Бугарија со закон ќе го избрише ОМО Илинден-Пирин!

Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
Abe zbori za OMO i ne mi preti so vojna so Albancite ...

OMO e tema priznaj si grevovite
Ти па шо имаш општо со ОМО и со македонците. Или повеке имаш општо со Србиа и да ги дрпаш македонците назад. И ако Србиа влезе во ЕУ, ке бегаш брзо во Србиа. Ама македонците ке останат и на мене секогаш ке ми е мака за МК и Македонja, Има разлика. Ти си србин, аз сум родрн во Македонja. Гледам ти постовите ti. Ти си повеке србин одколку маке, а ова значи дека оди си во Србиа усташ.
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Ko Hieni samo toa CEKATE

zato i vi e pesnata

chakam te da dojdesh ...peete za Makedonija ... avetinji niedni PRIZNAJ BE KOJ VI E SONOT

priznaj , priznaj pizda ti materina i go tepaa go teppaaa :) ( ova zadnje e u sala ne te pcujam )



ВИНСТОН,ти си српско малцинство во Македонија,од малцинства коментари не примаме.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Abe ne traskaj ...zbori za OMO ILINDEN ti psimen si ????


Okajte si gi grevovite

Ooooooooooooo Bugariiiiiiiii
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
А јас, да кажам за бугарската курвинска политика:

БЕДНА РАБОТА....

Така не се зближуваат народите на двете страни. Не е ова четрс друга па народот да разбере после 15 години дека не може да си Македонец... Бугарите се свесни дека во Македонија се следи секој потег на официјалната бугарска политика спрема Македонците (не навлегувам во причините) и пак продолжува безобразно да се однесува. Тоа само создава поголема аверзија.
Не сваќам, зошто бугарската држава се плаши од Македонците??????
Може ли некој да ми одговори: -Зошто тој страв од една партија која на изборите на кои учествуваше освои само неколку илјади гласови во 7 милионска Бугарија????
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
ВИНСТОН,ти си српско малцинство во Македонија,од малцинства коментари не примаме.

KOi toa VIE ne primate ...Vie Bugarite ... ????

OPAAAAAAAAAAAA sam si se otkri ti si BUGAR BE ... jas ne im se obrakam na Makedoncite nego na BUGARITE ...koj kur gi branish ako ne si Bugar ????


A A A... priznaj be more BBUgar i tebe te pishav u spisok nema nazad

Umesto da se Borish za OMO Ilinden predavniku eden si zastanal na BUGARSKA STRANAA

Bruko edna BUgarska
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
ВИНСТОН,ти си српско малцинство во Македонија,од малцинства коментари не примаме.
Pa sto ako e malcinstvo,kaj nas imaat malcinstvata pravo na glas,ne e ova TATARLAND kade sto samo vie Evrpoejcite ste edinstven narod,eh toj Baj Toso sto ne pozivea uste :pop:
 
N

n/a

Гостин
Ти па шо имаш општо со ОМО и со македонците. Или повеке имаш општо со Србиа и да ги дрпаш македонците назад. И ако Србиа влезе во ЕУ, ке бегаш брзо во Србиа. Ама македонците ке останат и на мене секогаш ке ми е мака за МК и Македонja, Има разлика. Ти си србин, аз сум родрн во Македонja. Гледам ти постовите ti. Ти си повеке србин одколку маке, а ова значи дека оди си во Србиа усташ.
Uuuuuu...
Уста те заболела... и тебе и усташите барабар.
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
двамата с'рби като некви активни гејове.Човек им пише едно те обратно 5.Егати клоуните:)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ajmo Bugarii PROZIVKAAAAAAAAAAA

sto ke recete za ova temata so OMO ????????

Ne teba da se sramite sto se rpaite prijateli a ustvari ste HIENI koi vijat i cekaat da stane vojnata so Albancite za da zemete del ??????


LJuBCHO VAsh spijun li beshe ajde priznajte sea ... ??????

Sto Vi e drugo na plan i programa aj da ne pcujam :nenene:
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
KOi toa VIE ne primate ...Vie Bugarite ... ????

OPAAAAAAAAAAAA sam si se otkri ti si BUGAR BE ... jas ne im se obrakam na Makedoncite nego na BUGARITE ...koj kur gi branish ako ne si Bugar ????


A A A... priznaj be more BBUgar i tebe te pishav u spisok nema nazad

Umesto da se Borish za OMO Ilinden predavniku eden si zastanal na BUGARSKA STRANAA

Bruko edna BUgarska
Ти си си српче како Zevsus. Ama glupo. А Зевсус како представуваики се како македонец учи во БГ за заболекар, во Пловдив, ако се осека србин. Поне малце е поумен от тебе дечко.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Чекајте сега, ве следам како се расправате подолго време и сакам да ве прашам нешто. Значи, ако македонец мрази србин, тогаш е бугарин, а ако македонец мрази бугари, тогаш е србин, така?
А ако мрази македонец и срби и бугари, тогаш што е??:toe:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
двамата с'рби като некви активни гејове.Човек им пише едно те обратно 5.Егати клоуните:)
Aktivni geyove ok...a Vie pasivni pa idete po kurac samo da go primite pasivno...


Aj sea za OMO sto pasivno ke kazesh pasivni stvore ????

BUgaruuuuuuuuu ooooooooooo Bugaruuuuuuuuuuuuuuuu pogolema navreda mozam li da ti izrecham od ova........... Bugaruuuuuuuuuuuuu zbori be za OMO

ajde okaj se da ti prostat Makedoncite kazi jeste kriv sam , nije to lepo od mene ... ja sam BUgar kajem se ocu da uzmem pola MAkedonije prvom prilikom, i brate kazi jednom ono sto mislish MAKEDONCI SU BUGARI jel tako mislish priznaj bre hijeno :tapp:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
ВИНСТОН,ти си српско малцинство во Македонија,од малцинства коментари не примаме.
Чекајте сега, ве следам како се расправате подолго време и сакам да ве прашам нешто. Значи, ако македонец мрази србин, тогаш е бугарин, а ако македонец мрази бугари, тогаш е србин, така?
А ако мрази македонец и срби и бугари, тогаш што е??:toe:
Pak e Makedonec!
 
N

n/a

Гостин
двамата с'рби като некви активни гејове.Човек им пише едно те обратно 5.Егати клоуните:)
А бе другата недела ќе идам... за Бугарија...
сум решил,ќе си најдам време.
Мора да се калеми малку тоа вашето диво племе...
доброволно се пријавувам.
:wink:
Еве ти една честитка: (пичка ти матер)
Од овој текст ги исклучувам сите добронамерни луѓе, мои пријатели и разумни добросрдечни души од Бугарија, сеедно дали се обичен плебс, или се политичари интелектуалци, уметници...шо год да е...кои постојано се засрамени од нетолерантноста на бугарското општество, особено по прашањата на малцинствата. Ова текстче е мое лично согледување на нештата без претензија да се мудрува и да изнесува релевантни историски факти.
Страшно е што една земја која шурувала со фашизмот и истиот и го практикувала иако никогаш официјално не се декларилала како таква, денес е нераскинлив дел од ткивото наречено ЕУ. Браос, но кога само ќе си направам ситен есап дека сите земји кои беа на страната на оската се денес носителите на Унијата, а оние кои дадоа најголем отпор и ги совладаа есес бригадите наебаа и тоа во повеќе наврати.
Батали клатење врата со докази како Европа му се спротивставила на фашизмот! Мај ес, Американците и Русите ги совладаа Немците, така да све остало е само перење валкани гаќи на убавата Европа - античката девојка Европа била заведена од богот Зевс кој се претворил во бик и така ја плеснал малата. Чиста бре зоофилија, ко да читам сценарио на некоја од другарките на Чичолина кога се подготвува за документарец за интерактивен однос со животни. Бугарските историчари/политичари, како и секој кој има проблем со идентитетот, агресивно се нафрлаа со векови на околните народи се со цел да докажат дека тие се Бугари, асимилација како модус вивенди, ама не им успеваше секогаш.
Нивната современа политика и краток памет на оние на кои им го направија тоа доведоа постојаноста во глупоста на нивната политика да стане и виртуелна стварност за дел од политичарите и историчарите во Бугарија, како што кажа еден писател на Саемот на Книгата, бугарски писател: - Во Бугарија можеш да бидеш историчар само ако си националист. Јас искрено сметам дека Бугарите се многу напатен народ, историјата ептен грубо се поигрувала со нив. Не така одамна беа сојузници на Германија во Втората светска војна, за веднаш по неа да станат главните измеќари на Русите во комунизмот во кој беа едни од најверните следбеници. Тоа Русите во нивната немилосрдност ги користеа за време на Студената војна како темен шпајз за чување најгадни работи. Фабрики за производство на фалсификувани Марлборо, виски Џони Вокер кои беа само сегмент од нивната полтронска политика кон браќата им нивни Руси. Ај да беше само конзервната индустрија која беше најголемата државна структура за производство на лажни брендови (подоцна еволуираа во штампарии за ЦД-а и ДВД-а се сеќавате, нели?) но и на највалканите работи на КГБ, атентати, дрога, егзекуции. Фургоните како движечка индустрија за транспорт и спроведување политика кон цели малцинства со шут карта надвор од границите...истоварот на Албанци или чистката нивна надвор од Бугарија, а по некоја деценија Турците наебаа...а најдоа и турски Бугарин да го убие и папата, фала Богу не му успеа...
Корените ќе им се см'кнат ко расшкембани гаќи се до атентатот на Глигоров, Мултигруп... а бе треба талент да имаш за таков криминал, светски можам да кажам... И од каде толку демонизирани умови? Велат дека коренот е во тоа што кога имаш некаков внатрешен проблем, со радикализација го заташкуваш оти не може да се реши. Голем дел од Бугарите се побугарчени Македонци, да едно сме, се согласувам, но ова е вашиот корен, ние сме носителите на вашиот идентитет. Но оној кој еднаш си ја продал душата спремен е да прави злодела и кон сопствениот татко какви нема на светов само да ја закопа вистината да не му излегува пред очи. Затоа треба колективна психоанализа со призивање на духот на Фројд и кадење од три помесни цвркви за да им се среди умот и спаси душата. Душмани станаа на сопствените предци.
Бугари, Булгари, Татари, и уште сто имиња за себе и својата земја, тоа е слика на криминалец. Само криминалец има повеќе имиња, само шпиунот постојано си го менува името и идентитетот.


 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ти си си српче како Zevsus. Ama glupo. А Зевсус како представуваики се како македонец учи во БГ за заболекар, во Пловдив, ако се осека србин. Поне малце е поумен от тебе дечко.

OPA LICNA NAVREDA ...Ve molam od sea ke gi teram u tri picke lepe materine puko mi film prvi pocnaa ...

Se dur ne pocnete da zborite za OMO

sto e i tema ke VE teram u kurac .... oti ste nekulturni hieni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom