Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Здраво

Некој да препорача бенч клупа за вежбање во домашни услови. Земав еднорачни тегови и сакам да вежбам грб гради и раце.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Прегледај го приврзокот 176514 denes gi zedov. gi ima nekoj koristeno dali se kvalitetni
Она најдесно ти е џабе... го имав, ништо не осетив.
Уствари го гагнав од баба ми, затоа го пиев.
Калциум не ти треба, магнезиум и цинк треба да ги земаш во други форми и одделно...
Тоа најлево не знам, @Psyside
а омега ко омега ако не јадеш риба, топ ти се.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ако зимате од тука минерали-витамини, барајте NOW брендот, ова другото е генерално генерички булшит, во инфериорни форми. Поготово кога се микса калциум со другите минерали, а не се chelated - се спречува оптимална абсорција, антагонисти се.

Омега-та треба да е ок чим е дестилирана, али како што реков кај нас висок квалитет на суплементи тешко. Дај да видиме состав од позади, ако нема витамин е можеш комотно да ја фрлиш.

B6 изолиран, може да предизвика анскиозни напади, немир, раздраздливост, хиперактивност - препорачувам само б комплекс, изолати само кај оние кои се во одлична психичка состојба.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.950
Прегледај го приврзокот 176514 denes gi zedov. gi ima nekoj koristeno dali se kvalitetni
За омега 3 земај крилово масло, има поблиска фосфолипидна форма со таа на клеточната мембрана и полесно се абсорбира без значително влијание на жолчното кесе, луѓе кои имаат отстрането жолчно кесе или нефункционално не сум сигурен дали воопшто може да ја абсорбираат омега 3 од рибино.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Ако зимате од тука минерали-витамини, барајте NOW брендот, ова другото е генерално генерички булшит, во инфериорни форми. Поготово кога се микса калциум со другите минерали, а не се chelated - се спречува оптимална абсорција, антагонисти се.

Омега-та треба да е ок чим е дестилирана, али како што реков кај нас висок квалитет на суплементи тешко. Дај да видиме состав од позади, ако нема витамин е можеш комотно да ја фрлиш.

B6 изолиран, може да предизвика анскиозни напади, немир, раздраздливост, хиперактивност - препорачувам само б комплекс, изолати само кај оние кои се во одлична психичка состојба.
od b6 imam nemir osejkano povejke pati sekogas koga ke go koristev. dolg period go nemav zemeno pa mi go preporaca apotekarkata i zato zedov. neka sedi negopijam :) a od b kompleksot imam vrtoglavici. mislev samo mene mi se desava tonesto ov b6 i b kompleksot[DOUBLEPOST=1504203350][/DOUBLEPOST]
Она најдесно ти е џабе... го имав, ништо не осетив.
Уствари го гагнав од баба ми, затоа го пиев.
Калциум не ти треба, магнезиум и цинк треба да ги земаш во други форми и одделно...
Тоа најлево не знам, @Psyside
а омега ко омега ако не јадеш риба, топ ти се.
poslabo se hranam so ribive nekako mrsni mi se hahahha (mislev vo cenata) :P nemam i mnogu vreme za gotvenje na riba a i tunava ne ja podnesvam. sega uste da pocnam so treninzive pa ke vidime soe kakoe :P
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.144
Поени од реакции
893
Дечки ај еден совет.
Покрај средена исхрана имам дилема околу топењето сало кај жени. Имено што е најдобро од овие три начини за брзи резултати?

1. Утринско кардио на гладно и вечерта тежински па кардио.
2. Тежински тренинг со мала тежина а повеќе повторувања па кардио.
3. Наизменично тежински тренинг со кардио, на пример праиш исчекор со тегови и веднаш се префрлаш на скокање со јаже.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Дечки ај еден совет.
Покрај средена исхрана имам дилема околу топењето сало кај жени. Имено што е најдобро од овие три начини за брзи резултати?

1. Утринско кардио на гладно и вечерта тежински па кардио.
2. Тежински тренинг со мала тежина а повеќе повторувања па кардио.
3. Наизменично тежински тренинг со кардио, на пример праиш исчекор со тегови и веднаш се префрлаш на скокање со јаже.
low carb диета.[DOUBLEPOST=1504226115][/DOUBLEPOST]
od b6 imam nemir osejkano povejke pati sekogas koga ke go koristev. dolg period go nemav zemeno pa mi go preporaca apotekarkata i zato zedov. neka sedi negopijam :) a od b kompleksot imam vrtoglavici. mislev samo mene mi se desava tonesto ov b6 i b kompleksot[DOUBLEPOST=1504203350][/DOUBLEPOST]
Вртоглавици, од б комплекс? колку си пиел кои поточно, и како?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
low carb диета.[DOUBLEPOST=1504226115][/DOUBLEPOST]

Вртоглавици, од б комплекс? колку си пиел кои поточно, и како?
obicni od apteka gi imav zemeno i dolg period gi piev mesec dena. isto i od pivskiot kvasec. mi go pajgaat pritisokot a kaj bratmi nema promena isto kako da ne gi pija. to bese olomnani i odtogas nemav zemeno od sube :) magneziumot go osetiv posle 4 dena koristenje mnogu me osvezva.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom