Бразил - Колумбија | 1/4 финале | 04.07.2014 | 22:00 | Стадион Кастелао

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Италија капут сладоледче,чаре ?Буфон слабо бранеше. :vozbud::vozbud::icon_lol:

Примера капут,премиер капут,калчо капут и остана само БУНДЕС на светсково!:cuc::drk::drk:Само потврда за квалитетот.:pipi:
:facepalm: Стварно немам зборови како да ве опишам вас фановите на Баерн... Со два збора = неизживеани деца
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Poeke mi e strav od luiz nego li Dante ama aj..

Neymar nikakvi sansi nema za eventualno finale?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.915
А кога застануваше 4 пати пред да шутнеш пенал?
Шо те е*ам, лежи сега по дома.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.602
Се би разбрал, ама да се радувате на повреда на некој играч е тоа не можам да го разберам. Каков сака нека е, глумец, провокатор, сељак, најјак, најслаб, сепак бедно е да се ругате на повреда и да спомнувате карми и слично.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.915
Се би разбрал, ама да се радувате на повреда на некој играч е тоа не можам да го разберам. Каков сака нека е, глумец, провокатор, сељак, најјак, најслаб, сепак бедно е да се ругате на повреда и да спомнувате карми и слично.
I tebe so te trkalam! :D
Fudbal e, se povredil ke mu pomine. Ne e ni prv ni posleden. Sto pa ja moram da imam simpatii za nego, da ne mi e brat?

Na druga tema: kolku ste vo minus so Deko?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.602
I tebe so te trkalam! :D
Fudbal e, se povredil ke mu pomine. Ne e ni prv ni posleden. Sto pa ja moram da imam simpatii za nego, da ne mi e brat?

Na druga tema: kolku ste vo minus so Deko?
Не ме разбра изгледа. Не го сакај, твое право е и апсолутно го почитувам тоа. Патем и мене ме нервира со тоа дајвање... Ама никогаш нити сум се израдувал нити ќе се радувам за некој што е повреден, па макар тој човек се викал Киелини.

А за минусот не сум, затоа што многу ретко се кладам на Светсково, повеќе тенис играм.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.915
Да бе, јас се прерадував, журка правев што се повредил... Ме заболе Тасе is all I'm saying :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom