Бодибилдинг суплементи

Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Протеин со месо е лесно.
Дозерка whey е претпоставувам 25 грама протеин (на 30 грама доза) што е еднакво на:
- 90 грама пилешки гради или
- дузина јајца (12) или
- 100 грама кикирики или
- 625 милилитри млеко или
итн итн итн (www.wolframalpha.com, букмаркирајте жити мене)

Креатин монохидрат 5 грама:
- 500 грама лосос, харинга, туна
- 1250 грама црвено месо (2 грама, не 5)

толку најдов за креатин, али ако побараш на нет убаво - има

Фала комши :D креатинот владее..:D
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Дали некој знае колку чинеше Jack3d во Македонија додека го имаше?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Да даде некој импресии за hydrohycat hardcore. Ефектот што сакам да го постигнам е симнување на 6-8 кг. Уз тренингот ќе применувам посебен режим на исхрана па за тоа ме интересира дали овој топач содржи некој стимуланс за добивање енергија при тренинзите. Планирано ми е кардио (трчање или орбитрек/ точак во теретана во зависност од временските услови) + теретана тренинг деновите кога ќе вежбам.
За крај споредба со рапидкатс дали можеби подобро е нивно користење за тие + 500 денари ? И од тие што се запознаени како се со залихи дали ги има по продавнициве ?
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Да даде некој импресии за hydrohycat hardcore. Ефектот што сакам да го постигнам е симнување на 6-8 кг. Уз тренингот ќе применувам посебен режим на исхрана па за тоа ме интересира дали овој топач содржи некој стимуланс за добивање енергија при тренинзите. Планирано ми е кардио (трчање или орбитрек/ точак во теретана во зависност од временските услови) + теретана тренинг деновите кога ќе вежбам.
За крај споредба со рапидкатс дали можеби подобро е нивно користење за тие + 500 денари ? И од тие што се запознаени како се со залихи дали ги има по продавнициве ?
Каква исхрана ?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Каква исхрана ?
Сабајле макарони или варен па печен ориз, протеински ручези, салати во меѓувреме кога ќе осетам глад како трет оброк или варен компир или ако не сум дојал стекот/рибата/јајцата од ручег со тоа што нема да биде после 6 саат и минатото лето кога го применував ова често и го избегнував овој трет оброк и пробував нешто овошје (кајсија лубеница) ама и во нив се содржи шеќери па ги избегнував а кога јадев овошје беше само ради криза за благо.
Ова ми успеа лани и бев задоволен и од ефектот за слабеење и што не осетив дека многу паднав од тренинзите во теретана.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Сабајле макарони или варен па печен ориз, протеински ручези, салати во меѓувреме кога ќе осетам глад како трет оброк или варен компир или ако не сум дојал стекот/рибата/јајцата од ручег со тоа што нема да биде после 6 саат и минатото лето кога го применував ова често и го избегнував овој трет оброк и пробував нешто овошје (кајсија лубеница) ама и во нив се содржи шеќери па ги избегнував а кога јадев овошје беше само ради криза за благо.
Ова ми успеа лани и бев задоволен и од ефектот за слабеење и што не осетив дека многу паднав од тренинзите во теретана.
Овошје навечер може да се јаде ама кај најде, тоа ти е едно од овошјата со највисок гликемичен индекс.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Овошје навечер може да се јаде ама кај најде, тоа ти е едно од овошјата со највисок гликемичен индекс.
Па кајсија имам во двор :D, а лубеница ... кога ќе дојде жешкото освежување ми е

Иначе никој не ми одговори :cautious:
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
31
Ај некој поупатен нека ми каже што суплементи се ова:

''Ultra Force Might'' Состојки: L-Arginine Aplha-Ketoglutarate, L-Arginine HCI, Arginine Ketoisocaproate.
и
''Muscle Extreme'' Состојки: Beta Alanine, Creatine Pyrvuvate, L Histidine, Vitamin b3,b12,b6...

Се зимаат како таблети и даваат дополнителна сила при вежбање. Другар ги набавил од УСА ама го правеле мн агресивен па прекинал да ги зема. Јас покрај протеин не сум пипнал ништо друго a не ни мислам чисто ме интересира што се:)
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Nitro-Tech Hardcore Pro Series+ MUTANT MASS gainer-6,8kg

Некој совет околу оваа комбинација?
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Дали некој знае колку чинеше Jack3d во Македонија додека го имаше?
Ако планираш/можеш од негде да порачуваш, ако не ти е проблем информирај од каде, барам од поодамна. :)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ако планираш/можеш од негде да порачуваш, ако не ти е проблем информирај од каде, барам од поодамна. :)
Веројатно од америка ќе порачам да ми донесат.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Веројатно од америка ќе порачам да ми донесат.
Јас имам побарано во Бугарија , Србија и Катар, немаа, мислев некаде од поблискиве да не има ама изгледа нема чим од Америка... :)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Јас имам побарано во Бугарија , Србија и Катар, немаа, мислев некаде од поблискиве да не има ама изгледа нема чим од Америка... :)
Го нема ни на бодибилдинг сајтот можеби е запрено произвотството, но преку другар ќе проба да го најде и да ми го донесе ќе видиме и така дури во септември се прибираат овие cо Work and Travel што одат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom