Бугарски паравоен поход во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Pa ne znam be mistički, kak sakaš taka kje bide! Pravi ja sam demokracijata so banirane na Bugari od Makedonija. Toa li e problemot na PJRM!?!?!? Bugarive se problemot...... Aj odi na bistata na Aleksanar Makedonski i se vidi kolko si makedonec ti, pa posle baniraj koj sakaš.........
нема потреба да оди подалеку... читај онлајн колку е тој Македонец, ако сакаш да се распрашаме и за бугарската ДНК таму.. изрази само желба:wink:. Не би било лошо да дојдете таму исто малце да реплицирате, гледам ни еден бугарин го нема таму да одговори:smir:
 
Член од
22 март 2008
Мислења
40
Поени од реакции
0
jas kje ti odgovoram na site prasanja na koi baras odgovori. pa ako sakas i da se vidime , jas sum od skopje.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
ела таму и реплицирај де:back:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Pa ne znam be mistički, kak sakaš taka kje bide! Pravi ja sam demokracijata so banirane na Bugari od Makedonija. Toa li e problemot na PJRM!?!?!? Bugarive se problemot...... Aj odi na bistata na Aleksanar Makedonski i se vidi kolko si makedonec ti, pa posle baniraj koj sakaš.........
Демократија?

Демократија ли е бе некој да дојде на македонски форум и да ми кажува дека не сум Македонец?

Никој Македонец не е должен да трпи таков фашизам и такви провокации, најмалку на македонски медиум.

Појасно ли е сега?

Далеку од тоа дека се банираат сите Бугари систематски, се банираат само тие кои ја застапуваат таа теза од погоре спомнатите причини.

Правилата на форумот се јасни. Почитувај ја Македонија, македонската историја, македонската култура македонскиот јазик... Еден човек = едно корисничко име. Подемократско не може да биде.

Македонците не се ни Бугари, ни Срби, ни Грци. Македонија, Македонско, Македонци.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ѕвер напиша:
Мистик, банирај све бугарско...Од нивново срање ни се загадува и младината, на една друга тема еден малолетен Македонец под влијание на бугарскиве гомнарии се запраша дали цар Самоил воопшто е Македонец или можеби Бугарин...целиот бугарски шљам од форумов мора да се тргне!
ebate belja , ako nekoj bugarski jadac na burek...go preobratil toa maloletniot makedonec:)
na k..r treba da gi kacis toa negovite uciteli i CELATA ATMOSFERA VO DRZAVATA kade seuste insistiranjeto na MAKEDONSTINATA DO KOSKA se SANKCIONIRA.....
......znaci namesto na BILBORDI i po skapi kampanji TOA TREBA DA VLEZE VO SITE UCEBNICI I NASTAVNI PROGRAMI OD DETSKI JASLI DO FAKULTETI

......se sekava li voopsto nekoj na "SONUVACITE" po bilbordi????? verojatno ne ...no zatoa bugarski silokuranteri se spremaat da ni setaat po planini, ovde ne sutiraat kako topka od partali......i kako slusam od tebe ni gi probrakaat maloletnite.....
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Демократија?

Демократија ли е бе некој да дојде на македонски форум и да ми кажува дека не сум Македонец?

Никој Македонец не е должен да трпи таков фашизам и такви провокации, најмалку на македонски медиум.

Појасно ли е сега?

Далеку од тоа дека се банираат сите Бугари систематски, се банираат само тие кои ја застапуваат таа теза од погоре спомнатите причини.

Правилата на форумот се јасни. Почитувај ја Македонија, македонската историја, македонската култура македонскиот јазик... Еден човек = едно корисничко име. Подемократско не може да биде.

Македонците не се ни Бугари, ни Срби, ни Грци. Македонија, Македонско, Македонци.
Миситичен, типот изгледа решил да си игра мајтап со тебе:

http://forum.kajgana.com/showthread.php?p=1467000#post1467000


Видете го текстот од мене погоре за бугарскиот олимписки тим. Како што решиле да не тргнат за Пекинг, така и овие говеда од БНД треба да се подзамислат малку дека вадењето леб преку правење провокации и преку навреди против Македонија, им оди во прилог само на неколкумина во бугарската криминална олигархија во власта. Се друго прави да се заладат односите меѓу двете земји и двата народа. Но мислам дека на говедава од БНД тоа им е целта, тие друго не можат да понудат.

.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Иам еден колбас за тебе другар. И ќе го добијаш, обеќавам.

:pos2::pos2::pos2:

Вака сеа, имаше една поезија, почнуваше со „каква и да си, дојди“...Епа бугари, јас цел викенд потрошив во Македонскиот Ерусалим, за мобилизирање на МАКЕДОНЧИШТАТА во Охрид и охридско, за срдечен пречек, на 10ти Јули.

Многу се израдуваа, и со душа чекаат да дојдете, како тие, така и останатите до кои допраа оваа убава вест.

Јас мислам дека ќе поминеме срдечни мигови заедно на дружба, и се надевам ќе дојде и вашиот лидер Каракачанов, та и него да го протапшаме троа по раменцата и ребренцата.

Рибарите ќе фаќаат риби на суво! :vozbud:

Како што вика славната песна:

КОЈ ДУШМАН ЌЕ ВЛЕЗЕ,
ЖИВ НЕМА ДА ИЗЛЕЗЕ МАКЕДОНИЈО,
ТИ ГО СТАВАШ В ГРОБ


:smir:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
напорен викенд...работно мајката...


ама ке се исплати...осекам....


поздрав тратарчиња каде и да сте...се читаме утре...
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
E па повели и с'рбите исто са добродоjни Туристически поход „Охрид -- Дојран 2008" по линијата на јужнија фронт от П'рвата световна војна (по повод 90 години от краја на П'рвата световна војна) С'с записване! Маршрут: 1-ви ден - Тр'гване на 10 јули 2008 г. в 8.00 ч. от Билјанините извори крај Охрид и преход през планината Галичица до село Стенье на брега на Преспанското езеро. 2-ри ден - С организиран транспорт се п'тува до село Брајчино от другата страна на Преспанското езеро. От там се прави преход до хижа „Големо езеро", намирашта се покрај едноименото ледниково езеро на Баба планина. 3-ти ден - От хижа „Големо езеро" се ходи до хижа „Копанки" (като единија вариант е да се мине през вр'х Пелистер, а другија - през местноста Ц'рвени стени. 4-ти ден - Слизане до хотел „Молика" (30-40 минути). Организиран транспорт до село Живојно, намирашто се в полите на Нидже планина. Посештение и разходка в град Битолја.

5-ти ден - Изкачване на вр'х Кајмакчалан и срешта с дипломати на страните -- участнички в П'рвата световна војна. 6,7 и 8-ми ден - Преходи по фронтовата линија по билата на Нидже и Кожуф планина. 9-ти ден - Пристигане в град Гевгелија. 10-ти ден - Преход Гевгелија- Дојран (през Богданци и село Фурка, к'дето се е намирал штаба на генерал Владимир Вазов (брат на Иван Вазов)). Забележка: За тези, които нјамат достат'чно време и физическа подготовка има в'зможност за вклјучване в отделните етапи от маршрута. Нужна екипировка: -планинарски обувки; -палатка, спален чувал, шалте; -топли дрехи и д'ждобран за евентуално студено и д'ждовно време; -храна (може да се закупи в Охрид, с. Стенье и Битолја) Организатор на похода е сдружение
„Хоризонти" с председател Лјубчо Куртелов

Тел за контакти: +389 (0)46 262 530 стационарен; +389 (0)70 331 159 мобилен Записванија за участие могат да се правјат и в Културно- информационнија цент'р на Република Б'лгарија в Скопие. виж програмата за јули-август.

Се извинувам за татарскиот но ова ми е превземено од LegijaIVAN
на ЈуТубе.

Поздрав.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
slon777, во споредба од вас татарите, Албанците не ни ја негираат нацијата и затоа оставете не нас со нашите проблеми.

Се надевам има некој модератор на форумов да те среди.
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
BUGARITE SPREMAAT NAPADI VO MAKEDONIJA 3 del

Тел за контакти: +389 (0)46 262 530 стационарен; +389 (0)70 331 159 мобилен Записванија за участие могат да се правјат и в Културно- информационнија цент'р на Република Б'лгарија в Скопие. виж програмата за јули-август

SO POCIT:
MAKEDONSKA NACIONALNA GARDA

p.s.VE MOLIME ZA ITNA MOBILIZACIJA NA SITE MAKEDONCI BEZ RAZLIKA NA NIVNATA VOZRAST,MAKEDONSKATA NACIONALA GARDA POVTORNO POCNA ZABRZANO SO TRENINZI I MOBILIZIRA 400-500 LUGE(SEGA ZA SEGA TOLKU).........

до кога бе ѓубриња смрдени татарски
гледајте си ги мајките мамицата ваша
ја љуфнавте датата сега е лов на диви свињи татари едни болвари тешки мрсни обратни :bip:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
slon777, во споредба од вас татарите, Албанците не ни ја негираат нацијата и затоа оставете не нас со нашите проблеми.

Се надевам има некој модератор на форумов да те среди.
Oтиде слончето на Галичица предвреме.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
најнови информации.....




поради сериозноста на ситуацијата како и активното лобирање на поединци на кајгана, бугарската страна реши да ги појача своите редови со луге





и нови веке испробани оружја.....



 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom