Бугарски паравоен поход во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Не ојте сами,комити се криет в планините!
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Не сакав да учествувам на темава до овде

Чекај малку. Доаѓаш во МОЈАТА земја, за да направиш БУГАРСКИ поход, и после ЈАС да сум те провоцирал? Ма све бугарско јас тебе да ти испоштујем.

Тоа е туристически поход баце а организаторите и повечето участници ште б'дат македонци.И ти свободно повели .Немој да се плашиш.I COME WITH PEACE :)
 
P

Princ

Гостин
Не можам баце да дојдам јас, ама ќе ти пратам патерици :smir:
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Тоа е туристически поход баце а организаторите и повечето участници ште б'дат македонци.И ти свободно повели .Немој да се плашиш.I COME WITH PEACE :)
Aаааабе нели Куртељовци бугари беа, шо се вадиш сега демек учасниците македонци???..или мислиш на географски??
Немој да се правите многу курнази оти вакви :vozbud: ќе се враќате дома, ако успеете.

p.s: Само да прашам дали ќе дојде Виктор Канзуров, да знам за него да го точам к..ов?
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
adminive i moderatorive gi zamoluvam neka smenat naslovot na temava zasto naslovot na temata ne e na makedonski.
blagodaram
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Aаааабе нели Куртељовци бугари беа, шо се вадиш сега демек учасниците македонци???..или мислиш на географски??
Немој да се правите многу курнази оти вакви :vozbud: ќе се враќате дома, ако успеете.

p.s: Само да прашам дали ќе дојде Виктор Канзуров, да знам за него да го точам к..ов?

Баце Куртелов е пра внук на Димит'р Миладинов родом е от Охрид и е македонски д'ржавјанин.Како он себе си се чувства си е негова приватна работа.Не е моја не е и твоја.Канзуров нема да дојде но ти повели.Ако се д'ржиш прилично нема да има проблеми :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
5.447
Македонцки, дали не ти иде да го пукниш во фаца?Со еден добар бокс...Животот би ми се продолжил за едно 5-6 години..Па ако му го пукнам носето?100 години ќе ви досадвам тука плус:smir:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Македонци, дедо ми со пушка од струга тргнал да ги трга окупаторските знамиња врз македонија меѓу кои и било и бугарското окупаторско знаме, дали ќе дозволите тоа исто знаме по 60 години пак ли да ни ја окупира територијата за која нашите дедовци се имаат борено да ја ослободат?
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Ништо не те плаши Македонијо, на овој бели свет,
кој душман ќе влезе
жив нема да излезе Македонијо,
ти го ставаш в гроб.



:pop: Неможам да дојдам таму но со полно срце би организирал
панахида ако сакате... секако иста вера сме. :smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Баце Куртелов е пра внук на Димит'р Миладинов родом е от Охрид и е македонски д'ржавјанин.Како он себе си се чувства си е негова приватна работа.Не е моја не е и твоја.Канзуров нема да дојде но ти повели.Ако се д'ржиш прилично нема да има проблеми :)
Гнаса од човек.

Ќе го чујам деновиве, за да се договориме околу организацијата. Сакам да учевствувам :pipi:
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Сите сте добродојдени.Се надевам да ти причекате како вашите дедовци посрештнали моја пра дедо-с цветја и колбаси :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Иам еден колбас за тебе другар. И ќе го добијаш, обеќавам.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
Сите сте добродојдени.Се надевам да ти причекате како вашите дедовци посрештнали моја пра дедо-с цветја и колбаси :)
sam si baras belja so da ti kazam drugo, ubeden sum deka dostoen precek ke imate sto nema cel zivot da go zaboravite vo toa da si od sega 100% siguren
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Одборот за пречек веќе се формира.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom