Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јуни 2012
Мислења
34
Поени од реакции
3
Благодарам Аце....бев во двоумица, вечерва баш размислував што да правам, ќе направам како што велиш, и јас бев за тоа. Ќе појдам, ништо не губам, биде биде не биде не биде....може ќе сменат нешто па нема да ми бараат додатни документи. Фала ...
znaci jas bev vo fevruari prv pat da podnesam dokumenti za proishod i nikako da izlezi cekav do pred nekoja nedela pri so mi se javi posrednikot deka mora da odnesam dokumenti bugarski ako sakam proishod za srejca imav nekoj dokumenti podnesov gi usvoija i za 3 nedeli treba da izlezi proishodot so vejcem 2 nedeli pominaja, so znaci sega zasega bez dopolnitelni dokumenti nema ni proishod ova e vaka so prishodite so nekoj si nov zakon od 14 fevruari do togas izlegoja site proishodi jas bev na 20 fevruari(da ti ibam srejcata za edna nedela)...muabetov mi bese batka pusti teraj si ja postapkata sekako da ne se dvoumis drugar moj istot taka so mene zaedno bevme ama toj za zal nemase dokuenti i posrednikot mu kaza da ceka na podobri vremeinja nisto ne gubi celta psotapaka samo c ebidi vo miruvanje ili na nekoj podolg period ce izlezi...Samo ne znam jas dali na tie so sme sega po novo so ni baraat dopolnitelni dokumenit za prishod nema da ni baraat na kraj kako so mu pravat sega na tie so nemaja dokumnti so mu gi vadat brojcinjata na dopolnitelna proverka ce kurtulime od to ili na dvapati nas ce ni baaat ostanuva da cekame...so pojcem informaci okolu proishod ce kazam za nekoja nedela koga c eodam da go zemam i da zakazam intervju
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
66
Поени од реакции
30
Каква е целата процедура со тоа бугарските пасоши ? Нешто слушам дека требало да се достават некои документи за потврда дека некој твој близок е бугарин.Јас имам баба во Бугарија.Што мислите ќе можам ли да извадам бг пасош ?
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
89
Поени од реакции
81
Каква е целата процедура со тоа бугарските пасоши ? Нешто слушам дека требало да се достават некои документи за потврда дека некој твој близок е бугарин.Јас имам баба во Бугарија.Што мислите ќе можам ли да извадам бг пасош ?
Мислам дека ако приложиш извод од баба ти нема да имаш проблем.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
А јас немам никаков извод од моите предци дека биле бугари,цела фамилија со векови наназад ми се македонци дали би мозел јас да добијам пасош?
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
162
Поени од реакции
54
А јас немам никаков извод од моите предци дека биле бугари,цела фамилија со векови наназад ми се македонци дали би мозел јас да добијам пасош?
Eve jas 8 meseci veke sum na dopolnitelna proverka nemam dokumenti se uste cekam I ne znam Dali ke zavrsi pozitivno rabotata

Sent from my HTC One S using Tapatalk
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.808
Поени од реакции
2.626
znaci jas bev vo fevruari prv pat da podnesam dokumenti za proishod i nikako da izlezi cekav do pred nekoja nedela pri so mi se javi posrednikot deka mora da odnesam dokumenti bugarski ako sakam proishod za srejca imav nekoj dokumenti podnesov gi usvoija i za 3 nedeli treba da izlezi proishodot so vejcem 2 nedeli pominaja, so znaci sega zasega bez dopolnitelni dokumenti nema ni proishod ova e vaka so prishodite so nekoj si nov zakon od 14 fevruari do togas izlegoja site proishodi jas bev na 20 fevruari(da ti ibam srejcata za edna nedela)...muabetov mi bese batka pusti teraj si ja postapkata sekako da ne se dvoumis drugar moj istot taka so mene zaedno bevme ama toj za zal nemase dokuenti i posrednikot mu kaza da ceka na podobri vremeinja nisto ne gubi celta psotapaka samo c ebidi vo miruvanje ili na nekoj podolg period ce izlezi...Samo ne znam jas dali na tie so sme sega po novo so ni baraat dopolnitelni dokumenit za prishod nema da ni baraat na kraj kako so mu pravat sega na tie so nemaja dokumnti so mu gi vadat brojcinjata na dopolnitelna proverka ce kurtulime od to ili na dvapati nas ce ni baaat ostanuva da cekame...so pojcem informaci okolu proishod ce kazam za nekoja nedela koga c eodam da go zemam i da zakazam intervju
ај преведи жити се[DOUBLEPOST=1401707142][/DOUBLEPOST]
А јас немам никаков извод од моите предци дека биле бугари,цела фамилија со векови наназад ми се македонци дали би мозел јас да добијам пасош?
изгледа јас и ти сме единствените што се уште не поднеле документи:ROFLMAO: иако дедо ми има некоја крштеница од бугарска егзархија
 
Член од
22 мај 2014
Мислења
88
Поени од реакции
146
Друже, крштеницата ти е доволна.
 
Член од
2 март 2014
Мислења
44
Поени од реакции
19
Не сте саму еве исто дечки и јас немам однесено никаков дополнителен документ а еве веќе 5месеци ми стои на дополнителна проверка. А во меѓу време се слушнав со посредникот и ми вика тој да бидиме стрпеливи сите ќе Земиме пасоши само сега треба стрпение иначе нема шанси да не одбијат
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Не сте саму еве исто дечки и јас немам однесено никаков дополнителен документ а еве веќе 5месеци ми стои на дополнителна проверка. А во меѓу време се слушнав со посредникот и ми вика тој да бидиме стрпеливи сите ќе Земиме пасоши само сега треба стрпение иначе нема шанси да не одбијат
Cekame nie:) ama nekoj od cekanje ostarel:)
 
Член од
2 март 2014
Мислења
44
Поени од реакции
19
Јас сум сигурен дека до крајот на овааа година сите бројчина од 2012 ќе земат паспорт
 
Член од
2 март 2014
Мислења
44
Поени од реакции
19
На тоа што до сега немаат никој одбиено а вооедно во бугарија се изгласа недоверба на владата и можеби октомври да има предвремени избори во кои со сигурност ќе победи Борисов и одма сите бројќина како што и беше во 2009 кога дојде на власт се што имаа предходната влас т.е оваа сегашнава исто беше и тогаш со вројќинава па Борисов го реши за сано неколку месеци. Само останува да видиме дали ќе има избори во бугарија
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
162
Поени од реакции
54
На тоа што до сега немаат никој одбиено а вооедно во бугарија се изгласа недоверба на владата и можеби октомври да има предвремени избори во кои со сигурност ќе победи Борисов и одма сите бројќина како што и беше во 2009 кога дојде на власт се што имаа предходната влас т.е оваа сегашнава исто беше и тогаш со вројќинава па Борисов го реши за сано неколку месеци. Само останува да видиме дали ќе има избори во бугарија
Vo bugarija ne pomina glasanjeto za nedoverba na vladata taka Oresarski ostanuva na vlast I nema da ima predvremeni izbori.
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Vo bugarija ne pomina glasanjeto za nedoverba na vladata taka Oresarski ostanuva na vlast I nema da ima predvremeni izbori.
Точно дека гласањето за недоверба не помина, но ќе има предвремени парламентарни избори во есен.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom