Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
А за твој предок станува збор во документот што го имаш и ако е предок за каков?
Krstenica od dedomi. Znaci moj predok,tatko na tatkomi. Ama dedomi ima drugo prezime a tatkomi drugo i ne go primaat poso moralo isto prezime.
 
S

simpleman

Гостин
Krstenica od dedomi. Znaci moj predok,tatko na tatkomi. Ama dedomi ima drugo prezime a tatkomi drugo i ne go primaat poso moralo isto prezime.
Во изводот на татко ти го пишува неговиот татко и тоа е најголем доказ дека му е родител, а тебе дедо и тоа што има различно презиме не е никаква пречка.Има еден куп луѓе со различни презимиња од нивните родители па имаат земено пасоши,така да оди носија крштеницата таму и не губи време на форумов:).Јас ти гарантирам дека поминуваш 100 %.
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Krstenica od dedomi. Znaci moj predok,tatko na tatkomi. Ama dedomi ima drugo prezime a tatkomi drugo i ne go primaat poso moralo isto prezime.
Јас сум слушнал дека ако приложиш изводи и молба до Архивот на Р.М. можат да ти направат фамилиарно дрво каде ќе се гледа кој ти се претци, за да докажеш во случај на различни презимиња... но само сум слушнал незнам дали е вистина... во секој случај телефонот и јави се прашај, или ако имаш некој човек прашај го може ќе ти помогне ова...
 
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
Јас сум слушнал дека ако приложиш изводи и молба до Архивот на Р.М. можат да ти направат фамилиарно дрво каде ќе се гледа кој ти се претци, за да докажеш во случај на различни презимиња... но само сум слушнал незнам дали е вистина... во секој случај телефонот и јави се прашај, или ако имаш некој човек прашај го може ќе ти помогне ова... do arhiv na R.M VIKAS A MISLAM DEKA NE MOZE
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
ОК можно е и да не може да се извади таков документ, затоа кажав не сум сигурен... ама на кој му треба може да се распраша...
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Во изводот на татко ти го пишува неговиот татко и тоа е најголем доказ дека му е родител, а тебе дедо и тоа што има различно презиме не е никаква пречка.Има еден куп луѓе со различни презимиња од нивните родители па имаат земено пасоши,така да оди носија крштеницата таму и не губи време на форумов:).Јас ти гарантирам дека поминуваш 100 %.

Dobro napisano se slozuvam 1000000% ova se ti kazuva .....Во изводот на татко ти го пишува неговиот татко[DOUBLEPOST=1400539312][/DOUBLEPOST]
I jas imam takvi dokumenti druze samo rabotava e sto prezimeto ne e isto so moeto i postednikot vika nemoze da se svrze potekloto:)
I za tebe vazi prethodniot post toj posrednik moze da jade aj da ne kazam sto majka mu ebam nejce da ti pomogne a zima pari ehhh
Prezime nema veze ako izvadis umrenica i izvodi toa ce se vidi od avion
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2012
Мислења
31
Поени од реакции
6
Едно прашање до членовите на форумот.
Отако документите ќе бидат пратени на дополнителна проверка, колку време ќе имам за да му поднесам дополнителни документи?
Фала
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Едно прашање до членовите на форумот.
Отако документите ќе бидат пратени на дополнителна проверка, колку време ќе имам за да му поднесам дополнителни документи?
Фала
Bese mesec dena toj period za da odneses dopolnitelni dokumenti,no sega gkedam deka e namalen. Znaci koga ke ti izleze brojceto za dopolnitelna proverka na istata strana na pocetokot pisuva do koja data imas moznost da podneses dopolnitelen dokument.
 
Член од
30 април 2014
Мислења
38
Поени од реакции
2
Lugje a dokolku pusuva prepiskata e neredovna pottrebno e dostavuvanje nA dopolniteelni dok aj vê Molam pomos i sovet
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
90
Поени од реакции
126
Според мене, треба да видиш во протоколите што ќе пишува за твојот број
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Lugje a dokolku pusuva prepiskata e neredovna pottrebno e dostavuvanje nA dopolniteelni dok aj vê Molam pomos i sovet
Ako ti pisuva taka,znaci ili ne ti se celosno popolneti dokumentite,ili nekoj dokument od osnovnite ti fali. Znaci sto pobrzo treba da go sredis toa bidejki e vrzano so rokovi.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Lugje a dokolku pusuva prepiskata e neredovna pottrebno e dostavuvanje nA dopolniteelni dok aj vê Molam pomos i sovet
Ako ti pisuva taka,znaci ili ne ti se celosno popolneti dokumentite,ili nekoj dokument od osnovnite ti fali. Znaci sto pobrzo treba da go sredis toa bidejki e vrzano so rokovi.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom