Бокс

S

SpaceTraveler

Гостин
Златен Гонг

Денес го гледам финалето, интересно богами. Ми текнува минатите години имаше боксери од Куба и Енглеска, па кубанците го освоија гонгот. Оваа година сиромашно, среќа АМС што се согласиле да спонзорираат, инаку како што стои статусот на федерацијата тропки!
Ја чекав борбата на Осман Демиров, исто така мој пријател, цело време гледавме Косовари и Енглези и тамн дојде неговата борба, дадеа вонредни вести на МТВ. Македонска работа. :cautious:
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Прееска на скај објавија прес, face to face, gloves off или како год и да се вика, на Фјури и Кличко кај што покажуваат кој има поголеми јајца. Значи колкав самобендисан нарцис е овој Фјури не е можно, типично за британец-спортист. Истото го правеше и со Дејвид Хеј (штета што не се сретнаа во рингот), а истото го правеше и Дејвид Хеј со останатите противници.
Кога сме кај Хеј, ми текнува за Валуев кога рече: Гледам многу филмови со марсовци, зомби и слично, и пак можам да кажам дека Валуев е најгрдото нешто што сум го сретнал... и овој пак на мерењето му оди маскиран.
Едвај чекам да дојде Сабота, одамна немало добар бокс.

П.с. Ова е официјалната тема за бокс?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Прееска на скај објавија прес, face to face, gloves off или како год и да се вика, на Фјури и Кличко кај што покажуваат кој има поголеми јајца. Значи колкав самобендисан нарцис е овој Фјури не е можно, типично за британец-спортист. Истото го правеше и со Дејвид Хеј (штета што не се сретнаа во рингот), а истото го правеше и Дејвид Хеј со останатите противници.
Кога сме кај Хеј, ми текнува за Валуев кога рече: Гледам многу филмови со марсовци, зомби и слично, и пак можам да кажам дека Валуев е најгрдото нешто што сум го сретнал... и овој пак на мерењето му оди маскиран.
Едвај чекам да дојде Сабота, одамна немало добар бокс.

П.с. Ова е официјалната тема за бокс?

Од кога на сцена стапија Кличковци, Луиси и остали фаци со монструозно долги раце :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ја па баш сакам некое вакво дрско копиле како овој да го бутне Кличко. Не е интересен више украинецов, ептен лаганица ги добива утакмицити со тоа рачиштата 5 ипол метри. Рутина му станува, одамна се нема истепано асално.
Дај боже да падне добар бокс, да не се посере Фјури само.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Кличко ме нервира што кога не му оди одма ги гушка противниците, па ај судијата ги дели, па од почеток, па пак гушкање...едноставно не е бокс тоа. Ми се свиѓаше начинот на Хеј, иде отворен па му бега, ако си маж фати го па нокаутирај го. И оној Валуев е истиот, на бранење иде.

Кличко ќе го јаде, ако не од Фјури тогаш од Вилдер/Уајлдер.[DOUBLEPOST=1448215236][/DOUBLEPOST]
Од кога на сцена стапија Кличковци, Луиси и остали фаци со монструозно долги раце :D
Луис вс Тајсон. Сирот вториов, врти, врти, напаѓај, напаѓај и пак не можеше да го дофати.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Кличко - Фјури, сабота од 22:00 наше време (ако на некој му треба инфо).

И јас сметам дека Кличко е досаден и премногу тактизира. Фјури може ламоти многу, но физички е поголем од Кличко (конечно некој близу негова висина, нели) па може да лапне ќотек Кличко, мада на пресовите делуваше самоуверено како и секогаш.

Ме интересираше боксот кој го преферира Фјури, од тоа што го видов е комплетно различен од Кличко. Напаѓа постојано, и гледа што побрзо да нокаутира. Со неговата висина му оди лесно...досега. :icon_mrgr: Дефинитвно навивам за него.:boksix:

Е сеа гледам Скај строго ја држат работава со пренос, ќе биде штета ако се испушти спектаклов поради никакви стримови/сопкаст...Кога ќе дојде денот, споделувајте ;)


ПС: А да не ќе има пренос на нашиве??? Алфа порано пренесуваа и Канал5
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
ПС: А да не ќе има пренос на нашиве??? Алфа порано пренесуваа и Канал5
Пред месец дена скоро кажаа на една тв, го најавија настанов. На која беше ама ич не ми текнува.
Обично знаат на Еуроспорт да пуштат некогаш, а пошо дешавкава (ко нешто мехх да е :icon_lol: ) е во Дизелдорф ако имаш дримбокс,дигитална може да има пренос на RTL.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
SIgurno ke ima prenos na nasive televizii... alfa prenesuvaa lani, nisto cudno godinava mtv da go zeme prenosot.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Стварно, има нешто најава за пренос?
Иначе, сметам дека Кличко ќе го добие Фјури со нокаут до 5 рунда. Човекот во моментов е едноставно непобедлив.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Као што глеам сеа ќе нема пренос на ниедна од нашиве телевизии.
Од 22:55 е мечот, ќе треба стримови да се бараат јеби га.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
На мајка им у пичката индиска. Идиоти бре!

Не се правете вечер педерчиња, кој најде линк нека споделува (y)

Инаку 22:05 e претставувањето на Кличко, така да ќе почне борбата пред 22:30.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Аееее сеа па на нет ли треба да глеамеее бееее :yid:
ти ибам програмиве наши
 

Kajgana Shop

На врв Bottom