да ми бараат додатни документи. Фала ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom