Бугарија со закон ќе го избрише ОМО Илинден-Пирин!

Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
На всички расисти като OMOPIRIN, които се опитват да обиждат б'лгарскија народ, като го наричат ТАТАРИ, давам малко информација за промишлеността на Република Татарстан, използвајки само два примера:

Казанскиј вертолётныј завод: http://www.kazanhelicopters.ru/

Казанское авиационное производственное об'единение имени Горбунова: http://enc.ex.ru/cgi-bin/n1firm.pl?lang=1&f=513


Казанскија крем'л



Така че, ОМОПИРИН, ако направиш партија во Татарстан, може да имаш много повече успех, отколкото во "Пиринска Татарија" ! :vozbud:


Конечно ќе си дојдем на думата со тебе :) Не кажувам јас дека во вашата Советска република е лошо, само ти ги покажувам корените. Потполно се согласувам дека се развиена република и дека вашите предци имат убави заводи и убави фабрики. Прави дека треба да се гордееш со нив, ама ти се срамиш . Не е убаво вака, мора да си ги почитуваш корените:vozbud::vozbud::vozbud:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
tatari stoe rabotava; ima li makedonci vo bugarija ili nema?
Да има 2 вида македонци.Такива,които не сакат да чуjaт за РМ(като држава и државен систем) и да припадат ком народа во неja и такива които се чувствуват като дел от народа во РМ.
 

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
fmi ти изгледа си тврдокорен легалист,а јас имам впечаток дека ОМО ИП и 50,000 потписи да однесеше пак немаше да биде регистрирана.
Значи и во идеално исполнети услови ако не сака БГ да ја регистрира ќе најде милион причини.
До сега сите причини за нерегистрирање што ги изнесовте лесно се побивливи.
Пр.

1. вашиот устав не дозволува етнички партии а
вие имате турска партија (без разлика на финесите како е регистрирана де факто ја имате)

2.со тоа што постојано сугерирате да се регистрираат како здружение а не како партија признавате дека и нерегистрирани претставуваат релевантен политички фактор .

3. и анти- омо пишувањата по весници и целата кампања што ја водите идат во прилог на погоре кажаното.

И за крај , од досегашните состојби произлегува дека ОМО сакаат на легален начин да се регистрираат и законски да дејствуваат во рамките на европските стандарди (види писмо од ЕК) а БГ се што досега прави е обструкција .
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
fmi ти изгледа си тврдокорен легалист,а јас имам впечаток дека ОМО ИП и 50,000 потписи да однесеше пак немаше да биде регистрирана.
Значи и во идеално исполнети услови ако не сака БГ да ја регистрира ќе најде милион причини.
До сега сите причини за нерегистрирање што ги изнесовте лесно се побивливи.
Пр.

1. вашиот устав не дозволува етнички партии а
вие имате турска партија (без разлика на финесите како е регистрирана де факто ја имате)

2.со тоа што постојано сугерирате да се регистрираат како здружение а не како партија признавате дека и нерегистрирани претставуваат релевантен политички фактор .

3. и анти- омо пишувањата по весници и целата кампања што ја водите идат во прилог на погоре кажаното.

И за крај , од досегашните состојби произлегува дека ОМО сакаат на легален начин да се регистрираат и законски да дејствуваат во рамките на европските стандарди (види писмо од ЕК) а БГ се што досега прави е обструкција .
1.Во БГ нема турска партиja.Во голема грешка си.Ако можеш сравни уставите на ОМО и на ДПС и ке видиш големата разлика.
2.Определено не е можно да са политически фактор со 6000 гласа во една држава со 7,5 милиона грагани.Ова е капка во морето.
3.За лошо или не ОМО беше преглатнала се и се активизира месеци преди БГ да влезе во ЕУ.Со една дума ова беше една добра акциja за компрометиране на БГ пред ЕУ.
Ако ОМО сакаше да биде една нормална партиja,штеше да почитува устава и закона.Както видиме ова не се слочува.
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Има закони и ти не си този,коjто ке кажеш кога един подпис е фалш,дали ке се признаат сите други.Ова институциja e суда.
Заборави во НАП Сандански,како беше хванати от СОТ Васка Николова и Ботио Тиков да краде лична информациja ?
Знае се дека са използвали лозинга на жена от Разлог-Мариja Калоjaнова.
Хванати са со 499 имена и лични данни на бугарски грагани.
Уште докази да сакаш?Фатени на месно во зградата на НАП.


И што правеа таму ? Ги проверуваа тие што се потпишани за регистрација дали некој не погрешил адреса. Каква лична информација е украдена ?
Еве цитат : „Активист'т на ОМО "Илинден" - ПИРИН Ботьо Тиков от Сандански и началник'т на отдел "Проверки и ревизија" к'м териториално звено на НАП в Сандански Васка Николова са били заловени от полицаите в помештение на агенцијата по приходите, след подаден сигнал до СОД за проникване в сградата. На 9 септември, с'бота, двамата са сравнјавали данни на единни граждански номера на 455 лица, имената на които са фигурирали в подписка, организирана от сепаратистката организација.„ Правели са проверка дали нема погрешени адреси или данни, тоа и самата полиција го објавува.
И тоа ли е крадене на потписи ? Оти са проверували дали се правилни данните пред да ги предадат во судот ?
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Тези всички се Блгари.
Самиот Гоце Делчев бил блгар.
Слушнав дека и Обама по дедо му бил Блгар.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
И што правеа таму ? Ги проверуваа тие што се потпишани за регистрација дали некој не погрешил адреса. Каква лична информација е украдена ?
Еве цитат : „Активист'т на ОМО "Илинден" - ПИРИН Ботьо Тиков от Сандански и началник'т на отдел "Проверки и ревизија" к'м териториално звено на НАП в Сандански Васка Николова са били заловени от полицаите в помештение на агенцијата по приходите, след подаден сигнал до СОД за проникване в сградата. На 9 септември, с'бота, двамата са сравнјавали данни на единни граждански номера на 455 лица, имената на които са фигурирали в подписка, организирана от сепаратистката организација.„ Правели са проверка дали нема погрешени адреси или данни, тоа и самата полиција го објавува.
И тоа ли е крадене на потписи ? Оти са проверували дали се правилни данните пред да ги предадат во судот ?
Ова е крадене на лични данни,които немат право да ги земат от НАП!Тамо има информациja за данаци,имоти,заплати,ЕГН,номера на лична карта и така натаму.Работили са со ЕГН на хора,за което немат право!Ове е конфиденциална информациja и само хората можат да ja дават на ОМО,па не ОМО да им ги дири.За да биде уште по таjно са били во неработен ден во зградата на НАП?Ова е државна институциja,шо дират во неработен ден тамо?Криjaт се от некого?Сакат некоj да не ги види?Ова е КРАЖБА со просто око се види!
Имаш да кажеш нешто за ова?За ова кражба на лична информациja во неработен ден во државна институциja со чужда лозинга и заловени на местото во НАП?Уште ке ми велиш дека не са фалшифицирали и крали инфирмациja?
Имаш смелост сега ти да се извиниш на бугарските грагани,со чиито данни работивте незаконно, от името на тези,които браниш,а може би си учествувал(предположение) во собирането на подписката?
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Тези всички се Блгари.
Самиот Гоце Делчев бил блгар.
Слушнав дека и Обама по дедо му бил Блгар.

По дедо му по мајка или по дедо му по татко ? Оти за дедо му по мајка јас знам . Се викал Борко и отамо го крстиле внукот Барак. Ама ако е по дедо му по татко , тоа ќе е нова информација што уште не е изнесена во Татарската преса и ќе представува сензација !
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Да има 2 вида македонци.Такива,които не сакат да чуjaт за РМ(като држава и државен систем) и да припадат ком народа во неja и такива които се чувствуват като дел от народа во РМ.
teska glupost:tapp:nema vakvi ili onakvi ...
ili denes sum utre ne sum (daleku si ti i takvite ko tebe od nesto makedonsko vo sebe):toe:
 

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
Да има 2 вида македонци.Такива,които не сакат да чуjaт за РМ(като држава и државен систем) и да припадат ком народа во неja и такива които се чувствуват като дел от народа во РМ.

fmi ти од кој врста си ,или си бугарин?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
209
Поени од реакции
2
Конечно ќе си дојдем на думата со тебе :) Не кажувам јас дека во вашата Советска република е лошо, само ти ги покажувам корените. Потполно се согласувам дека се развиена република и дека вашите предци имат убави заводи и убави фабрики. Прави дека треба да се гордееш со нив, ама ти се срамиш . Не е убаво вака, мора да си ги почитуваш корените:vozbud::vozbud::vozbud:
Еве сега, со тие заводи во Татарстан, ке бидеш много по-богат ако станеш депутат тамо, а не во БГ ! :toe:

Нели сме "Татари", ке лобираме за тебе сите ! :vozbud:
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Еве сега, со тие заводи во Татарстан, ке бидеш много по-богат ако станеш депутат тамо, а не во БГ ! :toe:

Нели сме "Татари", ке лобираме за тебе сите ! :vozbud:

Да ама точно тоа ти е проблемот. Јас не сакам да станам ниту депутат, ниту богат во Татарстан. Јас само си ја сакам Пиринска Македонија и пари не ме блазнат. Затоа доста ми нудите Татарски пари , нема да ги зема :)
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Се украле нешто , или само ги сравнувале дали се еднакви ?
Со чужда лозинга,во неработен ден и во сектор забранен за лица извон системон на НАП.
Шо барат тамо во неработен ден и на место каде не е дозволено да бидат?Криjaт се от некого во неработен ден?Зашто чужда лозинга?Да не се види коj го прави и това лозинга на жена от другиja краj на БГ.
От авион се види.КРАЖБА на лични данни.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
teska glupost:tapp:nema vakvi ili onakvi ...
ili denes sum utre ne sum (daleku si ti i takvite ko tebe od nesto makedonsko vo sebe):toe:
За жал е така.Има 2 вида.2 милиона бежанци от Егеj и Вардар,кои те и нивните деца не сакат да чуват за РМ като државен систем и се определат како македонски б'лгари.И такви като ОМО кои се определат като македонци.За жал има.

fmi ти од кој врста си ,или си бугарин?
За мене нема разлика дали рода ми е бежански от Вардар или Егеj или сум бугарин.За мен ова са наполно совместими нешта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom