Брада како стил?

Дали би пуштале брада??

  • Да

    Гласови: 249 86,8%
  • Не

    Гласови: 38 13,2%

  • Вкупно гласачи
    287
Член од
12 септември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
26
Јас сум повише за машки со брада, али не многу голема така кратка брадичка многу изгледа попривлечно и помаженствено.Секако гласам за машко со брада !
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
101
Поени од реакции
91
Имам едно прашање во врска со мојата брада. Подолго време како што имам пуштено брада, но природата на моето влакно е виткано и тоа некако ме нервира. Дали има некој што користел некое средство за исправување и јакост на брадата?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Што ставате за да не ви се нафрлува лицето ? јас веќе некои 3 недели ја пуштам,и не гледам дека сум нафрлан ама сите ми зборат дека ќе се нафрлам,бидејќи имам по 5-6 тренинга неделно,+ иде лето се затоплува времето и од потењето наводно ќе сум се нафрлал ? сакам да ја пуштам до 18 мај,тогаш ми е матура,па тогаш на бербер ќе ми ја среди со машинка,ама до тогаш сакам да ја пуштам...имам крема многу добра од афродита,ама не знам дали се става врз брада ? :D
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Што ставате за да не ви се нафрлува лицето ? јас веќе некои 3 недели ја пуштам,и не гледам дека сум нафрлан ама сите ми зборат дека ќе се нафрлам,бидејќи имам по 5-6 тренинга неделно,+ иде лето се затоплува времето и од потењето наводно ќе сум се нафрлал ? сакам да ја пуштам до 18 мај,тогаш ми е матура,па тогаш на бербер ќе ми ја среди со машинка,ама до тогаш сакам да ја пуштам...имам крема многу добра од афродита,ама не знам дали се става врз брада ? :D
Се нафрлаш од стрес и потење, јас ја пуштам веќе 2 години (ја тримам повремено, не ја пуштам до земја) па немам проблеми со нафрлување. Се случува кај мустаќот да се нафрлам понекогаш, ставам бекутан крем и проаѓа.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Се нафрлаш од стрес и потење, јас ја пуштам веќе 2 години (ја тримам повремено, не ја пуштам до земја) па немам проблеми со нафрлување. Се случува кај мустаќот да се нафрлам понекогаш, ставам бекутан крем и проаѓа.
абе фала Богу уште не сум нафрлан освен да,таму кај бркот ама се средува тоа...битно ми е да не се нафрлам ептен на образите,мада и нема да се приметува до толку од брадата...паметно ли е да ја пуштам до 18ти мај,до матура,па да ме среди берберот ? или нема да ми има разлика ако ја потскратам сега ?

ја пуштам некои 2 недели...
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Па во последнава година дена од ко почнав да се шишам кратко, ме удри некој филм и реков брада ќе пуштам, демек промена на стилот.
Ама гледам сега моментално 90% се со бради стил, јас чисто си ескпериментирам, да видам како ќе изгледам :D
 
Член од
23 март 2015
Мислења
22
Поени од реакции
10
ајде некој совет фрлетеси како побрзо да ми никни брада, иам само долу на чеканката и бркчината ми се зацрнети, али го неам то шо го сакам, најверојатно хормонски иам некој проблем шо слабо иам брада.
Другариве се сите со брада :D 20 Години сум, а и премногу сакам брада. :(:place: Некој ми викаат бричија секој 2ор ден, други вика немало врска бричејнето, 3ти вика јајца мачкај на лице хормонски биле. БЛА БЛА :blablab:!
ако некој од вас има предлог нека си кажи. Али сериозно :P:P:P
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Единствено решение се нови гени.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.730
Поени од реакции
38.973
фурав брада до пред месец и нешто скоро пола година, дали дека зима па ладно ми беше или дека ме личело пошто имам добра брада и сите ми ја фалат. Некако на крај ми стана досадно плус боцка и треба да ја одржаваш па се откажав и сеа удирам брич на 2 недели.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
ајде некој совет фрлетеси како побрзо да ми никни брада, иам само долу на чеканката и бркчината ми се зацрнети, али го неам то шо го сакам, најверојатно хормонски иам некој проблем шо слабо иам брада.
Другариве се сите со брада :D 20 Години сум, а и премногу сакам брада. :(:place: Некој ми викаат бричија секој 2ор ден, други вика немало врска бричејнето, 3ти вика јајца мачкај на лице хормонски биле. БЛА БЛА :blablab:!
ако некој од вас има предлог нека си кажи. Али сериозно :P:P:P
Јајца мачкај на лице.[DOUBLEPOST=1432316307][/DOUBLEPOST]
фурав брада до пред месец и нешто скоро пола година, дали дека зима па ладно ми беше или дека ме личело пошто имам добра брада и сите ми ја фалат. Некако на крај ми стана досадно плус боцка и треба да ја одржаваш па се откажав и сеа удирам брич на 2 недели.
Јас па на 2-3 дена. Не дозволувам асално да ми подникне. Сега сум голобрадо момченце :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom