Брачни прстени, дијамантски?

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.587
Bavo Iris!

Ti izgleda si ja svatila sushtinata na zivotot preku poentata na brakot!
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Jas mislam deka normalno e zenite da sakaat dijamantski prsteni ali za nasevo ziveenje toa moze da bide malce skapi4ko taka da mislam deka ne mora da se kupi dijamantski prsten za da se iskaze ili dokaze ljubovta od sakaniot kona sakanata... najbitna e samata svrsuvacka a ne Prstenot koj go kupile!
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
56
Поени од реакции
0
Sekoja devojka sonuva za ubav bogat decko sto ke ja saka,ali ne postojat takvi.No kako i da e ja seuste ne priznavam brak bez prsten od belo zlato i dijamant.Smetam deka brakot e rezultat na moralot samo za da te prifati opstestvoto,ne e rezultat na ljubovta.Ako postoi vistinska ljubov ne ti treba parce hartija!
 

ShEkicKs

Special K
Член од
4 ноември 2005
Мислења
153
Поени од реакции
2
solza напиша:
Sekoja devojka sonuva za ubav bogat decko sto ke ja saka,ali ne postojat takvi.No kako i da e ja seuste ne priznavam brak bez prsten od belo zlato i dijamant.
Ова е само уште еден доказ дека бракот е најсовршена и најсофистицирана форма на проституцијата
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Pa normalno bre deka dijamantski! :) Sekoja edna devojka sonuva i zasluzila eden fin prsten za taa prigoda koj treba da go nosi cel zivot :wink:







 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
ShEkicKs напиша:
Ова е само уште еден доказ дека бракот е најсовршена и најсофистицирана форма на проституцијата
Конечно некој што размислува нормално и разумно.
Не ми е јасна поентава со дијамантските прстени или со ненормално скпаите поклони...Што сакате бе да ве купиме? па после тоа се жалите еднаквост ова она...Што не купите вие по еден прстен на нас?
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
56
Поени од реакции
0
Буковец напиша:
Конечно некој што размислува нормално и разумно.
Не ми е јасна поентава со дијамантските прстени или со ненормално скпаите поклони...Што сакате бе да ве купиме? па после тоа се жалите еднаквост ова она...Што не купите вие по еден прстен на нас?
Nesakame da ne kupite ama navistina kako sto kazaa pogore zasluzuvame da nosime poskap prsten zasto ke go nosime cel zivot a toa nie da vi kupime prsten nemoze ali zatoa za vreme na brakot na nekoi proslavi ke vi kupime nesto poskapicko mislam ramnopravnost neli:pishtoldz.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Кој рече дека неможе да им се купи и нив прстен????? Никаде не стои дека мора само на женското, уствари никаде и не стои дека воопшто мора прстен за веридба. Башка, ако дојде до ситуација женското да го побара машкото за маж, нема да му купи прстен? :lud:
Јас кажав еднаш и ке нагласам уште еднаш, вереничкиот прстен не ми игра никаква улога, воопшто не ми е важно дали ке го добијам или не, но доколку добијам таков прстен би сакала и на мажот да му биде мило да му поклонам прстен (нели не сите мажи сакаат да носат прстени).
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Буковец напиша:
Конечно некој што размислува нормално и разумно.
Не ми е јасна поентава со дијамантските прстени или со ненормално скпаите поклони...Што сакате бе да ве купиме? па после тоа се жалите еднаквост ова она...Што не купите вие по еден прстен на нас?
Ke si kupvame cel zivot i ke ima ramnopravnost ama toj prsten e znacaen , ne od vrednost ili kolku kesh bil , nego bas poradi to sto se dobiva na moment koga se zapocnuva zaednicki zivot , dokolku devojkata rechi DA normalno. Nema da sme poveke ramnopravni ako ne dobijam takov prsten ama pak ni ke imam spoemen od toj moment vo toj slucaj ...
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Можеби ќе ја гледате Девилиш како крт овде, ама има многу логичко и човечко размислување...Риспект Девилиш - Кој го е*е прстенот ако нема права љубов.
Кажете ми бе вие две (солза и рагаца) шо е поентава со прстенот...не ми е јасно...Еве ја не и купив прстен никаков на жена ми, а вас можда маж ви/дечко ви по 3 ви купил и шо сеа вие сте поише сакани од жена ми??? Или шо? По која логика или правило треба да купам прстен??? За бурмите знам и од постарите викаат ти на неа она на тебе да си ги купите, ама за веренички па прстен:lud: ??Глупо материјалистичко размислување.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Aman be Bukovec , nikoj ne sporedi ili mereshe ljubov vo toj prsten , naglasif deka go sakaf kako spomen , ne bitna mi bese vrednosta ,nego spomenot od momentot koga me zaprosil biten bese..
Deka ti si ja sakas zenati i princezata mala nema somnes isto kako sto nema deka eden den nekoj i mene ke me saka prizblizno , ne mora da sme sarkasticni ..
I nemoj nikogas da me narecis materialist , ne me poznavas ne znajs kakva sum i sto sum , ne drzi voda . Baska deka sakaf spomen ne me pravi lakom materialist...
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
ragazza напиша:
Aman be Bukovec , nikoj ne sporedi ili mereshe ljubov vo toj prsten , naglasif deka go sakaf kako spomen , ne bitna mi bese vrednosta ,nego spomenot od momentot koga me zaprosil biten bese..
Па баш и на тоа мислев...зашто вас некогаш не ви текне на пример ние да се сеќаваме на тој момент и да не изненадите со ист прстен како што вие посакувате. Не ли помислуваш дека и ние сакаме да се сеќаваме на убавите работи а?
ragazza напиша:
Deka ti si ja sakas zenati i princezata mala nema somnes isto kako sto nema deka eden den nekoj i mene ke me saka prizblizno , ne mora da sme sarkasticni ..
Искрено од срце ти пожелувам да бидеш и повеќе од тоа сакана, само мое мислење беше дека овие твои јавни настапи звучат како што претходно ги опишав. Верувај дека во овј пост немам ни грам саркастичност

ragazza напиша:
I nemoj nikogas da me narecis materialist , ne me poznavas ne znajs kakva sum i sto sum , ne drzi voda . Baska deka sakaf spomen ne me pravi lakom materialist...
Искрено се извинувам за гореспоменатата навреда, избрзав и те проценив од само неколку поста, иако сеуште стојам зад тоа дека барем така звучиш.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
ragazza напиша:
deka eden den nekoj i mene ke me saka prizblizno ,
Шо приближно, да чујам? Хе хеееееееееее, ма дааааааааааај, јас се извинувам за постов :eek:ftopic: шо е, ама ти си сакана миљон, и тек ќе бидеш. Секоја може да ти завидува!
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
56
Поени од реакции
0
Буковец напиша:
Можеби ќе ја гледате Девилиш како крт овде, ама има многу логичко и човечко размислување...Риспект Девилиш - Кој го е*е прстенот ако нема права љубов.
Кажете ми бе вие две (солза и рагаца) шо е поентава со прстенот...не ми е јасно...Еве ја не и купив прстен никаков на жена ми, а вас можда маж ви/дечко ви по 3 ви купил и шо сеа вие сте поише сакани од жена ми??? Или шо? По која логика или правило треба да купам прстен??? За бурмите знам и од постарите викаат ти на неа она на тебе да си ги купите, ама за веренички па прстен:lud: ??Глупо материјалистичко размислување.
Bas ne e glupo razmisluvanje nikogas ne sum spomnala deka prstenot e nekakov znak na golema ljubov,ako veke se mazam ednostavno sakam maz sto ke uspee da mi pruzi dobar zivot!A ne samo jas da rabotam.A ako sakate i nie da vi kupime prsten pa zosto nikoj dosega ne kazal,uvek koga ke ve prasame odgovorot e "pa neznam ,nemora" itn. A nie zenite najnormalno si kazuvame sto sakame.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom