Бодибилдинг суплементи

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Висока концентрација на кофеин кој се продава во големи количини за мали пари и кој е тешко во домашни услови да се измери безбедна количина за употреба.

Никој неможе да знае колкава концентрација на кофеин има во една мерица. Можеби ако ја менат амбалажата во која ќе биде јасно поделена и обележана дозата не би требало да имаат проблеми.

И кога нашите институции не работат мора да се потпираме на ова америчкиве и на разумот и логиката.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Затоа си ги купуваш состојките одвоено, си дозираш сам колку сакаш и кофеинот си го внесуваш преку кафе. Дупло задоволство за помали пари...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Висока концентрација на кофеин кој се продава во големи количини за мали пари и кој е тешко во домашни услови да се измери безбедна количина за употреба.

Никој неможе да знае колкава концентрација на кофеин има во една мерица. Можеби ако ја менат амбалажата во која ќе биде јасно поделена и обележана дозата не би требало да имаат проблеми.

И кога нашите институции не работат мора да се потпираме на ова америчкиве и на разумот и логиката.
Имаше и претходно фама околу кофеинот, ама не до толку, фирмите имаа ставено и мали дозерки. Пред 4-5 години го направија истото и со 1.3dmaa (1,3-dimethylamylamine), се имаа предозирано маринци во Авганистан и загинаа, па му турија бан да го нема ни како засебен суплемент, ни како склоп во преворкаути и топачи, до тој момент jack3d i maihem na mutant беа топ преворкаути.
 
Член од
11 август 2017
Мислења
421
Поени од реакции
342
Не се разбирам во додатоци, бидејќи тренирам неколку месеци ( до сега се природно ), ми рекоа за зголемување на мускулна маса добро би било да сум земел WHEY ,креатин или некои капсули.
Ваша препорака?
:)
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
За почеток...месец,два,три и не ти требаат баш некои додатоци освем средена исхрана после можеш покрај средената исхрана да додадиш протеин, креатин, бцаа, пре-воркаут ама нема да си природен вежбач :icon_mrgr:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Јас почнав да ги пијам на ALLMAX nutrition таблетите со кафеин, 200мг една, земав две одеднаш и да биден искрен ништо не осетив. Додека пред тоа пиев нескафе со 3 или 3.5 кафени лажици пред тренинг мислам дека повеќе дејствуваше и го осеќав.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Јас почнав да ги пијам на ALLMAX nutrition таблетите со кафеин, 200мг една, земав две одеднаш и да биден искрен ништо не осетив. Додека пред тоа пиев нескафе со 3 или 3.5 кафени лажици пред тренинг мислам дека повеќе дејствуваше и го осеќав.
Кофеин таблети имам земено само оти ги добив гратис :)
Инаку зелен чај пред тренинг ти е топ, еве сега мавам пред да вежбам на 10тина минути и имам значително повеќе сила, најефтин преворкаут :D
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
cveklo,vitamin c,vitamin b6,cedeni kalinki i malku gjumbir da se izmesa i se dodava 5gr. kreatin i 10gr. bcaa za pred trening bilo vrv. dali nekoj go ima isprobano? vo teretanata ova go kazuvaja bilo dosta dobro da se pie kako pre workout.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
Турско кафе е еден од најевтините преворкаут пијалаци и го конзумирам стално пред вежбање, црн чај може да биде топ, ама ако претераш со доза, нема спиење за тебе до сабајле :)
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Не се разбирам во додатоци, бидејќи тренирам неколку месеци ( до сега се природно ), ми рекоа за зголемување на мускулна маса добро би било да сум земел WHEY ,креатин или некои капсули.
Ваша препорака?
:)
Како демек ако земиш WHEY, креатин и тие капсулите нема повеќе да си природен?
Тоа се само додатоци во исхраната, ништо посебно ако не внесуваш доволно протеини се зема WHEY кој ти е најбрза и најдобра варијанта за евтин и чист протеин, за креатинот имаш мал милион објаснувања на интернет да не се повторуваме тука, капсулите најверојатно се некој амино киселини кои не ти се потребни...

Најчесто почетниците имаат многу корист од whey-от бидејќи со тоа го зголемуваат внесот на протеин, па имаат благо подобрување бидејќи предходно не внесувале ни приближно протеин од потребното. Прво среди ја исхраната, после тоа набавувај по потреба додатоци во исхраната. Ништо не е магично, поготово не додатоците во исхрана кои би ти помогнале за 5-15% (во зависност од организмот), што значи не се некој висок фактор во додавањето мускулна маса.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Нарачката од iHerb ми стигна, брзо бидна, на 16ти април нарачав..
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Знам дека не е дозволено дискусија и за SARMS, али еве чисто информативно еден линк, бидејќи гледам дека се доста актуелни во теретаните и многу од децава земаат како алтернатива на стероидите.
Во САД веќе DEA ќе биде задолжена за борба против трговија и користење на овој тип на лекови.
“SARMs are synthetic drugs that have negative effects similar to those of anabolic steroids,” Hatch said. “Even though SARMS are not approved by the FDA for human use and pose the same safety risks as anabolic steroids, they have proliferated under a regime in which they are not subject to the same controls. The SARMs Control Act closes this loophole to ensure that the DEA has the authority it needs to prevent abuse and diversion of these dangerous substances.”[1]

— Orrin Hatch (R-UT)
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Препорачајте некој добар pre workout суплемент.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom