Брат/Сестра

Член од
3 февруари 2012
Мислења
24
Поени од реакции
3
Имам сестра постара 7 години и порано очи си вадевме ама после пет минути се смирувавме а сега пак така понекад...ама пак ме вади од патики...ипак си ја сакам ;)
 
Член од
12 септември 2011
Мислења
42
Поени од реакции
6
Имам брат поголем 4 години.Повеќе се караме за компјутерот,:pos: а како помала многу јадев ќотек од него:icon_lol:.А инаку не се караме за друго затоа што имаме посебни детски соби ^_^
 

^amfibija^

vodozemec
Член од
31 јануари 2012
Мислења
38
Поени од реакции
14
Епа морам да те разочарам - психоанализиве не ти идат баш добро...Напишав дека сега ми е убаво без брат и сестра, на 26 год...А како дете приказната беше другачије, затоа што немав со кого да си играм, да гледам ТВ, да се закачам и плус со оглед на фактот дека не одев ниту во градинка ниту во забавиште...
Мислам дека ти разјаснив и не ме цитирај во иднина со вакви небулозни прашања...
секој си има прво на свое мислење... сепак, секој како спрема карактерот ке си го доживее братот или сестрата.
јас имам брат 3 год помал од мене, ама за секој проблем што ми искрснал во животот бил и е покрај мене и ми е многу голема подршка кога ми е најтешко. како деца знаевме да се закачаме нормално... ама ни еден пријател/ка него не можи да ми го замени. секако и јас би сторила се за него
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
Имам сестра, помала од мене. Во последно време не се поднесуваме, само се караме. Најубаво ми е кога не е дома:pos:
А порано беше друга приказна. Не можевме една без друга, многу бевме поврзани. Не дека и сега не е така, ама подруго е сепак, се смени за 360 откако си најде нова бест френд, а може и до годините и е :icon_lol:
 
D

Deleted member 55587

Гостин
jas imam postara sestra i ja obozavam.sekogas bila tolerantna,ispravna i fer. znaela da me soslusa i da sokrie dosta raboti od moite sto sekako ne trebalo da gi znaat.me ucenuvala,sme se karale,najcesto za obleka,stigalo i do tepacki ali nikogas ne se ponasala so mene kako strojnik nitu pa mi glumela roditel.mozebi ne ja pocituvam bas kao postara,no se sto proizleglo od nea,a se odnesuvalo na mene bilo kvalitetno. fala i. :love:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.703
Sure. I have a slave.

Незнам што е толку релевантно како што пишете, ама ајде нека ви е.. 4 години помал, брат.
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
186
Поени од реакции
112
Имам брат 4 години постар од мене и ме нервира што поставува глупави прашања.
Да се тепаме - НЕ
Да се караме - ДА. Тоа веќе ни стана секојдневно:D
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Сестра.Очи сме си копале порано, сега посмирени сме ама пак е можно жички да се спојат одвреме навреме.Али му сечам рака на било кој шо би и наштетил.
 
O

onlya

Гостин
Имам 3 ипол години постар брат како мали се тепавме и каравме, а сега само си се караме, нормален муабет не можеме да направиме освен ако и двајцата немаме корист од него :)
 
L

Luki Junior

Гостин
Брат... Не се имаме тепано... А за кавги, никогаш без добра причина... Година и пол е поголем, двујцата сме на исти акл...
 
Член од
2 март 2012
Мислења
93
Поени од реакции
56
Имам 2 браќа близнаци, помали се 3 години од мене. Порано многу се тепавме, неколку пати дневно. Сега не се тепаме, ниту пак се караме, освен некогаш на заебанција.
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
228
Поени од реакции
146
Имам помала сестра од мене.
Се однесувам заштитнички кон неа, секогаш сум тука за неа за совет, за поддршка. Иако е бааѓи помала од мене некогаш ми зборува толку паметно како да е таа поголема.
Порано кога бевме помали секогаш заедно игравме и ретко се каравме, сеа во последно знаеме убаво да се искараме за глупости, ама одма ни поминува. Една без друга не можеме.
Секогаш ќе бидам тука за неа, каде и да сум.:)
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Немам,ни брат н исестра,а многу сакам да имам.Ја убедував мајка ми да ми роди брат,ама јебига нејќе,вика стара била :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom