Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.156
Поени од реакции
8.820
Секогаш пред натпревар калориите ги намалуват особено јаглехидрати со цел дојдам на масти под 8% да бидат дефинирани како дс се резбани, и да намалат содржина на вода. Надвор од сезона за булк калориите се дупло, некои одат над 10000 комбинирано со стероиди и ете mass monster
Автоматски споено мислење:

Некој да препорача физиотерапевт, доктор по спортска медицина , киропрактика во Прилеп или Битола, подолго време омам проблем со коленото и рамената
Некои одат над 10 000 а некои не идат на повеќе од 4000 како што наведов примери од погоре. Оваа исхрана конкретно е сосема добра за супер резултати за повеќето рекреативци што сме овде, вон рангот на Мистер Олимпија :)
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.597
Поени од реакции
12.356
Секогаш пред натпревар калориите ги намалуват особено јаглехидрати со цел дојдам на масти под 8% да бидат дефинирани како дс се резбани, и да намалат содржина на вода. Надвор од сезона за булк калориите се дупло, некои одат над 10000 комбинирано со стероиди и ете mass monster
Автоматски споено мислење:

Некој да препорача физиотерапевт, доктор по спортска медицина , киропрактика во Прилеп или Битола, подолго време омам проблем со коленото и рамената
За физиотерапевт не знам, но ако имаш проблем со стапало/колено од тоа може да е болката и во рамото
 
Член од
5 јуни 2013
Мислења
2
Поени од реакции
1
За физиотерапевт не знам, но ако имаш проблем со стапало/колено од тоа може да е болката и во рамото
Немам болки во коленото само крцка при одење, а рамената ме болат и немам сила и морам да ги одморам и не ги вежбам редовно
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.736
Поени од реакции
625
Мој совет за ефикасност, особено за намалување на масти и кондиција - мултифункционален тренинг, пропратен со тежински и обавезно личен тренер. Ненормална разлика од обичното самостојно тренирање
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
29
Поени од реакции
11
Сте имале ли проблем со зглобовите при вежбање и како сте го решиле истиот?
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.313
Поени од реакции
973
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.597
Поени од реакции
12.356
Цена? :D
Автоматски споено мислење:

.

Јас ова го чекам да стигне, како ти изгледа?
Не е лошо, го имам гледано, јс од оваа фирма пијам магнезиум малат.
Другиот пат нарачај го ова од анимал, па ќе кажеш искуство :)
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
29
Поени од реакции
11
Има некој позитивно искуство со ова intermittent fasting и дали е корисно да се прави?
 
Член од
12 септември 2016
Мислења
28
Поени од реакции
54
Има некој позитивно искуство со ова intermittent fasting и дали е корисно да се прави?
Една од многуте "алатки", ама на крај е битно вкупниот внес на калории.4к калории дали во 20 саати или 5, исто влијаат на телото..Јас лично не би можел пример се будам во 8,9 и да функционирам гладен до 4,5 и во следните 5,6 х да се натрупам со храна шо ќе ја сварам нз кога, и да шетам ко нинџа желка во стомаков..Едноставно премногу компликации за ништо, кето фаст интер се пропаѓа во вода ако си на маса а си во суфицит..Гледајте бр на калории на крај на ден и то е то..Ако си во суфицит додаваш килажа, ако си во дефицит губиш, просто и едноставно
 
На врв Bottom