Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
29 април 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
Sto bi izbrale pomegju Whey protein i kreatin (zaedno so dobra ishrana)za muskulna masa i podobri rezultati? Vo moznost sum da zemam ili kreatin koj mi odgovara so cena i gramaza ili whey protein na QNT koj e poeftin od drugite no so poslab kvalitet kolku sto znam i mi imaat kazuvano.Ako moze vashe mislenje dokolku bi trebalo da izbirate megju ovie dve raboti iako ne se sporeduva i ednoto i drugoto si imaat svoja uloga i ishranata e pred se sekako :)
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Sto bi izbrale pomegju Whey protein i kreatin (zaedno so dobra ishrana)za muskulna masa i podobri rezultati? Vo moznost sum da zemam ili kreatin koj mi odgovara so cena i gramaza ili whey protein na QNT koj e poeftin od drugite no so poslab kvalitet kolku sto znam i mi imaat kazuvano.Ako moze vashe mislenje dokolku bi trebalo da izbirate megju ovie dve raboti iako ne se sporeduva i ednoto i drugoto si imaat svoja uloga i ishranata e pred se sekako :)
Whey od olimp ili my protein kako pokvalitetni a poevtini. Od strana na kreatin bilo od koja firma da go zemes nema da zgresis posto monohidratot od site firmi e ist. Samo gledaj da e sinhroniziran.
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
316
Поени од реакции
337
Sto bi izbrale pomegju Whey protein i kreatin (zaedno so dobra ishrana)za muskulna masa i podobri rezultati? Vo moznost sum da zemam ili kreatin koj mi odgovara so cena i gramaza ili whey protein na QNT koj e poeftin od drugite no so poslab kvalitet kolku sto znam i mi imaat kazuvano.Ako moze vashe mislenje dokolku bi trebalo da izbirate megju ovie dve raboti iako ne se sporeduva i ednoto i drugoto si imaat svoja uloga i ishranata e pred se sekako :)
Јас би ти предложил креатин монохидрат ако земаш само едно од тие две. Бидејќи вежбаш маса, ќе можеш да јадеш повеќе количински, потрудисе внесот на протеини да го задоволиш од исхраната.
А за креатин монохидрат би ти предложил од олимп да земеш 390денари 200г и двојно микронизиран е значи е по чист и побрзо се апсорбира, го имаш во пбц. Јас користам таков и добар е.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Креатин и Веј протеин ви е разлика како земја и небо тотално неповрзани суплементи.

Олимп не е тоа што беше пред една година.

Моментално јас најзадоволен сум од Кејвин Леврон и Свидиш Суплементс, многу се разочарав од поедини брендови...
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.545
Креатин и Веј протеин ви е разлика како земја и небо тотално неповрзани суплементи.

Олимп не е тоа што беше пред една година.

Моментално јас најзадоволен сум од Кејвин Леврон и Свидиш Суплементс, многу се разочарав од поедини брендови...
Го имаш пробано шабум пумп на Кевин ?
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
316
Поени од реакции
337
Го има некој пробано ц4 преворкаутот, ме интересира сакам да го земам. Досега пиев knockout 2.0 Olimp, добар беше тој.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Го има некој пробано ц4 преворкаутот, ме интересира сакам да го земам. Досега пиев knockout 2.0 Olimp, добар беше тој.
Од сите при-воркаути до сега најдобар според мене е Keel oд Yamamoto.

Пробај го.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.545
Од сите при-воркаути до сега најдобар според мене е Keel oд Yamamoto.

Пробај го.
Според она што го видов што има во него нема шанси да е најдобар. Подобро една таблета од 200мг кафеин и цепи. Освен ако нема некоја магична супстанца што не е наведена на паковката.[DOUBLEPOST=1556993332][/DOUBLEPOST]
Го има некој пробано ц4 преворкаутот, ме интересира сакам да го земам. Досега пиев knockout 2.0 Olimp, добар беше тој.
C4 Ultimate ако најдиш негде. Убо ќе те задрма тој.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Според она што го видов што има во него нема шанси да е најдобар. Подобро една таблета од 200мг кафеин и цепи. Освен ако нема некоја магична супстанца што не е наведена на паковката.[DOUBLEPOST=1556993332][/DOUBLEPOST]

C4 Ultimate ако најдиш негде. Убо ќе те задрма тој.
Сум пробал многу, од C4 до Jack3d па се до PumpKick, eдинствено Keel ми одговарал мене.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Сум пробал многу, од C4 до Jack3d па се до PumpKick, eдинствено Keel ми одговарал мене.
100 grams (Cola-Lime)
Mean analysis
Per daily dose 2 level scoops (5g)
Per 2 level scoops (5g)
Beta alanine
2000mg
Buffered creatine monohydrate (Kre-Alkalyn® pH Corrected Creatine®)
of which creatine
2000mg

1760mg

L-tyrosine
500mg
Caffeine
200mg
Ingredients: beta alanine, buffered creatine monohydrate (Kre-Alkalyn® pH Corrected Creatine®), L-tyrosine, caffeine anhydrous, flavourings, acidity regulators: citric acid, malic acid; sweeteners: acesulfame K, sucralose; anti- caking agent: silicon dioxide, colour: brown HT.

How to use: add 2 level scoops (5 g) in 100 ml of water or other favourite beverage and take once a day.
Вака на хартија не е ништо посебно, особено кога ќе видам кре-алкалин како главна состојка од старт го прескокнувам суплементот. Еднаш имам земено кре-алкалин чист од ултимејт нутришн и мислам дека е во топ 3 суплементи за кои се имам правено пишман оти ги имам купено, буквално ништо не осетив од почеток до крај, го пиев и дупла доза по 3гр на ден (4 капсули, пак ништо), е сега 2гр бета аланин и пола грам тирозин во комбо со 200мг кофеин би требало да дадат колку-толку сила.
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
316
Поени од реакции
337
Иначе до сега како искуство сум пиел knockout2.0 и optimum nutrition preworkout...и овој од олимп беше доста појак, имав појака пумпа, бета аланинот поише се осеќеше, и побрзо делуваше кај мене, после 10мин по конзумирање. Имав чувство дека можам врата да откорнам. Додека кај оптимум нутришн имав нормално зголемена сила да не речам упола од другиов. Али зависи од организам до организам како ќе го прими.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom