Брада како стил?

Дали би пуштале брада??

  • Да

    Гласови: 249 86,8%
  • Не

    Гласови: 38 13,2%

  • Вкупно гласачи
    287

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
668
Поени од реакции
2.298
Се предадов и ја, почнав да се бричам.

Идам кај еден другар така брадосан и таа комшиката, стара жена, ми вика..
Бабето: дечко, да не умрел попот наш бе?
Ја: појма неам
Бабето: па дека те гледам вака брадосан, мислев ти да не си му замена

А и нон стоп луѓе ме прашуваа како сме по дома, дали сите сме добри, ова-она... дека обично у црно сум облечен, плус брада.. па мислат да не отишол некој D:

Муџахедин, daily. Многу проблеми си имав, ни брада не е лесно да се носи во Македонијава.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
На жешково повеќе се исплаќа само брк да носам но сега бркот е во тренд помеѓу жените (феминистките)...
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Ќути,нема да се избричиш две недели и одма те споредуваат со психопатине од Битпазар.
Се предадов и ја, почнав да се бричам.

Идам кај еден другар така брадосан и таа комшиката, стара жена, ми вика..
Бабето: дечко, да не умрел попот наш бе?
Ја: појма неам
Бабето: па дека те гледам вака брадосан, мислев ти да не си му замена

А и нон стоп луѓе ме прашуваа како сме по дома, дали сите сме добри, ова-она... дека обично у црно сум облечен, плус брада.. па мислат да не отишол некој D:

Муџахедин, daily. Многу проблеми си имав, ни брада не е лесно да се носи во Македонијава.
Ми рекоа и за Сирија да не се спремаш. Јас им реков не, за Украина се спремам.. :tapp: Да ти е*ам тоа планинските племиња, таман почна брада во тренд овие негативност одма направија. Племе Муџахединско. :P
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ми рекоа и за Сирија да не се спремаш. Јас им реков не, за Украина се спремам.. :tapp: Да ти е*ам тоа планинските племиња, таман почна брада во тренд овие негативност одма направија. Племе Муџахединско. :P
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Не го разбираш постот. Некогаш брадата била синоним за јак батка, пратеник нешто аристократско. Денеска со ваква брада си синоним за муџахедин.
Детчко не да да не го разбирам.
Да не сум јас ко старите; навремето ко носев брада немаше џенцка која не се вртеше по мене..... и мислеше дека сум сотонист..
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Детчко не да да не го разбирам.
Да не сум јас ко старите; навремето ко носев брада немаше џенцка која не се вртеше по мене..... и мислеше дека сум сотонист..
Затоа во време на СФРЈ тоа се сметало за Западен Стил (долги бради, коси), а настојувањето овде и Идеологијата била друга. Се бричени, кратки фризури. Дури на граница ги шишале некој за да не се враќаат со долги косишта.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Не го разбираш постот. Некогаш брадата била синоним за јак батка, пратеник нешто аристократско. Денеска со ваква брада си синоним за муџахедин.
Ај па ти па, што маж си ако дозволуваш туѓи мислења да ти ја бричат брадата :P
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Ај па ти па, што маж си ако дозволуваш туѓи мислења да ти ја бричат брадата :P
Кој рече дека сум избричен? Два месеци не сум и више. А и бавно ми расте дека не ја чепкам цело време. А косата секој месец! Ама ми рикна машинката, следен пат кога оваа тиква кога ќе види шишање/бричење не знам.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
јас неколку месеци не сум бричен и имам поприлично густа брада,па низ населба тие што ме познаваат кога ќе тргам за Сирија.
Јас ладно им одговарам “чекајте прво тука да разнесам нешто,па тргам натаму“

Кој ги ебе,можат да јадат гомна до утре :D
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
На жешково повеќе се исплаќа само брк да носам но сега бркот е во тренд помеѓу жените (феминистките)...
Брк е демоде, во тренд се зулуфи...баш сега си ги чешлам моите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom