Бугарија со закон ќе го избрише ОМО Илинден-Пирин!

Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Kako ne kapiras deka sto za Srbija e Kosovo toa za tebe e PIRIN I EGEJ ????? :tapp:

Cak sto vishe nie imame i legitimno pravo na nego ... aj malce izracunaj se pa vidi da ne si slucajno zloben Bugar ... pa daj pak kikserska izjava
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ete zevsus kume , za ova ti zborev... geni se toa ...zlobni geni

ti be mali ja ti vikam Makedonija e golema ti mi zimas Kosovo mi vikas ne e Srpsko a ?

Ja ti pomagam ti mene vaka


Sto ne e vo red so tebe be ?

Da ne si Bugar ???
Не сум бугар. Туку, не рече Македонија е' голема. Рече Македонија не е Македонска. За да бидеш добро разбран ќе кажеш Maкедонија не е целосно македонска. Ама пустиот, цел ден спамуваш се измори и голташ зборови.
За Косово... Беше Српско сега не е. Исто Македонија беше цела, сега не е.

Kako ne kapiras deka sto za Srbija e Kosovo toa za tebe e PIRIN I EGEJ ????? :tapp:

Cak sto vishe nie imame i legitimno pravo na nego ... aj malce izracunaj se pa vidi da ne si slucajno zloben Bugar ... pa daj pak kikserska izjava
Не ве мразат само бугарите. И македонци има. Но да не генерализираме, има секакви срби, како оние на форумот, но и разумни.
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Бугарија може да го згасне сонцето ? Кога ке го згасне сонцето тогаш и ке го избрише ОМО Илинден! Од Создавањето на ОМО па до сега има изгласани многу закони , има спроведени многу асимилаторски акции , ама попусто. Ако сака да изгласа и закон за 10 000 000 подписи за партија пак нема да биде на нејзиното. До сега на избори нашите луѓе излегуваат како независни кандидати. Ние ке најдеме како да го заобиколиме законот, не секирајте се за тоа :vozbud: Знајте дека законот во Бугарија е како врата во поле - само будалата минува преку неа . Од создавањето на ОМО па до сега одиме само напред, многу работи завршивме, слободно можам да кажам сега дека во 2008 година на прстите на едната рака се броат селата каде ОМО нема изградени структури. Се примаат нови членови, се организират собири , се издаваат весници. Регистацијата на ОМО не е ни толку важна во овој момент. Кога дојдат избори и се каже дека некој кандидат е наш , тогаш нашите членови гласуваат за него. Да ве прашам Бугарите - ви е направило впечаток дека само во 4 градови во Пиринска Македонија на последните избори се избрани партиски кандидати, а сите други се независни ? Ние одиме , бавно , ама сигурно напред !!! Драго ми е кога ке појдам во некое село и гледам дека во секцијата доаѓаат се повеке нови луѓе. Знаете дека во Мосомиште од 1000 население 600 се членови на ОМО Илинден Пирин ? Или во село Полето од 500 200 се наши членови ? А во мојто родно место има 3 секции бидејки технички не е возможно да ги собираме сите луѓе на едно место ? А знаете дека во 5 општини имаме кметови кои добија со наша поддршка ? Максимум уште 8-10 години ни требаат за да изгласаме скоро во цела Пиринска Македонија наши луге како независни кандидати. Тогаш вие Бугарите кога доаѓаате во Пиринот ке се осеќате како на гости да сте дошле :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
247
Поени од реакции
3
bravo omopirin.ubavo im ja plesna na tatarite.taka treba trai i prai i posle nema da znaat nakade da begaat.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
164
Поени од реакции
3
Бугарија може да го згасне сонцето ? Кога ке го згасне сонцето тогаш и ке го избрише ОМО Илинден! Од Создавањето на ОМО па до сега има изгласани многу закони , има спроведени многу асимилаторски акции , ама попусто. Ако сака да изгласа и закон за 10 000 000 подписи за партија пак нема да биде на нејзиното. До сега на избори нашите луѓе излегуваат како независни кандидати. Ние ке најдеме како да го заобиколиме законот, не секирајте се за тоа :vozbud: Знајте дека законот во Бугарија е како врата во поле - само будалата минува преку неа . Од создавањето на ОМО па до сега одиме само напред, многу работи завршивме, слободно можам да кажам сега дека во 2008 година на прстите на едната рака се броат селата каде ОМО нема изградени структури. Се примаат нови членови, се организират собири , се издаваат весници. Регистацијата на ОМО не е ни толку важна во овој момент. Кога дојдат избори и се каже дека некој кандидат е наш , тогаш нашите членови гласуваат за него. Да ве прашам Бугарите - ви е направило впечаток дека само во 4 градови во Пиринска Македонија на последните избори се избрани партиски кандидати, а сите други се независни ? Ние одиме , бавно , ама сигурно напред !!! Драго ми е кога ке појдам во некое село и гледам дека во секцијата доаѓаат се повеке нови луѓе. Знаете дека во Мосомиште од 1000 население 600 се членови на ОМО Илинден Пирин ? Или во село Полето од 500 200 се наши членови ? А во мојто родно место има 3 секции бидејки технички не е возможно да ги собираме сите луѓе на едно место ? А знаете дека во 5 општини имаме кметови кои добија со наша поддршка ? Максимум уште 8-10 години ни требаат за да изгласаме скоро во цела Пиринска Македонија наши луге како независни кандидати. Тогаш вие Бугарите кога доаѓаате во Пиринот ке се осеќате како на гости да сте дошле :pos2::pos2::pos2:
с. Мосомиште нјама ништо обшто с Македонија и македонскија в'прос.
Това е ново поселиште в'зникнало около новооткрит минерален извор в началото на 20 век.
Нјакои се шегуват, че тази минерална вода, поради своја радиоактивен с'став
се е отразила по особен начин в'рху моз'ците на хората там.

Ето в случаја omopirin е красноречиво доказателство на тези теза.
Аз с'м от град Гоце Делчев и на мен не ми минават тија номера.
За хората в нашија град омовците са обикновена атракција.
Наричат ги "онија б'рливите"...
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
Бугарија може да го згасне сонцето ? Кога ке го згасне сонцето тогаш и ке го избрише ОМО Илинден! Од Создавањето на ОМО па до сега има изгласани многу закони , има спроведени многу асимилаторски акции , ама попусто. Ако сака да изгласа и закон за 10 000 000 подписи за партија пак нема да биде на нејзиното. До сега на избори нашите луѓе излегуваат како независни кандидати. Ние ке најдеме како да го заобиколиме законот, не секирајте се за тоа :vozbud: Знајте дека законот во Бугарија е како врата во поле - само будалата минува преку неа . Од создавањето на ОМО па до сега одиме само напред, многу работи завршивме, слободно можам да кажам сега дека во 2008 година на прстите на едната рака се броат селата каде ОМО нема изградени структури. Се примаат нови членови, се организират собири , се издаваат весници. Регистацијата на ОМО не е ни толку важна во овој момент. Кога дојдат избори и се каже дека некој кандидат е наш , тогаш нашите членови гласуваат за него. Да ве прашам Бугарите - ви е направило впечаток дека само во 4 градови во Пиринска Македонија на последните избори се избрани партиски кандидати, а сите други се независни ? Ние одиме , бавно , ама сигурно напред !!! Драго ми е кога ке појдам во некое село и гледам дека во секцијата доаѓаат се повеке нови луѓе. Знаете дека во Мосомиште од 1000 население 600 се членови на ОМО Илинден Пирин ? Или во село Полето од 500 200 се наши членови ? А во мојто родно место има 3 секции бидејки технички не е возможно да ги собираме сите луѓе на едно место ? А знаете дека во 5 општини имаме кметови кои добија со наша поддршка ? Максимум уште 8-10 години ни требаат за да изгласаме скоро во цела Пиринска Македонија наши луге како независни кандидати. Тогаш вие Бугарите кога доаѓаате во Пиринот ке се осеќате како на гости да сте дошле :pos2::pos2::pos2:
От сите твои сборови личи дека кога велите дека немате права на собиране, вестници самоопределуване са лаги. Прочитаи го и ке видиш. За Мосомиште и полето не знам, ама jас сум от петричко и от овои раион не познавам некои от ОМО. Може да говориш сичко на приjателите краи Вардар. Они ке ти поверуват. Тамо нема бугарски ТВ. Има српски, хрватски и црногорски. Може да ти поверуват, ама ние с тебе знаеме дека не е така, нели? :)А ако ти поверуват, могат да дадат повеке пари за ОМО:). Поздрав ОМОПИРИН.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ne lazi Bugaruuuuuuuuu siroti luge se krijat so decenii ... im kornete nokti garant ebate toa zverovite...

Sto ne im dadete pravo na partija be ?

ZASTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ???????

oti ste Bugari hieni ete zasto:uvo:
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Ne lazi Bugaruuuuuuuuu siroti luge se krijat so decenii ... im kornete nokti garant ebate toa zverovite...

Sto ne im dadete pravo na partija be ?

ZASTOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ???????

oti ste Bugari hieni ete zasto:uvo:
Winston,dodeka se zamaras so Bugarija,mislam deka bi imal popametna rabota sto da pravis:

Daj poraboti na slucajot priznavanje na MPC.

Bugarija ke go priznae makedonskoto malcinstvo ne se sekiraj,tuku S(v)rbija koga ke priznae Makedonska Pravoslavna Crkva?


Oti Winstone ima edna mudra pogovorka,koja veli:Ja sretnala ovcata kozata i i rekla:,,kriva ti e kozo opaskata,,
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ti Bugar gledaj si ja zenickata tamu ... oti ipak e ona samo edna Bugarka ... so slobodoumni sfakanja za zivotot... ti dur tipkash tuka moze ti ja jashe nekoj Mustafa Kemal ili nekoj Asparuh Simeonov ne daj boze ... obrati paznju na toa... :smir:

Ovde temata e za OMO ILINDEN ... ti da si Makedonec ko omopirin nemase vaka da zboris ama ti si bratko BUGARCHETA neopevano :smir:

Sto ke kazesh za OMO Ilinden ili zena ti ne ti dava da se zaclenish ?
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Ti Bugar gledaj si ja zenickata tamu ... oti ipak e ona samo edna Bugarka ... so slobodoumni sfakanja za zivotot... ti dur tipkash tuka moze ti ja jashe nekoj Mustafa Kemal ili nekoj Asparuh Simeonov ne daj boze ... obrati paznju na toa... :smir:

Ovde temata e za OMO ILINDEN ... ti da si Makedonec ko omopirin nemase vaka da zboris ama ti si bratko BUGARCHETA neopevano :smir:

Sto ke kazesh za OMO Ilinden ili zena ti ne ti dava da se zaclenish ?


VRBO,aj odi obrazovaj se.Se gleda deeka vo srpskata lobotomska ckolija sto si ja ucel osven sobiranje,odzemanje i prostotilak nisto drugo nemas uceno.

T.e.i ti ne si kriv,sepak komunjari te ucele..Tuku davajte vamu MPC,ostavi ne nas Makedoncite vo Bugarija,oti dosega jas loso od Bugarin ne sum videl.

Nisto,samo moe licno glediste.Zena mi ne smee da ima uloga vo moite stavovi,ne se sekiraj.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
??????

Dal si ti pismen jebote ???

Temata e za OMO ILINDEN kakov Makedonec si ti sto ne ti se diskutira za OMO Ilinden... da ne ti stoi zenati so oklagija nad glava ...papuchar li si ????

Deteto tvoe ke bide BUGAR razbirash ti toa ????

Tebe te topat ... mada mislam deka si asli Bugar ama ajde...

Koji kurac si ?

Zbori za OMO :tv:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
От сите твои сборови личи дека кога велите дека немате права на собиране, вестници самоопределуване са лаги. Прочитаи го и ке видиш. За Мосомиште и полето не знам, ама jас сум от петричко и от овои раион не познавам некои от ОМО. Може да говориш сичко на приjателите краи Вардар. Они ке ти поверуват. Тамо нема бугарски ТВ. Има српски, хрватски и црногорски. Може да ти поверуват, ама ние с тебе знаеме дека не е така, нели? :)А ако ти поверуват, могат да дадат повеке пари за ОМО:). Поздрав ОМОПИРИН.
ama ти изгледа си доста уверен во таа политика на бтв , нова .... ?

од пертричо си ? и што си бугарин ? ... ?

ќе дадеме бре пари наши се тие .

п.с ; земи ја воената книшка на деда ти и види народност или на татко ти . после рипај , после да се подсмеваш - ти си Македонец , само уште не си пораснал ( а сонот на секој возрастен бугарин е да стане МАКЕДОНЕЦ ):helou:
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
ama ти изгледа си доста уверен во таа политика на бтв , нова .... ?

од пертричо си ? и што си бугарин ? ... ?

ќе дадеме бре пари наши се тие .

п.с ; земи ја воената книшка на деда ти и види народност или на татко ти . после рипај , после да се подсмеваш - ти си Македонец , само уште не си пораснал ( а сонот на секој возрастен бугарин е да стане МАКЕДОНЕЦ ):helou:
Сонне, ако земам зелениот пасош на татко ми, на комшијата и на кои било техен набор пише македонец. И вие знаете дотук. Ама не знаете дека со сила са карани да се пишат македонци сите. Оти Тито и Димитров решили да прават Балканска федерациа.Слава богу дека не стана. Елате овде. Оште има живи хора. Они ке ви кажат. Елате бре. А за ТВ. Овде гледам А1, Сител, МКТВ. Српски, романски. Сам мога да одлуча шо е вистина. А за вас други одлучуват. А на вас како през комунистичко са ви спрени БГ телевизии. От шо? Страв оти ке видите дека не е верно сичко дека ви кажуват? Смешно.:)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
А на вас како през комунистичко са ви спрени БГ телевизии....

Kaj se be spreni more Bugar lazovski ima na kablovska planet TV i uste edna

Ама не знаете дека со сила са карани да се пишат македонци сите

Kakov paradoks sea Bugarin teral Bugari da se pisat Makedonci vo svoja drzava i toa pod prisila :tapp: :tapp: :tapp:

Kaj ima tuka be logika Bugaru eden lazovski ... :nenene:

Site Makedonci se za Vas Bugari ... DOSTA VEKE LAGI

zbori za OMO PIRIN :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom