Брат Љубе 2001 и Брат Љубе 2009 - ист човек или...

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Оваа тема незнам зошто добива димензија на Груевски, ДПМНЕ, незнам што незнам како. Ве разбирам што ви е поентата, но мојата лично е тоа што јас се осеќам како измамен и изневерен што Брат Љубе зборува така за еден дел од нашата историја. Тоа мене ме мачи! Ич не ме мачи тоа како политички го уништија или ќе ги уништи тој другите.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Луге абе ајде ова е и повеке од очигледно дека е исценирано слушајте го Љубе што збори а слушајте ја онаа србоманката шо треска глупости. Тоа е само доказ дека и србите веке почнаа да им ги лижат тесните педерски г`зови на Гејлада!

Е ова ви е со превод така да убаво се слуша!
уживајте
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
76
Поени од реакции
18
убаво кажав јас
ова е вмро комунистичка
на чело со гвујо тупото
ништо друго.
љубе збори едно
а таа од штаб со лош српски јазик
кажуба сосема трето
односно што и кажал гвујо да каже.
смешни сте вие од вмро комунистичка
толкава партија
а пак поддржувате независен кандидат - ѓоле
што е проблемот немате кадар???
не се плашете од љубе тој само ке ве избрка од ВМРО.
а стравот кај вас постои се уплашивте од
"слаткар" како вие би го нарекле.

Оваа тема незнам зошто добива димензија на Груевски, ДПМНЕ, незнам што незнам како. Ве разбирам што ви е поентата, но мојата лично е тоа што јас се осеќам како измамен и изневерен што Брат Љубе зборува така за еден дел од нашата историја. Тоа мене ме мачи! Ич не ме мачи тоа како политички го уништија или ќе ги уништи тој другите.
имаш проблем со ушите.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ист тешко, сега е во друга поцизија, го постматраат што прави...
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
"Brat" Ljube si e brat Ljube i odsekogas si bil takov kakov sto si e samo sto koga bil minister odredeni moabeti koj deneska gi pravi ne odgovarale na partijata na koja i pripagjal ako nekogas i pripagjal nekomu.

Zatoa nema sto da ve cudi negoviot smenet odnos sprema odredeni prasanja
bidejki toj e politicar sto avtomatski vlece rasipanost,korumpiranost,licemernost,poltronstvo,izdajnistvo, i red drugi negativnosti koi gi imaat site politicari od red bez obzir na koja partija i pripagjaat.

Nikogas "brat" Ljube i ne bil za Makedonija i za narodot kako sto sakase sebesi da si se prikaze na javnosta tuku bese eden obicen showmen koj uspesno si ja igrase pretstavata dodeka mu se slevaa pari vo sopstveniot dzeb.

I voHag ne zezese zaradi Makedonija kako sto sakaat toa da go pretstavat denes tuku zaradi negovata glupost i neznaenje no i zaradi lekomislenost i na kraj zaradi kompleks od visa vrednost sto e zaednicko za site politicari voopsteno.

Jas ne sum ni za brat Ljube ni protiv nego tuku i me raduva sto e vklucen vo politickiot zivot na Makedonija za da moze narodot da vidi kakvi se lugje nosi na vlast i kakvi karakteri se politicarite vo Makedonija no i pokraj site gluposti so gi pravat narodot si ostanuva pasiven sto e navistina nelogicno pokraj se sto ni se sluci vo izminative 18 godini od suverena i nezavisna Republika Makedonija.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Кажете ми кој од актуелниве политичари, а и некои претходни не сменил ставови. Еве само неколку примери ќе наведам

Нели Киро се обидувал со Изетбеговиќ да ја спасува југославија (т.е. остатотокот од неа) и после се одлучил да организира референдум со килаво прашање
Нели Бранко не станувал на македонската химна и подоцна решил да почне да станува
Нели Љубчо беше најголемиот Македонец и подоцна стана Бугарин
Нели Бранко немаше да коалицира со терористи, па направи коалиција со тие кои ги викаше терористи
Нели Грујо исто така немаше да коалицира со терористи
Нели Ѓорчев отече дека овие се терористи, па сега се во коалиција
(Во врска со последниве 3, нели Џорџ Робертсон викаше терористи па после реши да ги вика борци за човекови права)
Нели Љубчо викаше дека Борис е најдобар за претседател на републиката и после јавно се извини дека било грешка тоа
Нели Ѕинго даваше реклами во кои се споредуваше со Блер, Шредер и др. и викаше дека иднината е во модерната левица
Нели Грујо не убедуваше дека Трифун е најдоброто решение за градоначелник на Скопје и после почна да не разубедува иако не мораше оти и сами видовме дека не е

И многу нели има, да не продолжувам

Епа сега зошто да бараме ние од Љубе нешто што никој друг во државава не го испочитувал?

и ова го заборавив нели го признавме тајван па после го отпризнавме
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Љубе, каков што го дал господ, арен е, поарен нема.

П.С. Некоја килавендра тука праша зошто Соња не го поддржала за канддат за прецедник?
- Па, алооо, кој ќе го платио Апостолски да го брани Јохан? таа или Гвујо?
(Додуше чинам поарно сам да се брани него она тупоно Антонио Апостолски, кој го закопа до смрт со погрешно поставена одбрана, но тоа е друга тема).

П.П.С. Да не сакате да оди со лавоФите и да напдане на затворот?
(немаат виза инаку :):))

П.П.П.С. квазиновинарката грешно лае, а лае како и е наложено. Љубе сосема друго говори.

Не рипајте, слушајте, дадени ви се уши не само за обетки, туку и за слушање.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Љубе, каков што го дал господ, арен е, поарен нема.
:pos:
Да го грабнеш и да бегаш со него. Усвет.
:icon_lol:

Љубе е обична меѓународна марионета, со гз продаден и во СДСМ.
Што е бога ми дијаметрална разлика од она за што го сметавме 2001.

Од партиот...пиун, ефтино политикантче.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Тангата???

Ада, нема докази,иако и мене ми намирисува нешо дека има јак поддржувач, од вонка, ама....сепак, човекот е башмакедонец, немојте сега да кенкате.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
Љубе е истиот(будала)-вас ви го сменија софтверот в партија:kesa:
Колкави лицемери сте вие(партиските војници)-да се чуди човек...
До пред 6 месеци при секое споменување на името негово редевте епитети до 101но и назад и оп се скара тој со пастирот(како Тито и Сталин кога се скараа)и одма тој стана предавник,марионета и т.н.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
ako na ednite im e ispran mozokot ajde ti kazi so sto ti e napolnet.
Темава е за Љубе Бошкоски а не за мене-може не ти се допаѓа ама факт е дека политичките партии кај нас перат мозок на големо.Еве трансформацијата на љубе од патриот во предавник ти е пример...
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
Темава е за Љубе Бошкоски а не за мене-може не ти се допаѓа ама факт е дека политичките партии кај нас перат мозок на големо.Еве трансформацијата на љубе од патриот во предавник ти е пример...
jas ne rekov deka mi smeta antickata istorija ljube go rekol toa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom