Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Ке ги укинуват визите за САД.
По веб порталите никаде неможам да најдам статија да прочитам нешто официјално .. од каде е твојот извор батка ? дај да прочитам да се уверам :)
 
Член од
23 февруари 2013
Мислења
71
Поени од реакции
16
От колеги новинари. Не ме е интересирало много заштото си имам виза за САД за оште 5 години. То и сега почти всеки получава виза. Мислам дека около 95% от апликантите получават виза. Това беха данни от американската амбасада.
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
znae li nekoj kade da se proveruva za brojot za bugarski oti segasniot link ne dava sega nisto
 

vlay_markoman

r3k1NNz0R.mp3
Член од
24 септември 2012
Мислења
176
Поени од реакции
43
МАКЕДОНСКИ
БУГАРСКИ
ГЕРМАНСКИ
СЛОВЕНСКИ
....
со кој до каде ?
so bugarski moj bratuced si raboti u germanija i ne mu e zal sto frli tolku evra okolu 500-600 i cekase malce poveke edno 6 meseca a sega raboti vo keln i ne se zamara kako so nasiot da se kries
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
не ми е јасно следново: со посредник ќе завршам работа до државјанство,после неможам сам да средам пасош? човекот ми вика уште 200еу за пасош ...
 
Член од
23 февруари 2013
Мислења
71
Поени од реакции
16
Глупости. Като имаш државjанство одиш в бугарското МВР и си порачуваш документите. Пасош не ти требе аконема да одиш в САД. За Европа ти требе само лична карта.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Ако имаш бугарски пасош и ако се десит војна во Бугарија дали посто можност да те викнат да се тепаш за нив ?
 
Член од
23 февруари 2013
Мислења
71
Поени од реакции
16
В Бугариja армиjaта е професионална от много време. Но ако в Македониja стане некоja бела като ЕУ државjaнин ке получиш пална поддрашка от Бугариja и друти членки на ЕУ.
--- надополнето: 14 март 2013 во 15:54 ---
Практично с бугарски пасош добиваш две држвjaнства. Бугарско и европско. прашаj Викиредиja за
Citizenship of the European Union. Европското државjaнство дава ошти права на држвjaнинат.
 
Член од
19 јуни 2009
Мислења
156
Поени од реакции
53
Ако имаш бугарски пасош и ако се десит војна во Бугарија дали посто можност да те викнат да се тепаш за нив ?
Кој ќе нападне Бугарија (НАТО) ,па и до тебе да опрат да браниш НАТО ;)
 
Член од
19 јуни 2009
Мислења
156
Поени од реакции
53
Ништо не разбрав,изрази се поубаво.
бугарија е член на НАТО ако некој нападне бугарија сеедно напаѓа НАТО и сите членки почнуваат да ја бранат (бугарија) за да те мобилизираат треба да се убиле сите војници на НАТО.Сега разбра?
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
552
Поени од реакции
130
бугарија е член на НАТО ако некој нападне бугарија сеедно напаѓа НАТО и сите членки почнуваат да ја бранат (бугарија) за да те мобилизираат треба да се убиле сите војници на НАТО.Сега разбра?
Абе пак не ми штима нешто ама битно овој пат те разбрав тоа е најбитно.(y)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom