Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Се слушнав со посредникот, вика добиле некои што не поднеле документи, а не добиле се уште некои кои поднеле. Како и да е, последниот протокол 14А, кажува дека многу имаат добиено од иста серија, меѓу 5-6000, стотина и повеќе, и не верувам дека баш сите ископале нешто по подруми. Наскоро ќе се знае повеќе во кој правец иде решавањето на овој проблем.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Многу смешки ќе прочиташ и чуеш кога има вакви проблем состојби,од лобирање на гласачи после евроизборите за два предмети до shuffle добивање на државјанство без документ,небаре ова е лотарија.Моментално ситуацијата е без документ нема државјанство и крај,а романтичните приказни е нормално и да ги има во вакви ситуации.:)
Procitaj gi brojkite vo protokol 14A i se ke ti bide jasno. Znaci cel protokol brojkite se od 5000 i malku od 6000. Ima brojcinja koi se redosLedno izlezeni. Pred da pocnat da vrakjaat na dopolnitelna stignaa do 5000. ako izlezenite brojki se so dopolnitelen dokument znaci ke imase i od 7000,80000,90000 i taka natamu.
 
S

simpleman

Гостин
Procitaj gi brojkite vo protokol 14A i se ke ti bide jasno. Znaci cel protokol brojkite se od 5000 i malku od 6000. Ima brojcinja koi se redosLedno izlezeni. Pred da pocnat da vrakjaat na dopolnitelna stignaa do 5000. ako izlezenite brojki se so dopolnitelen dokument znaci ke imase i od 7000,80000,90000 i taka natamu.
Ги видов бројките и во право си!Не е возможно сите да имаат документи однесено,многу се блиску.Да се надеваме дека ќе се забрза работава.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
сеуште никој форумџија не се има пофалино со излезено бројче... она што сите ги интересира е тоа дали даваат со или без дополнителни документи????????????????
 
Член од
25 март 2014
Мислења
27
Поени од реакции
10
Znaci vaka na 24-02-2014 podnesiv bugarska krstenica od dedomi za na 24-03-2014 se smeni vo prepiskata se namira vo zadolzitelna proc. E neknja se smeni vo molbata e razgledana od sovetot me interesira za kolku vreme sega ke se resi slucajot da vleze vo ukaz
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Јас вчера беше на интервју, таа што врши интервју ми вика за да ти бидат вклучени сите документи треба да донесеш и некој што има со бугаски документи(баба, дедо, пра баба , пра дедо), апак таа што ми посредува ми рече имало некој тамј што ја кочил работата и како демек го смениле и тргнала на добро работата, почнале да излегуваат!
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
89
Поени од реакции
81
Moze koj i da e da gi dostave samo na molbata moras da stavis. E-mail . Sepak najdobro e sam da gi dostavis naj sigurno e
Ако ги доставуваш документите сам, каде треба да се достават - во ДАБЧ, во Министерство за правосудие или може кај нас во амбасада?
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Изгледа тргнала работата. Околу 30% од првите вратени веќе имаат добиено одобрување, само не се влезени во протокол. Прашање е сега со кое темпо ке излегуваат, бидејќи со ова темпо ќе треба месеци и месеци чекање да се расчисти 2012.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
27
Поени од реакции
10
Ако ги доставуваш документите сам, каде треба да се достават - во ДАБЧ, во Министерство за правосудие или може кај нас во амбасада?
Jas gi dostaviv vo sofija ako gi dostavis vo ambasada poveke ke cekas
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Изгледа тргнала работата. Околу 30% од првите вратени веќе имаат добиено одобрување, само не се влезени во протокол. Прашање е сега со кое темпо ке излегуваат, бидејќи со ова темпо ќе треба месеци и месеци чекање да се расчисти 2012.
Kade odome posle dobivanjeto druze?:)
 
Член од
22 мај 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Sakava da prasam nesto jas imam podneseno za pasos septemvri mesec 2013 godina i kaj covekot sto podnesov mi rece sega ne se odi za bugarija tuku elektronski se podnesuva dokumentot za aplikacija i se ceka 9 meseci posle toa odis za neznam ti so pa po toa odis na intervju i od intervjuto do drzavljanstvovo cekas najmnogu 4 meseci takva bila procedurata sega covekot go znam ima izvadeno mn bugarski pasosi vo strumica no sakav i so vas da se konsultiram isto taka tatkomi mi dade dokumenti od pra dedomi ima izovd i od bugarska crkva na izvodot pisi deka e roden vo gevgelija no e izdaden od bugarska crkva e sega mestoto na raganje me interesira dali ke bide problem ili ne? :)
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Sakava da prasam nesto jas imam podneseno za pasos septemvri mesec 2013 godina i kaj covekot sto podnesov mi rece sega ne se odi za bugarija tuku elektronski se podnesuva dokumentot za aplikacija i se ceka 9 meseci posle toa odis za neznam ti so pa po toa odis na intervju i od intervjuto do drzavljanstvovo cekas najmnogu 4 meseci takva bila procedurata sega covekot go znam ima izvadeno mn bugarski pasosi vo strumica no sakav i so vas da se konsultiram isto taka tatkomi mi dade dokumenti od pra dedomi ima izovd i od bugarska crkva na izvodot pisi deka e roden vo gevgelija no e izdaden od bugarska crkva e sega mestoto na raganje me interesira dali ke bide problem ili ne? :)
Sakava da prasam nesto jas imam podneseno za pasos septemvri mesec 2013 godina i kaj covekot sto podnesov mi rece sega ne se odi za bugarija tuku elektronski se podnesuva dokumentot za aplikacija i se ceka 9 meseci posle toa odis za neznam ti so pa po toa odis na intervju i od intervjuto do drzavljanstvovo cekas najmnogu 4 meseci takva bila procedurata sega covekot go znam ima izvadeno mn bugarski pasosi vo strumica no sakav i so vas da se konsultiram isto taka tatkomi mi dade dokumenti od pra dedomi ima izovd i od bugarska crkva na izvodot pisi deka e roden vo gevgelija no e izdaden od bugarska crkva e sega mestoto na raganje me interesira dali ke bide problem ili ne? :)
Nema da imas nikakov problem:)
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
319
Поени од реакции
91
Mislite deka ke ja ocistat 2012 god za tie sto ne odnele dopolnitelni dokumenti ili tesko ke odi toj proces?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom