Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
15 февруари 2008
Мислења
395
Поени од реакции
397
Едно прашање, зошто типовите кои што лежат долги години во затвор изгледаат толку многу големо и чудовишно? Не пијаат гејнери со розова сламка, јадат ѓубре од храна а од машини справи и теретани ако имаат среќа само бенч шипка и некоја тежина, ако не ни тоа немаат.
А зошто сите слугинки во шпанскиве сапуници се ќерки на најбогатиот во селото??
А зошто сите од порничите имаат 20+ алат ???
Тоа се случува кога ке дозволиш телевизијата да ти го пере умот!!!
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
А зошто сите слугинки во шпанскиве сапуници се ќерки на најбогатиот во селото??
А зошто сите од порничите имаат 20+ алат ???
Тоа се случува кога ке дозволиш телевизијата да ти го пере умот!!!
Во име на вистината, коментарите нагоре нема да бидат избришани.
Е сега, од кога ја разјаснивме мистеријата за батките од затвор учтиво ќе ве замолам да пробате да ја затворите таа дискусија :)
 
Член од
21 март 2012
Мислења
31
Поени од реакции
2
Здраво . вака сега планирам да слабеам пошто што и да кснам во стомак ми се фака само ,воопшто не сум дебел висок сум 190цм тежок 82 кила а стомак имам голем .сакам да купам некој протеин веј за после вежбање да го пијам посто лани кога трцав ославев цел, најмалце кај пределот на стомакот и изгледав слабо мн .дали мозе да ми предложите кој е најквалитетен протеин беј изолат кај нас и каде би мозел да го купам пошто не се разбирам во суплементи мн мн
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.277

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Mich0MKD, производот обично оди со дозер врз капачето. А на дозерот има ознаки за мл.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Можи за кортизолот да пишам нешто?
Не знам дали претходно има на темава ама мислам дека вреди да го спомнам.
Кортизолот е хормон на стресот и секогаш кога човек е нервозен има вишок на кортизол, обично после голем физички напор не знам некаде викаат после половина час интензивно вежбање веќе се јавуваат првите симптоми од тој хормон. Затоа кога ќе видите во теретана намрштена фаца на кого се му смета не е задоволен од своето тело тој има вишок на кортизол, непотребно нешто. Совет обидете се да се опуштите медитирајте, влезете во комуникација со своето тело. Или гледајте нешто слично на ова видео страшна работа :icon_lol:. Почнува некаде после 1.30.


 
Член од
28 февруари 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Имам едно прашање...
Вежбање на стомачни мускули со тег или без, како е подобро?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Имам едно прашање...
Вежбање на стомачни мускули со тег или без, како е подобро?
Без тег, со сопствена тежина.
--- надополнето: 28 февруари 2013 во 23:53 ---
Кортизолот е најголем непријател не само на тој што сака да изгради квалитетна мускулна маса, туку и општо на човекот во целина. Мислам дека тој што ќе научи како да го намали нивото на кортизол после тренинг и на дневно ниво да го држи во што е можно помали вредности ќе има голем и брз напредок во градењето на своето тело.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Ако има врска кортизолот со нервирањето и градењето на мускули, подобро да не вежбам, 24/7 сум нервозен.
--- надополнето: 1 март 2013 во 00:18 ---
Ако има врска кортизолот со нервирањето и градењето на мускули, подобро да не вежбам, 24/7 сум нервозен.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Ако има врска кортизолот со нервирањето и градењето на мускули, подобро да не вежбам, 24/7 сум нервозен.
--- надополнето: 1 март 2013 во 00:18 ---
Ако има врска кортизолот со нервирањето и градењето на мускули, подобро да не вежбам, 24/7 сум нервозен.
хаха, немој одма да се нервираш секогаш биди позитивен. Еве ти први резултати на гугл за кортизолот и боди-билдингот.
 
Член од
1 февруари 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Некој да ми помогне околу избор за кои аминокиселини да ги земам, кои се најефикасни за почетници??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom