Бугарија со закон ќе го избрише ОМО Илинден-Пирин!

Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
За жал вас ви фатиха во лаги и не jaс сум органа да ти давам докази.Ти знаеш много добре за подписката.
Суда каза дека има деца под 18 години.Ова е достатачно да анулират регистрациjaта ви.
Зборот татарска е много интересен.Татарските служби работат предимно ва Азиja,па не на балканот.Тука немат интерес,па и граничат со држави като Китаj и Русиja,много поинтересни от балкана и частно РМ.
За тебе пропаганда,за некои вистина.Ова са 2 различни гледни точки.
А за вчера учекувам одговор на прашаниjaта ми и наjвече Левски е шпионин на отоманските служби.


Чим немаш докази се што го кажа е клевета. Затоа мора да се извиниш ако имаш барем малце достоинство.
 

RTM

Член од
4 септември 2008
Мислења
835
Поени од реакции
203
Доста ми е! Сите тук знаем каков е отговорот ти коjто не сакаш да дадеш.
Се виде тази вечер какви сте от ова омо илинден пирин - фалшификатори, двуличници и лажци. Сите видоха што за стока сте.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Чим немаш докази се што го кажа е клевета. Затоа мора да се извиниш ако имаш барем малце достоинство.
Определено не е клевета,заштото прокуратурата и полициjaта доказаха дека има фалшификати во подписите.Jaс не сум прокурор да доказвам,ни сум полициja да сум длажен да собирам доказателства.Затова вервам на суда.Затова и во сите решениja на суда пише-Во името на народа.
Ти можеш да ми покажеш сите подписи за регистрациja на ОМО?
Има закон и устав и вие не го почитувате.Ова е факт.
Зашто ако сте толкова сигурни не посакахте графологични експертизи?
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Доста ми е! Сите тук знаем каков е отговорот ти коjто не сакаш да дадеш.
Се виде тази вечер какви сте от ова омо илинден пирин - фалшификатори, двуличници и лажци. Сите видоха што за стока сте.


Да, да во право си . Сите видоа дека немате читав доказ за сите лаѓи спрема ОМО . И сите видоа дека чим напишам една реченица овде, одма 5 платени кодоши скокаат да ме обороват со клевети. А инаку изводите дека сам си ги праиш , можеш да ги наметнуваш на глупите во Татарстан и можеш да ги пишуваш во доносите ти до началството, ама кај слободни и писмени луѓе тие не можаат да поминат. Пак ти реков земи си одмор и оди да се прегледаш.
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Определено не е клевета,заштото прокуратурата и полициjaта доказаха дека има фалшификати во подписите.Jaс не сум прокурор да доказвам,ни сум полициja да сум длажен да собирам доказателства.Затова вервам на суда.
Ти можеш да ми покажеш сите подписи за регистрациja на ОМО?

абе дај нешто напишано дека се гледа овој и овој се фалшифицирале потписи , или тој и тој се малолетни. Да ми цитираш тука бугарска преса платена со пари на ДС не фаќа дикиш.
 

RTM

Член од
4 септември 2008
Мислења
835
Поени од реакции
203
Двуличнико, не си ми интересен веке!
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Да, да во право си . Сите видоа дека немате читав доказ за сите лаѓи спрема ОМО . И сите видоа дека чим напишам една реченица овде, одма 5 платени кодоши скокаат да ме обороват со клевети. А инаку изводите дека сам си ги праиш , можеш да ги наметнуваш на глупите во Татарстан и можеш да ги пишуваш во доносите ти до началството, ама кај слободни и писмени луѓе тие не можаат да поминат. Пак ти реков земи си одмор и оди да се прегледаш.
Много добре знаеш дека неколко души пред полициjaта са казали,дека не са се подписвали и немат представа дека има нивен подпис.Доказа се во суда,дека има подписани деца под 18.Или сте им дозволили да се подпишат или сте ги подпишали.Ова исто е наказуемо.
Уште колко сакаш докази?Иди ги брани во суда.
Зашто не посакахте графологични експертизи,за да докажете дека секи един подпис е вистински?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
абе дај нешто напишано дека се гледа овој и овој се фалшифицирале потписи , или тој и тој се малолетни. Да ми цитираш тука бугарска преса платена со пари на ДС не фаќа дикиш.
Цитирам точно тебе!Ти сам преди си коментирал решениото на суда.И децата под 18 и сите други.Ако за тебе СУД и преса са едно и исто-жал ме е за тебе.
 

paradigm

The one&only
Член од
11 јуни 2007
Мислења
379
Поени од реакции
5
Как не те е срам бе продадена душо. Ајде кажи им ги имињата на тие што се идвали во твојот дом со пари да те агитират ? Треба да ги знаеш , чим се доаѓали. За такви јавни лаѓи во норална држава ќе лежиш во затвор, ама нели во Татарстан се е можно.
Беше еден учител от Лилјаново,не си направих труда да му запомна името,ама ако д'ржиш натова лесно мога да го разбера и адреса му ако искаш.Беше еден таков от тие кои не ги слуша много главата,мислам и е лежал по затвори,како и много от вашите активисти,и то не за нешто друго,ами за изнасилванија,грабежи и тем подобни,не и по политически причини,ама ти знаеш по добре от мен да не ти објаснјавам сега.Аз с'м от Сандански знам ви много добре какво представлјавате барем мен не мој да ме лажеш,сум от стара коза јаре,нема да ти минат кај мен мајмунджилуците
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Много добре знаеш дека неколко души пред полициjaта са казали,дека не са се подписвали и немат представа дека има нивен подпис.Доказа се во суда,дека има подписани деца под 18.Или сте им дозволили да се подпишат или сте ги подпишали.Ова исто е наказуемо.
Уште колко сакаш докази?Иди ги брани во суда.
Зашто не посакахте графологични експертизи,за да докажете дека секи един подпис е вистински?

Ајде пак.... „Много добре знаеш дека неколко души пред полициjaта са казали,дека не са се подписвали и немат представа дека има нивен подпис.„ Кои се тие луге, бе кажи ги со факти, кажи тој и тој , посочи ги . Им ги напишаа имињата некаде ? Зорлем се правиш на глуп. Дури само еден да имаше таков , Стипендистите од ВМРО ке го покажуваа насекаде и ке парадираа со него. А тоа дека е можно во 5800 потписи да са се потпишале и 50 шпиуни со цел провокација секој може да го разбере. Затоа ние однесовме 5800 , за да нема збрки. Дур и да објават некој за неважечки да има вишок. Ти не можеш затоа што еден потпис бил фалшиф да омаловажиш 5800 други . Ок ?
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Беше еден учител от Лилјаново,не си направих труда да му запомна името,ама ако д'ржиш натова лесно мога да го разбера и адреса му ако искаш.Беше еден таков от тие кои не ги слуша много главата,мислам и е лежал по затвори,како и много от вашите активисти,и то не за нешто друго,ами за изнасилванија,грабежи и тем подобни,не и по политически причини,ама ти знаеш по добре от мен да не ти објаснјавам сега.Аз с'м от Сандански знам ви много добре какво представлјавате барем мен не мој да ме лажеш,сум от стара коза јаре,нема да ти минат кај мен мајмунджилуците


Добро пласирана нова клевета. Македонците во Бугарија се лежеве во затвор за силувања и за кражби, а не за независна Македонија. Тие лаги ги кажуваа комунистите уште през комунизмот , па ти дури сега почна да ги пласираш. Заостануваш дечко, заостануваш. А како така УЧИТЕЛ бил во ОМО ? нели сите се пијаници и прости луге? Дај каји го тои како му е името и кога и колку пари ти понуди и зошто ти ги понуди. Кажи го тоа тука, остави и телефон и да се јавиме да питаме.


ОМО нема пари да си плати 12 лв за досвола да обжалва решението на судот, ти ми збориш дека некој пари ти предлагал да бидеш од ОМО . Ха ха ха . Ние во ОМО сме толку глупи и раздаваме пари налево и надесно :)
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
209
Поени од реакции
2
Во право си .... Треба да ме интересира.... Ајде сега еден национален поздрав за сите вас, празник ви е :
http://uk.youtube.com/watch?v=DaEKmNW-Odg
На всички расисти като OMOPIRIN, които се опитват да обиждат б'лгарскија народ, като го наричат ТАТАРИ, давам малко информација за промишлеността на Република Татарстан, използвајки само два примера:

Казанскиј вертолётныј завод: http://www.kazanhelicopters.ru/

Казанское авиационное производственное об'единение имени Горбунова: http://enc.ex.ru/cgi-bin/n1firm.pl?lang=1&f=513
Крупнејшиј авиастроительныј комплекс России - Казанское авиационное производственное об'единение (КАПО) имени С.П. Горбунова, основанное в 1927 году, - выпустил 34 модификации авиационној техники, всего более 18 тысјач единиц.
С первых днеј војны авиазавод имени С.П. Горбунова выпускал бомбардировштики ПЕ-2 и ПЕ-8. Каждые сутки со стапелеј завода сходили 10-12 боевых машин. С 1941 по 1945 их было выпуштено более 10 тысјач.
Среди выпуштенных КАПО самолетов - мировые рекордсмены и первые в мире типы самолетов "Максим Горькиј", АНТ-9, ТУ-104Б, а также самолеты ТУ-16, ТУ-22, ТУ-160, межконтинентальныј пассажирскиј лајнер ИЛ-62М, которыј более 30 лет јавлјаетсја флагманом гражданској авиации. Сејчас в об'единении освоен выпуск семејства самолетов ТУ-214 - среднемагистральных пассажирских реактивных авиалајнеров.
Ведетсја разработка новых типов гражданских самолетов ТУ-330, их серијное производство планируетсја начать в 1999 году. Предпријатие готовитсја к выпуску нового самолета ТУ-324. Самолет предназначен длја эксплуатации на маршрутах протјаженностьју до 2800 километров и рассчитан на 40-52 пассажира.
Казанскија крем'л



Така че, ОМОПИРИН, ако направиш партија во Татарстан, може да имаш много повече успех, отколкото во "Пиринска Татарија" ! :vozbud:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ајде пак.... „Много добре знаеш дека неколко души пред полициjaта са казали,дека не са се подписвали и немат представа дека има нивен подпис.„ Кои се тие луге, бе кажи ги со факти, кажи тој и тој , посочи ги . Им ги напишаа имињата некаде ? Зорлем се правиш на глуп. Дури само еден да имаше таков , Стипендистите од ВМРО ке го покажуваа насекаде и ке парадираа со него. А тоа дека е можно во 5800 потписи да са се потпишале и 50 шпиуни со цел провокација секој може да го разбере. Затоа ние однесовме 5800 , за да нема збрки. Дур и да објават некој за неважечки да има вишок. Ти не можеш затоа што еден потпис бил фалшиф да омаловажиш 5800 други . Ок ?
Има закони и ти не си този,коjто ке кажеш кога един подпис е фалш,дали ке се признаат сите други.Ова институциja e суда.
Заборави во НАП Сандански,како беше хванати от СОТ Васка Николова и Ботио Тиков да краде лична информациja ?
Знае се дека са използвали лозинга на жена от Разлог-Мариja Калоjaнова.
Хванати са со 499 имена и лични данни на бугарски грагани.
Уште докази да сакаш?Фатени на месно во зградата на НАП.
Шо ке кажеш по ова нешто?Имена ти давам и чекам коментар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom