Бодибилдинг суплементи

Член од
11 август 2017
Мислења
417
Поени од реакции
342
Мислење за redweiler? Ако некој има купено.
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
Моеже да се најди некаде протеин без вештачки засладувачи? Сите што ги видов освен Виталиа и Биокосмос имаат...Ама тие не знам колку се добри, ако има искуство некој нека кажи..
https://hardcoreshop.mk/shop/100-priroden-whey-1kg/
овој го најдов ама премногу евтин е спрема другите малку ми е чудно..
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
  • Ми се допаѓа
Reactions: DB.
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.539
Здраво.

Кој е најдобар протеин и креатин на нашиов пазар во поглед на квалитет (без рекламации) ќе ве молам. Моментално користам Ultimate Nutrition Prostar, 4900 за 2.39кг мислам дека беше. Исто така и креатинот ми е од Ultimate. Има нешто подобро за истата цена? Што мислите за Ultimate?

Поз
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Здраво.

Кој е најдобар протеин и креатин на нашиов пазар во поглед на квалитет (без рекламации) ќе ве молам. Моментално користам Ultimate Nutrition Prostar, 4900 за 2.39кг мислам дека беше. Исто така и креатинот ми е од Ultimate. Има нешто подобро за истата цена? Што мислите за Ultimate?

Поз
Isolat od myprotein, kreatin etil ester ili gluconat ako najdes
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
30
Поени од реакции
15
јас не би зимал од тука биотеч, имам купено у Словенија исо веј и се разликува од овој тука... е сега кој е оргинал и фалц сами нека си проценат...
Drugar, herkules e tradicija za suplementi vo mkd. Ako biotech e razlicen od ostanatite biotech sto si gi "probal" togas sigurno trekot e podobar hahahahahahaa
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Здраво.

Кој е најдобар протеин и креатин на нашиов пазар во поглед на квалитет (без рекламации) ќе ве молам. Моментално користам Ultimate Nutrition Prostar, 4900 за 2.39кг мислам дека беше. Исто така и креатинот ми е од Ultimate. Има нешто подобро за истата цена? Што мислите за Ultimate?

Поз
Јас колку што се разбирам Optimum Nutrition GOLD WHEY e најдобар. Ова барем од некои луѓе што ги пратам по нет. А колку е вистина не сум испитувал.
Мy Protein има гледам луѓе што многу го користат. Но мене ми смета и го сменив.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.539
Јас колку што се разбирам Optimum Nutrition GOLD WHEY e најдобар. Ова барем од некои луѓе што ги пратам по нет. А колку е вистина не сум испитувал.
Мy Protein има гледам луѓе што многу го користат. Но мене ми смета и го сменив.
Од кај можи да се земи тој и шо пари е?
Друго, знаеш кој се овластени продавници кој што увезуваат суплементи од странство во Македонијава во Скопје и Битола?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Од кај можи да се земи тој и шо пари е?
Друго, знаеш кој се овластени продавници кој што увезуваат суплементи од странство во Македонијава во Скопје и Битола?
Ако веќе си запнал да плаќаш скапо земи си хидроизолат, имаш повеќе квалитетни во мкд. Чисто да се пофалиш е муабетов дека имаш кеш или си такмичар? Оти ако не си второто џабе ги фрлаш парите, до 3500 ден за 2.3кг макс имаш добри протеини.
Голд веј беше на акција последно ког видов во брутал.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.539
Ако веќе си запнал да плаќаш скапо земи си хидроизолат, имаш повеќе квалитетни во мкд. Чисто да се пофалиш е муабетов дека имаш кеш или си такмичар? Оти ако не си второто џабе ги фрлаш парите, до 3500 ден за 2.3кг макс имаш добри протеини.
Голд веј беше на акција последно ког видов во брутал.
Ни едното ни другото. И јас не сакам да фрлам пари на фенси протеини. Под квалитет мислев на тоа што ќе го плаќам тоа и да го добијам. Значи продавници кои се авторизирани. Накратко, кои се опциите за за проверена роба во Македонија.
Прашав и за UN мислења, многу малку сретнав на суб/форумов за тој бренд.

Поз
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Ни едното ни другото. И јас не сакам да фрлам пари на фенси протеини. Под квалитет мислев на тоа што ќе го плаќам тоа и да го добијам. Значи продавници кои се авторизирани. Накратко, кои се опциите за за проверена роба во Македонија.
Прашав и за UN мислења, многу малку сретнав на суб/форумов за тој бренд.

Поз
HardcoreShop Битола. Ако не си такмичар не ти треба хидроизолат.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
@Филип85 ако е натпреварувач, без хидро не ја бидува ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom