Бразил - Колумбија | 1/4 финале | 04.07.2014 | 22:00 | Стадион Кастелао

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Значи пак овие фановиве на баерн со нивните иритирачки изјави, не е проблем за Силва, Данте ќе го замени !! АБЕ КОЈ К*Р ВИ Е БЕ ДА ВИ Е*АМ ТОА ГЛУ*АЦИТЕ
Олади бе бот. Данте беше еден од најдобрите дефанзивци у цел свет сезоната пред оваа што заврши.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Добро што Алвес беше супсендиран за овој меч , Мајкон е подобар во дефанзива и добро ја затвори таа страна , Марсело се плеткаше со Квардадо но успеа да го затвори со што беа во еден дел отсечени во тие позиции. Против Германија сега имам дилема дали Мајкон или Алвес да стартува иако одлуката ќе биде Алвес .
Ааааа значи сепак си малце поише за Барса од Интер. :(
 
C

Castiel

Гостин
Искрено лошо е што се повреди Нејмар ...али ова му е карма за сите пати што има симулирано фаул и што се треска од земја како да го удриле со тенк.....
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ама сериозни сте биле вие за ова со Данте и Тиаго Силва:pos::pos:
Јес да Тиаго не ми е некој омилен играч ни мене, ама Данте да го замени него, посебно на Светсково, кај шо Тиаго командуваше со цел состав...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.383
За среќа нема оштетување на нервите или слично, за зараснување ќе зарасне ама најголемата несреќа за Нејмар е што ќе го пропушти најважниот натпревар или натпревари во кариерата.
А ударот беше по инерција, мислам дека Зунига немаше никаква намера, едноставно скокна по топката и се заби во него.
Ех, има 22 Нејмар, ке фати најмалку уште 2 Светски првенства.

Олади бе бот. Данте беше еден од најдобрите дефанзивци у цел свет сезоната пред оваа што заврши.
Можеби, но не е на ниво на кое игра Тиаго Силва, го нема влијанието што го има Силва врз екипата.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
Значи пак овие фановиве на баерн со нивните иритирачки изјави, не е проблем за Силва, Данте ќе го замени !! АБЕ КОЈ К*Р ВИ Е БЕ ДА ВИ Е*АМ ТОА ГЛУ*АЦИТЕ
Научи се да дискутираш бе, ако немаш нешто паметно да кажеш подобро не мешај се. И не го рекоја тоа сите фанови на Баерн за да збориш множина, туку јас пишав за Данте. Прибери се малку, на секој пост на фан на Баерн се палиш. Смешен испаѓаш.

Да не претеруваме сега :) го губат играчот кој ја командува цела одбрана и плус е капитен, голем удар пред се на психолошки план
мада според мене уште поголем удар ќе биде играњето на Алвес пред Маикон
Не е проблемот до Данте, туку до Луиз, тој игра многу посигурно кога Силва игра до него. Погледни денес колку пати Силва ги покри екскурзиите на Луиз напред, Колку пати само помогна во блок каде што задоцни Луиз.
Една од причините зашто ги составија во ПСЖ.

Видно ме занима како ке функционираат тие двајца.
И овие двајца не се слагаат со мене ама ете ми кажаа зошто.
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Big blow ќе биде неиграњето на Тиаго Силва и Нејмар за Бразил. Точно е тоа дека Данте е добар штопер, но ТС го изигра цело светско, плус како капитен ја диктираше цела игра во одбраната и со сите сили успешно ги покриваше дупките на Луиз. Така да Данте е солидна замена, но не и комплетна.

Јас уште стојам на ставот дека шансите се 50-50. Цел стадион ќе биде жолт и Германија ќе игра против цел Бразил. Ќе има огромен притисок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom