Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

M

Muranyi

Гостин
Незнам брате јас не го ни сетив, се придржував до то што го пишуваше на него али не го ни сетив, на крај дури и по дупли дози го мавав. Инаку зависи вистина и од организам до организам али сепак јас не земам веќе такви работи.
Немам пробано уште комбинација аргинин со монохидрат и протеинче како ќе ми биди, али сум со намера да го истерам уште то.
Не ми нема останато го допив инаку цело.
И уште незнам за кофеин апчињата што се продаваат и има едни Quik Energy мислам дека се викаа подобра варијанта мислам дека ти се тие за пред тренинг, со аргининот.
Ти мора да се феномен штом со две дози jack3d не си осетил ама баш ништо или пак си пиел нешто друго:) Инаку,го сметам за тотално непотребен суплемент,подобро би си земал на пример No Explode или некој сличен стимуланс.Штета што ги нема во продажба а на црно пак тешко се наоѓаат.
 
M

Muranyi

Гостин
Аргинин+креатин+глутамин+декстроза пред тератана би требало да бидат многу добра поткрепа за интензивен тренинг.Здравје,јануари е долг но февруари ќе ја пробам комбинацијава која многумина ја фалат.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Аргинин+креатин+глутамин+декстроза пред тератана би требало да бидат многу добра поткрепа за интензивен тренинг.Здравје,јануари е долг но февруари ќе ја пробам комбинацијава која многумина ја фалат.
Малку чудна комбинација....
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Јас за сега, ќе останам со истите цени. Ќе чекам да видам колку ќе бидат посакпи од мене, па и јас ќе ги корегирам :D нема смисла да се двојам, нели ;)
Хаха, Ок то само ми беше зборот доколку ве имаат информирано да си знаеме да збиркаме пари и да купиме поголема количина. Пак ќе биде од кај вас само дали сега или понатаму :). Инаку ги разгледував новогодишните пакети кај вас, само немав време да видам дали има попуст ако се земи само протеин или само пакетите кои се со амино и тн? ...Поздрав
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Креатин (ако се мисли на монохидтрат) глутамин, декстроза, за пред тренинг. Нема потреба.
Сето тоа е одлично и подобро за по тренинг.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Ти мора да се феномен штом со две дози jack3d не си осетил ама баш ништо или пак си пиел нешто друго:) Инаку,го сметам за тотално непотребен суплемент,подобро би си земал на пример No Explode или некој сличен стимуланс.Штета што ги нема во продажба а на црно пак тешко се наоѓаат.
Хаха, абе види вака, едно ќе ти кажам само колку што можеш да си дадеш сила со мозокот ни џек ни ова ни она. Инаку не си побарал добро, ако подобро го побараш се се најдува :)
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Хаха, Ок то само ми беше зборот доколку ве имаат информирано да си знаеме да збиркаме пари и да купиме поголема количина. Пак ќе биде од кај вас само дали сега или понатаму :). Инаку ги разгледував новогодишните пакети кај вас, само немав време да видам дали има попуст ако се земи само протеин или само пакетите кои се со амино и тн? ...Поздрав
Со секој протеин и гејнер на BTN USA и Labrada се добива шејкер гратис. А пакетите се одлични ;)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Аргинин+креатин+глутамин+декстроза пред тератана би требало да бидат многу добра поткрепа за интензивен тренинг.Здравје,јануари е долг но февруари ќе ја пробам комбинацијава која многумина ја фалат.
Јас планирам за поинаква малку комбинација. Наутро креатин, пред тренинг кофеин + аргинин + 30грама декстроза. После тренинг уште 2-3 грама монохидрат, 50 грама декстроза + дозерка веј протеин. Мислам дека ова е многу подобра комбинација
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Јас планирам за поинаква малку комбинација. Наутро креатин, пред тренинг кофеин + аргинин + 30грама декстроза. После тренинг уште 2-3 грама монохидрат, 50 грама декстроза + дозерка веј протеин. Мислам дека ова е многу подобра комбинација
Не е лоша, само тоа декстрозата за пред тренинг...
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Со секој протеин и гејнер на BTN USA и Labrada се добива шејкер гратис. А пакетите се одлични ;)
Ми фали уште некој денар инаку сакам да поминам да го земам пакетот со ракавиците. Бидејќи досега хипички ја терам работата без ракавици се челичам :) Па сега ако успеам до нова година да напрам еден ребаланс на буџетов и да го земам тој пакет :)
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.238
Поени од реакции
21.085
Јас за сега, ќе останам со истите цени. Ќе чекам да видам колку ќе бидат посакпи од мене, па и јас ќе ги корегирам :D нема смисла да се двојам, нели ;)
Баш напротив, има смисла да се двоиш! :)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Не е лоша, само тоа декстрозата за пред тренинг...
Досега терав со шејк, (2 банани, 3 јајца, пола дозерка протеин, 300 мл млеко), или пак на саат и пол јадам по два компири со 200 грама стек и терав на вежбање. Али два три дена со ред ми се слоши на тренинг, незнам дали до толку јас се изгубив и ја претерав со вежбање или до јадењето имав јадено на 50 тина минути пред тренинг
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Ми фали уште некој денар инаку сакам да поминам да го земам пакетот со ракавиците. Бидејќи досега хипички ја терам работата без ракавици се челичам :) Па сега ако успеам до нова година да напрам еден ребаланс на буџетов и да го земам тој пакет :)
Херкулес е како светска банка, ќе те искредитираме :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom