Бугарски паравоен поход во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Се надевам дека нема да се испичкаат и да направат рокада скришум да пребегнат како најголеми лингури, туку ќе си останат на ветеното и ќе се појават таму каде што претходно најавија...

Мераци, каков пречек ви се спрема...:zlo:
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Не нема никаква врска, само што пола Бугари се со потекло од Македонија.
Како ?
Грабежите, силувањата, исламизирањето натера огромна популација Македонци во текот на 18 и 19 век да пребегнат во Бугарија.
44% од населението на Софија на почетокот на 20 век се Македонци.
Пола офицери во бугарската армија, Македонци.
Размена на население помеѓу Бугарија и Грција, исто така Македонци.
Да, пола и повеќе население на Бугарија се со потекло од Македонија.
Таа треба да не обединува а не како петлиња од соседни села да се перчат.

Грците повторно ќе ќарат од ова, испробана шема е, да си знаете.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Не нема никаква врска, само што пола Бугари се со потекло од Македонија.
Како ?
Грабежите, силувањата, исламизирањето натера огромна популација Македонци во текот на 18 и 19 век да пребегнат во Бугарија.
44% од населението на Софија на почетокот на 20 век се Македонци.
Пола офицери во бугарската армија, Македонци.
Размена на население помеѓу Бугарија и Грција, исто така Македонци.
Да, пола и повеќе население на Бугарија се со потекло од Македонија.
Таа треба да не обединува а не како петлиња од соседни села да се перчат.

Грците повторно ќе ќарат од ова, испробана шема е, да си знаете.
и сега што дека се наши кога ти мислат лошо? што фајде од тоа кога повеќето се асимилирани и заборавиле тоа што се? Асимилираните Македонци се поголеми бугари од бугарите.


и што треба ние да правиме, да се истртиме и да не ебат ? како и до сега? што направивме со тоа дека сме мирољубиви? изгледа ќе мора да се ултра радикализираме за да се посмират, друг излез како што изгледаат работите нема...
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
127
Поени од реакции
0
Здраво! Излегувам от седумдневнио затвор и шо гледам? Ке се тепате. Абе дечковци, ке ме земете мене за судjа? Mалце по стар сум от вас, па и по бабанка. Ке сам безпристрастен. А победниците ке ги честам со ладно "Пиринско пиво":)
 
N

n/a

Гостин
Здраво! Излегувам от седумдневнио затвор и шо гледам? Ке се тепате. Абе дечковци, ке ме земете мене за судjа? Mалце по стар сум от вас, па и по бабанка. Ке сам безпристрастен. А победниците ке ги честам со ладно "Пиринско пиво":)
Нема да се тепаме.
НИЕ ЌЕ ТЕПАМЕ !
И пиво нејќум од тебе...фуј.
Фала ти.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Илија бе, пак нов корисник? :)

@ Mali и Славјански: токму така ко шо вели Мали, Славјански...

ние знајме дека наши се, ама тие пробват нас да не убедат дека сме букари...

не мора никој Бугар со Македонско потекло да се самоспознае како Македонец, само нека не ми кажва мене шо сум...

а дури пробват да ни ја земат земјата и други работи, и дури сакат да ги слават тие кои шо силувале и палеле жени и деца и немоќни...

до тогаш ќе ги тепаме

ко ќе дојдат ко луѓе, ќе бидат пречекани ко луѓе.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
127
Поени од реакции
0
Илија бе, пак нов корисник? :)

@ Mali и Славјански: токму така ко шо вели Мали, Славјански...

ние знајме дека наши се, ама тие пробват нас да не убедат дека сме букари...

не мора никој Бугар со Македонско потекло да се самоспознае како Македонец, само нека не ми кажва мене шо сум...

а дури пробват да ни ја земат земјата и други работи, и дури сакат да ги слават тие кои шо силувале и палеле жени и деца и немоќни...

до тогаш ќе ги тепаме

ко ќе дојдат ко луѓе, ќе бидат пречекани ко луѓе.
Сердар, да сам кажал некогаш дека сте бугари? Никогаш на македонец не сам кажал. А половина мои другари са македонци. А и мислам шом не ги сакате тиа момци, требува да не идат. Мен некој ако не ме сака каи него, ас не одам
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Сердар, да сам кажал некогаш дека сте бугари? Никогаш на македонец не сам кажал. А половина мои другари са македонци. А и мислам шом не ги сакате тиа момци, требува да не идат. Мен некој ако не ме сака каи него, ас не одам
Илија идење кај некој на гости и идење кај некој во поход по славење на нивните дедовци кои се бореле да ја освојат и поробат оваа територија (а не да ја ослободат) се две сосема различни работи и научи да ги разликуваш.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Сердар, да сам кажал некогаш дека сте бугари? Никогаш на македонец не сам кажал. А половина мои другари са македонци. А и мислам шом не ги сакате тиа момци, требува да не идат. Мен некој ако не ме сака каи него, ас не одам
Илија,стариот ник ти го споија со Бунтару..Толку држи бугарскиот збор..Нели рече дека чесно ќе си чекаш да ти заврши банот па после дека ќе пишуваш?Јас како што знам нема поминато еден месец од некни:)Зборот ти важи три дена:)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Сердар, да сам кажал некогаш дека сте бугари? Никогаш на македонец не сам кажал. А половина мои другари са македонци. А и мислам шом не ги сакате тиа момци, требува да не идат. Мен некој ако не ме сака каи него, ас не одам
што бараш овде јас се прашувам ако имаш таков став ?
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
127
Поени од реакции
0
Илија,стариот ник ти го споија со Бунтару..Толку држи бугарскиот збор..Нели рече дека чесно ќе си чекаш да ти заврши банот па после дека ќе пишуваш?Јас како што знам нема поминато еден месец од некни:)Зборот ти важи три дена:)
Кико, не знаех дека ми е споен. Бех казнат до 30.06. После гледам нема ми Iliya и регистрирах. Сакам си го оти така се кажувам. Не сакам да се криам. Нека ми избришат Бунтару. А тебе шо сам те навредил, тa so mene se zanimavash? Сигурно дека не пцуам и не мразам македонците? Ееееех Кико, момче младо немој ми говори за сборови. Мвлечок си.:) Аj со здраве и бади срекен
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom