Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Браво ми ја прочита мислата да сега би требало конечно да се врати процедурата на старо само за Македонските граѓани а не и за другите тоа е така бидејќи ВМРО ќе биде партнер со Герб и би требало да се заврши целата работа.


Значи толку од баба рогите на некои членови процедурата треба да биде строга затоа што таму чекаат и РОМИ и Муџахедини не се сите од МК.
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Вулгари во вулгарија. Ова е срам за патриотите.
Инаку вулгарите ќе ги преиспитаат сите пасоши досега што ги издала !! Еу ќе им го наложи тоа. Какви вулгари сте кога не знаете вулгарски ???
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Каков народ, таква држава. Државата ја прави народот, не се прави сама од себе. И полека. Земи си ги апчињата, немој тука полови органи да вадиш
Првин државата прави за народо, па после народо за државата, на 25 год сум со факултетска диплома и уште од родителите барам за излегување и за едно кафе, не дека јас така сакам, и не сум способен, туку така државата ми налага и прави, па за да ти докажам и ја на државата со исто и враќам, подобро со Бг пасош во ЕУ, него патриот без пари!!
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Вулгари во вулгарија. Ова е срам за патриотите.
Инаку вулгарите ќе ги преиспитаат сите пасоши досега што ги издала !! Еу ќе им го наложи тоа. Какви вулгари сте кога не знаете вулгарски ???
Ti mozes slobodno da apliciras za shkonski pasos vo shqiperia i da kjutish:)
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Ti mozes slobodno da apliciras za shkonski pasos vo shqiperia i da kjutish:)
Ајде јавно кажете вие што имате вулгарски пашапорти ?
Македонци или вулгари сте ?
Ајде да ве видам јавно ! Инаку јас каков сакам можам да земам.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Ајде јавно кажете вие што имате вулгарски пашапорти ?
Македонци или вулгари сте ?
Ајде да ве видам јавно ! Инаку јас каков сакам можам да земам.
Ајде јавно кажете вие што имате вулгарски пашапорти ?
Македонци или вулгари сте ?
Ајде да ве видам јавно ! Инаку јас каков сакам можам да земам.
A koj si pa ti da ti kazeme???? A i da ti kazeme ti nemozes da razberes poso imas slab procesor.....si slusnal za dvojno drzavjanstvo ti?? Ako imam pasos od 4 drzavi sto kje bidam????
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Ајде јавно кажете вие што имате вулгарски пашапорти ?
Македонци или вулгари сте ?
Ајде да ве видам јавно ! Инаку јас каков сакам можам да земам.
Да го зема Бг пасош, ке се одјавам од Мк, зш ке треба да платам на скапаната земја данок за Тв и на извршител од сума од 1500 €, а невработен со никакви придонеси, што јас имам корис од државата, се повеќе тонеме!! Жално
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
A koj si pa ti da ti kazeme???? A i da ti kazeme ti nemozes da razberes poso imas slab procesor.....si slusnal za dvojno drzavjanstvo ti?? Ako imam pasos od 4 drzavi sto kje bidam????
Прашав за вас што имате вулгарски пашапорти !
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Ne
Прашав за вас што имате вулгарски пашапорти ![/quote. Jas rekov nema da svatis,tolku ti fakja klikerot. Eve jas sum makedonec so makedinski pasos,a vo meguvreme imam i bugarski. Jas sum makedonec vo srce i dusa. I sto menja sto imam bugarski pasos daj kazimi????
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Ај па и вие најдовте да со контрате со некој што сака да си го лади со вас. Не му обраќајте внимание, тој е само желен за внимание ништо друго. Една со друга реченица не му се поврзани... :facepalm:. Гет а лајф дјуд.
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
349
Поени од реакции
181
Не може да бидеш македонец а да имаш вулгарски пашапорт. Не знаеш да зуцнеш татарски
Koj si be ti da delis ovde pravda, vidi vidi eksperti majkata, a koga podrazmisliv pa se pokajav sto ti replicirav.....
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Не може да бидеш македонец а да имаш вулгарски пашапорт. Не знаеш да зуцнеш татарски
Eve da zememe prost primer. Ti si shkon i odis vo germanija,zemas germanski pasos,i sto si?? Da ne si germanec slucajno????? Pak ke si ostanes shkon:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom