Бодибилдинг суплементи

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од chipicaoo, 18 октомври 2011.

 1. Gjoroski

  Gjoroski Персонален тренер.

  Член од:
  14 септември 2009
  Мислења:
  1.185
  Допаѓања:
  852
  Теорија и пракса, колкава е разликата во конвертирањето на 'ароматизирачки' и не ароматизирачки лекови.
  --- Споено дупло мислење, 12 март 2019 ---
  @Кеплер во право си, секој треба да е свесен за своите постапки и одлуки, само на твое мсто мојата препорака не би била така цветна како твојата. Мојата би била како, магаре или змија. Па нека одбираат.
  --- Споено дупло мислење, 12 март 2019 ---
  После ова, престанувам да ти коментирам. Многу почудно ќе звучам ако продолжам.
   
  Последно уредено: 12 март 2019
 2. KamenLaden

  KamenLaden

  Член од:
  13 јануари 2015
  Мислења:
  470
  Допаѓања:
  63
  Dextroza kade ima?
   
 3. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.190
  Допаѓања:
  6.987
  Секој со своја математика, од моја гледна точка на аматери не им треба ниедно, а на профи сармс не им брка работа (измеѓу циклуси можеби мк677 колку за одржување и gw501516 за да ја задржат силата).
   
 4. Gjoroski

  Gjoroski Персонален тренер.

  Член од:
  14 септември 2009
  Мислења:
  1.185
  Допаѓања:
  852
  Грешка, ако мислиш дека САРМС за профи се ОК за помеѓу циклуси...за одржување. Ти ја пишав разликата погоре помеѓу смарт и класичен допинг, магаре или змија.
  Инаку во право си со тоа дека за на плажа, по слави и за на свадба, рекреативно не е потребно злоупотреба на лекови, без разлика на нивниот пред знак, смарт или класика. А про, се знае што би користеле, кога веќе користат.
   
 5. Macedonian97

  Macedonian97

  Член од:
  25 септември 2016
  Мислења:
  384
  Допаѓања:
  250
  Бако...


  Декстроза не е пченкарен скроб, туку гроздов шеќер...
   
  На KamenLaden му/ѝ се допаѓа ова.
 6. KamenLaden

  KamenLaden

  Член од:
  13 јануари 2015
  Мислења:
  470
  Допаѓања:
  63
  Денес го земав креатинов по предлог како еден од најдобрите на нашиов пазар. Првпат се одлучив да земам креатин. Ама ме буни една работа и ако може некој поискусен да ми објасни... Скоро сите по форумов пишуваат дека се зема една дозерка 5гр. пред, и една дозерка 5гр. после тренинг од креатинот. На овој креатин пишува да се зема само еднаш дневно и тоа дозерката е тука 3гр. Ме интересира по колку дневно да пијам од креатинов? Само 3 гр. ?!
  Фала многу
   

  Прикачени податотеки:

 7. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  899
  Допаѓања:
  480
  10grama odma posle trening so dekstroza ili whey ako imas :D
   
 8. KamenLaden

  KamenLaden

  Член од:
  13 јануари 2015
  Мислења:
  470
  Допаѓања:
  63
  Не е тоа премногу?
   
 9. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  401
  Допаѓања:
  223
  Не. 5-10гр после тренинг.
   
 10. Gjoroski

  Gjoroski Персонален тренер.

  Член од:
  14 септември 2009
  Мислења:
  1.185
  Допаѓања:
  852
  Ок си е дозата, самоооо зависи во кој 'филм' си влезен и со која цел.
   
 11. Anonymousone

  Anonymousone

  Член од:
  23 ноември 2016
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  8
  [​IMG]
  Знај некој шо протеини се овие, од Wieder?
   
 12. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  899
  Допаѓања:
  480
  Исто срање како FA nutrition.
  Вкус никаков,ниту се раствора
  ко шо треба.
   
  На Anonymousone му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Anonymousone

  Anonymousone

  Член од:
  23 ноември 2016
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  8
  Некоја поевтина фирма а добра?
   
 14. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.190
  Допаѓања:
  6.987
  Имаш уште вечерва супериор изолат 1.5 кг за 1500 во пбц, не е лош за тие пари.
   
  На Anonymousone му/ѝ се допаѓа ова.
 15. pogbaa

  pogbaa

  Член од:
  5 април 2015
  Мислења:
  152
  Допаѓања:
  41
  Dali ima nekoj iskustvo so topaci i neloi sovet ako moze se mislam da gi zemam ovie vo polleosport se na popust
  thermo-ripper-500-450x450.jpg
   

Сподели преку: