Брат/Сестра

ање.

хиперактивно дете
Член од
15 март 2010
Мислења
103
Поени од реакции
20
Имам сестра 4 години помала од мене. Имаме некои сличности во физички изглед, ама пак во карактер сме два различни света. Таа си е уметничка душа, црта, свири затоа пак јас појма си неам од тие работи. Во семејствово јас сум таа дрдорката шо не знае уста да затвори, таа пак си е посмирена и поповлечена. Инаку се караме, да. Ама си ја сакам премногу, пресреќна сум што ја имам. :back:
 
Член од
14 септември 2007
Мислења
118
Поени од реакции
5
Имам една тешка будала ( братче ) ... што спие у моментов.
4 год сум постар од него. Сега сме во најнормални односи си се сакаме итн. :)
А инаку често се дешаваат разни куршлуси дома :D
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
сестра..постара 4 години...се ни иде ко подмачкано од коа замина на факултет :back:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Сестра, 3 ипол години постара од мене и сега за сега се слагаме одлично. Понекогаш доаѓа до некои мали конфликти, но за среќа ги решаваме на добар начин :pipi:
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Брат 7 години помал од мене :) знае да има викање и тепање ко до пред 5 минути...али коа ни е досадно си "играме" заедно хах
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Имам една будала по дома :D Да имам брат.Има 12 години и до пред 2-3 години редовно се закачавме.Ехе какви сколобоштини прави колку брканици по дома има:pos:
Таков е не го држи место се го интересира.Но секогаш знае да ме насмее и затоа си го сакам многу :)
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Имам брат 7 години помал од мене :cautious:
Јас искрено не би правела толкава разлика, до 5 години најмногу ама ај....
Сега нормално се карам и тепам со него , али и си " играме " и поинтересно ми е со него....само нема да бидеме баш блиски заради разликата во години, сега е единствен период во кој ќе бидеме така по блиски :(
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Немам ниту брат, ниту сестра - ЗАКОН МИ Е ПО ДОМА...
Иначе кога бев мала ми беше многу досадно и немав со кого да си играм....
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Ја имам една сестра постара од мене како магаре ме слуша кога ќе и речам седи дома и готово седе дома.
--- надополнето: Sep 24, 2011 11:53 AM ---
Како установи дека лажам? :tapp:
Епа по фацата ти се познава
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Како установи дека лажам? :tapp:
ете Евил ти кажал :)
па што како установив бе, секој што е сам се жали и вика дека му е тешко без брат или сестра, а ти си прва што кажуваш вакви лаги во јавност....многу лесто установив :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom