Бодибилдинг суплементи

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Каде може да најдам Веј Голд Стандард во Македонија секаде прашувам ми велат дека нема...ајде некој да ми предложи некој пумпач за пред тренинг
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Откриена тајната зошто Стеф толку го форсира N.O. Xplode 2.0 :D

 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Има некој пробано SuperPump250 од Gaspari и како е задоволен?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
http://www.dolphinfitness.co.uk/en/weider-gold-whey-500g/23283
Што мислите за протеинов и дали некој го има пробано ?
Секој протеин од сурутка е ист дали е концентрат,изолат или хидролизиран и сега матрици има е до вкусот.Сите имаат иста структура независно колку % протеин има.Хидролизираниот го рекламираат како најдобар заште е пре-дигестиран и побрзо се апсорбира за разлика од другите протеини.Викаат дека има BV од 150 но не ми е јасно како може да има од 1 до 100 оценка некој 150.
Прочитај го ова
http://www.bodybuilding.com/fun/planet4.htm
Ќе ти стане јасно :).
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Imam visok krven pritisok i najcesto dobivam aritmii koga rabotam so poteska kilaza , e sea sto bi mi preporacale da zemam za da imam rezultat , a pritoa da ne mi steti na pritisokot i aritmiite , btw pred da pocnam da vezbam pritisokot mi e 155/70 a posle vezbanje mi e 110/65 sto e golema razlika i neznam sto da pravam epten se zbuniv posledniot pat .
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Imam visok krven pritisok i najcesto dobivam aritmii koga rabotam so poteska kilaza , e sea sto bi mi preporacale da zemam za da imam rezultat , a pritoa da ne mi steti na pritisokot i aritmiite , btw pred da pocnam da vezbam pritisokot mi e 155/70 a posle vezbanje mi e 110/65 sto e golema razlika i neznam sto da pravam epten se zbuniv posledniot pat .
Да си провериш хормоните особено тироидната жлезда и да прекинеш да вежбаш со големи килажи.Да намалиш на брза храна ако јадеш и да намалиш на сол.Пиј повеќе вода и повеќе кардио за да го намалиш притисокот.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Да си провериш хормоните особено тироидната жлезда и да прекинеш да вежбаш со големи килажи.
Od se samo transaminazite mi se pokaceni vo jetrata sto pak me sprecuva da pruzam pogolem napor , tiroidna zlezda :) ipak sum 25 godini i tiroidnata zlezda ne bi trebalo da mi e vo nekoja problematicna faza posto na detalna krvna analiza se si e normalno .
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Od se samo transaminazite mi se pokaceni vo jetrata sto pak me sprecuva da pruzam pogolem napor , tiroidna zlezda :) ipak sum 25 godini i tiroidnata zlezda ne bi trebalo da mi e vo nekoja problematicna faza posto na detalna krvna analiza se si e normalno .
Годините нема врска со хормоните.Имаш дисбаланс некаде земи од матичен да те носи на ендокринолог.Почни да се храниш здраво и избегнувај тешки храни.Провери си го црниот дроб на ехо и здравјето пред се па после кога ќе се опоравиш тогаш ќе почнеш со вежбање.Оптерети се со пешачење ако треба саат и пол.Јади повеќе зеленчук и храна со дигестивни влакна интегрални зрна,леќа,грав,грашок.Ензимот може да ти направи голема улога со црниот дроб,а црниот дроб има 1001 функција во телото.Чувај си го здравјето па после земај додатоци во исхраната.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Годините нема врска со хормоните.Имаш дисбаланс некаде земи од матичен да те носи на ендокринолог.Почни да се храниш здраво и избегнувај тешки храни.Провери си го црниот дроб на ехо и здравјето пред се па после кога ќе се опоравиш тогаш ќе почнеш со вежбање.Оптерети се со пешачење ако треба саат и пол.Јади повеќе зеленчук и храна со дигестивни влакна интегрални зрна,леќа,грав,грашок.Ензимот може да ти направи голема улога со црниот дроб,а црниот дроб има 1001 функција во телото.Чувај си го здравјето па после земај додатоци во исхраната.

E taka e vo pravo si malku hranata me zaebava , a i aktivnosta vo posledno vreme pa ovie negativni faktori moze da si ja napravat svojata rabota :) fala za sovetot ke napravam nekoi skrininzi pa ke vidam sto i kako ke ide , daj boze se da e ok (y)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Секој протеин од сурутка е ист дали е концентрат,изолат или хидролизиран и сега матрици има е до вкусот.Сите имаат иста структура независно колку % протеин има.Хидролизираниот го рекламираат како најдобар заште е пре-дигестиран и побрзо се апсорбира за разлика од другите протеини.Викаат дека има BV од 150 но не ми е јасно како може да има од 1 до 100 оценка некој 150.
Прочитај го ова
http://www.bodybuilding.com/fun/planet4.htm
Ќе ти стане јасно :).
BV се проценува во однос на јајце како референтна точка 100. А бидејќи сурутката е по биорасположлива од јајцето има вредност над 100 нека не те чуди.

Хидролииран протеин точно е дека се најбрзо дигестира ама од друга страна ги има изгубено сите елементи кои ја прават сурутката здрава и го јачаат имуниот систем. Од друга страна ако немаш голема мускулна маса за хранење немаш некоја особена корист од нагло навлегување на 30тина грама аминокиселини во крвоток.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
BV се проценува во однос на јајце како референтна точка 100. А бидејќи сурутката е по биорасположлива од јајцето има вредност над 100 нека не те чуди.

Хидролииран протеин точно е дека се најбрзо дигестира ама од друга страна ги има изгубено сите елементи кои ја прават сурутката здрава и го јачаат имуниот систем. Од друга страна ако немаш голема мускулна маса за хранење немаш некоја особена корист од нагло навлегување на 30тина грама аминокиселини во крвоток.
Пилешко му е мајката :)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
49
Поени од реакции
2
MUTANT MASS 6,8 kg. планирам да го земам гејнерот инаку дали некој го користи и нека кажи какви резутати има ? :D
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
За Winstrol-от пишува дека предизвикува едно од најтешките оштетувања на црниот дроб
Winstrol & Stanozolol Side Effects

Adding it to a heavy bulking cycle could be problematic, as Stanozolol is a 17aa compound, meaning that its been altered to endure the first pass through your liver without being destroyed. This makes it an orally active compound; so many people choose to take the pills which are available from both legitimate pharmaceutical companies as well as Underground Labs. Unfortunately, since it is 17aa, it is also liver toxic& in fact; Stanozolol has one of the worst hepatoxicity (mg for mg) of any steroid.
Дали Winstrol-от навистина има вакви несакани ефекти или се мерки на претпазливост?

Од друга страна го оценуваат како еден од најбезбедните стероиди на пазарот, а оштетувањето на црниот дроб е опишано како "веројатност"

Aside from being a weak androgen, Winstrol does not convert into estrogen or female hormone. This is because it does not have a double bond which is necessary for the process. Because of this property, Winstrol does not exhibit estrogen-related effects. There be no fat and water deposition in the muscles, so you acquire lean, solid and firm muscles. The absence of unnecessary water and fats means anabolic or estrogen-related side effectswill less likely to develop. High blood pressure, palpitations and the formation of female characteristics such as gynecomastia or man boobs will not be experienced. These advantages make Winstrol as one of the safest steroids in the market.
Nonetheless, in rare cases Winstrol users experience headaches, muscle cramps and increase in cholesterol level which makes one prone to developing atherosclerosis. This drug must be taken in not more than two months because of the possible injury it can cause the liver.

Читав се споменува и низ овие теми па ме интересира дали знаете некој да имал проблем со овој препарат или се реално ретки случаите на оштетување
 

Kajgana Shop

На врв Bottom